Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
8. okt 2013

@wera.g jeeej tie su krasne a maly je strasne zlaty na tej fotecke 😵 . Musim uz aj ja nasemu ten ohnostroj kupit na tortu!

lokalistin
8. okt 2013
laurinka98
8. okt 2013

ahojte dievcata, mate tu prenadherne torticky 🙂 ja by som potrebovala radu, som uplny zaciatocnik a robim toricky fakt len pre najblizsich a pre radost 🙂 ked potahujem tortu hmotou , tak zvrchu je hmota pekna,ale zvnutra je taka roztopena a taha sa, neviem kde robim chybu, hmotu nanasam na maslovy krem so zlatym klasom,pekny den

meo
8. okt 2013

@laurinka98 a nemáš tak špatný poměr toho másla k pudinku?

katkak23
8. okt 2013

@laurinka98 pod potah daj len maslo s cukrom alebo kuskom nutely a nebude sa tahat...ked sa ti taha tak ho krem rozpusta a to ak by si mala tensi potah alebo nejake dva tri dni tortu potiahnutu tak sa ti moze potah rozpustit na niektorych miestach uplne mne sa to uz stalo nastastie na torte pre nas odvtedy len maslo s nutelou davam 😉

ajka82
8. okt 2013

@laurinka98 ked davas maslovopudingovy krem, na mnozstvo musis mat viac masla, aby sa ti potah netopil...najistejsie, vyslahat maslo s cukrom a pod. ako baby uz spominali 😉

aduskatt
8. okt 2013

@laurinka98 ela mleika v pudingu, malo masla

laurinka98
8. okt 2013

@meo
@katkak23
@ajka82
@aduskatt no tu bude asi ten problem, ze malo masla davam, skusim odteraz bez pudingu, dakujem moc 🙂

eliska22
8. okt 2013

@tamara2307 uff, že aké otázky 😀 krém a plnku ako ti poradiť, nepoznáme ťa, nevieme čo máte radi 😝
pozri v téme marcipánové torty - plnky a korpusy a vyber si podľa toho čo máte radi 😉
kvietky bez vykrajovačiek, to neviem ako chceš urobiť, ale vykrajovačky sa dajú kúpiť celkom lacno v e-shopoch, ja by som si určite kúpila, veĎ to môžeš využiť aj v budúcnosti....
problém by nemal nastať, len tie rolky musíš dávať na tortu, ktorú celú obmažeš maslom + cukor poprípade odrezky 🙂

eliska22
8. okt 2013

@tamara2307 vykrajovačky predávajú aj vietnamci aj u nich kúpiš 😉

cat
8. okt 2013

Ahojte babule. Došla mi dnes krásna forma na krajku, jasné, že som už po nete študovala čo a ako, ale všade v postupoch bolo len, že ...."a aplikuje sa na tortu". Ale čím?? vodou? Jedlým lepidlom? Poraďte pllls 😎 Inak dá sa spraviť aj dopredu a skladovať pár dní? Dik.

luciahromadkova
8. okt 2013

@cat krajka sa robi zo speci prasku s vodou napr. magic decor, tricot decor a aj dalsie, mozes pri priprave zafarbit praskovou farbou- das do vody, alebo aj gelovkou, das do rury a vyberies alebo sa ususi aj na vzduchu, ale ja som susila v rure..., tortu mozes jemne stetcom prietriet vodou, tam kde ide krajka a ona sa ti prelepi, ak mas mozes pouzit aj lepidlo..., mne to naposledy islo celkom ok, tak z chladnicky po vytiahnuti sa mi jemne orosila torta, tak som to tam hned prilozila a v pohode drzalo... 😉

luciahromadkova
8. okt 2013

moj prvy pokus vikendove veterniky- s pudingovou plnkou a karamelovou slahackou, na vrchu coko...fondan nemusim a coko som mala zial malo na namacanie....
inak priznam sa, ze prve pecenie skoncilo v kosi... kratko som tam nechala tie veterniky piect a potom mi splasli... najprv som bola nestastna, ze kde je chyba... ale trebalo len dlhsie upiect a neotvarat ruru a do rury som dala misku s vodou tak nafucali..., nabuduce robim aj mensie, lebo som ich urobila vacsie...
prve foto z rury, druhe po vybrati...uz tie podarenejsie a tretie foto prvy pokus uz ako tak vyzerajuci veternik...

cat
8. okt 2013

@luciahromadkova ďakujem 😉 ano magic dekor som tiež kúpila a ..som zvedavá či mi to pojde 😎

kvietok159
8. okt 2013
mamina1978
8. okt 2013

@lokalistin Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem ...... cmuk 😵 😵 😵 😵 😵
to su teda u nas v DE este lacnejsie ? 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

moukuska
8. okt 2013
provea
8. okt 2013

ženičky-šikovnice,zase ja prosím o radu ..syn by chcel tortu v tvare tanku,ale neviem ako by som ju spravila, ☹ ☹ prosím vás o radu ...dakujem vám

ivec16
8. okt 2013

@luciahromadkova mnam vypadaju na zozratie 🙂

mimcak
8. okt 2013

@luciahromadkova juuuuj mňaaaam neušiel by sa aj pre mňa jeden? ale robíš chuťky

muffinka8
8. okt 2013

@tamara2307 už ti tu radili ... ale ide aj o to, či si už niečo niekedy piekla ... všetko treba radšej dopredu vyskúšať, aj korpus aj plnku. Poschodovú tortu treba aj vystužiť, aby sa ti neprepadlo jedno poschodie do druhého. Ďalej aj tie rolky narobiť bude makačka. Ak chceš aj v budúcnosti niečo také piecť tak skús. Vyskúšaj na nejakej torte pre vás doma len tak. Ale ak veľmi nie, sa ti to neoplatí veľmi. Domáca hmota sa nemusí podariť a kupovaná nie je lacná záležitosť, plus farba a tak. Ak chceš poťahovanú tortu, tak možno radšej malú objednaj, a sama upeč nejaký mamin obľúbený zákusok, niečo čo má rada a myslím, že aj tak ju to poteší lebo to bude od teba a z lásky 🙂

jakelina
8. okt 2013

Holky já modeluji zvířátka na dort farma, dělám 2 D obrázek Šmoulu a ještě jiné modelování. Už jsem asi přepracovaná, protože jsem vzala stříkačku s černým Smartflexem a šla ho dát do mikrovlnky. Místo toho jsem ji strčila do lednice a jak blbec jsem před ní stála a čekala až pípne, že můžu vyndat a je nahřáto. 😀 😀 😀
Jenom tak pro zasmání, ale mně moc do smíchu není, nějak na mě padla podzimní únava nebo co a jsem úúúúúúúúplně vyřízená. Neumím udržet oči a to je 20 hodin. 😝 😝

luciahromadkova
8. okt 2013

@mimcak prepac, ale uz mam len fotky... veterniky su uz zjedene este v nedelu ...nevydrzali do pondelka 😀

luciahromadkova
8. okt 2013

Dievcata niekto overenu gastanovu plnku, mate recept? /mam ten na pribinacikovy s gastanovým pyrem, ten mi chuti, ale neviem ci bude pre objednavajucu.../, dakujem pekne

jakelina
8. okt 2013

@luciahromadkova jsi čekala až je sníte a pak dala fotku co?? 😀 😀 😀 Abychom ti to nesnědly 😀 😀

luciahromadkova
8. okt 2013

@jakelina 😀 😀 😀 nevedela som najst kabel z mobilu do PC....a dnes sa zadarilo... v detskej izbe, mal maly "pokazený internet a pretrhnuty kabel, tak potreboval novy", ja to skoro trojrocne detsko roztrhnem.... 😀 😀 😀

jakelina
8. okt 2013

@luciahromadkova na nevinné děcko to svedeš, styď se!!!!!!!!!! 😀 😀 😀

cat
8. okt 2013

@moukuska ďakujem moc, si zlatá 😎 🙂

dadussh
8. okt 2013

kocky, asi ste si nevsimli moj dotaz, prosim poradte mi niektora, davam ho sem este raz: "kocky co pouzivate na zdobenie torty pomocou vrecuska, myslim ked sa robia ornamenty alebo nieco podobne ? bielok? " dakujem 🙂

lalilala
8. okt 2013

Kocky potrebujem pomoc napiste mi prosim presny postup na potahovku z marshmalows nejako mi nevysla strasne tazko sa valka he hrozna ;((((((((( ppradte aby som zistila kde som sprvila chybu ;/