Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzuco
7. dec 2012

pekáročky, poradte začiatočníčke🙂...tak som sa teda dokopala urobiť Martinkovi tortu k narodeninám, spravila som si dnes cesto, zvyšok zajtra...len sa chcem opýtať...to cesto mám nejako extra dozajtra skladovať? mám ho len v kuchyni na drevenej doske prekryté papierom na pečenie...nezoschne mi? dakujem

lamps
7. dec 2012

@bzuco zabaľ si ho do potravinovej fólie alebo mikroténového vrecka tam ti neobschne 😉

mimcak
7. dec 2012

juj hladala som jeden recept v marcipanové torty recepty to mi,ale trvalo je to tam už dosť nepriehladné, 😖 , ale našla som len to trvalo 😝

lussy23
7. dec 2012

@alenv Angelina je nádherná, a to spiace bábo je na spanie a Pat a mat sú tiež krásny. posledná sa mi nepáči, lebo nemám rada erotiku, ale skvelá práca.
@denisak77 krásna
@yamahafazer krásna
@ajka82 krásnučká
@mia114 krásne tortičky a aj bábika. ako dokážete spraviť ľudskú postavičku z jedneho kusu? chcela by so msa to naučiť

lussy23
7. dec 2012

@vlada111 krásna, ale enchápem, ako sa vám j upodaril otka krásne potiahnuť, veď to nie je možné!
@lokalistin krásna
@eliska22 ja so muť robila mmf a bol oto dosť drsné a nedržalo to.
a krásna torta
ale ja mám pocit, že mám blbý cukor, máme korunný. myslíte, že pvoažsky ten v modrom obale je lepší na mmf aj na glazúru?

ajka82
7. dec 2012

@lussy23 ja si sice MMF nerobim, ale baby uz tu spominali, co som zaregistrovala, ze povazsky je lepsi 😉

lussy23
7. dec 2012

@njonja krásne muffiny aj torta
@dm1 ja so mproste z toho depke. odkedy so mvidela srdc epre deti, mam v hrdle hrču a so msmutnááá..... ja s as tý mzmieriť neviem. je zaujímavé ,že so svojim ichorobami so ms azmierila, ale s týmto nie. prečo? mňa nikto nepochvál iza moje výtvory, tka ančo by so msa snažila? lusilke aj pristelke závidím ,že sú také nadané, cchela by som mať ich talent☹ ja neviem čo mám robiť, nemala som pzoerať srdc epre deti a nebola by som v tej depke.
@pristela ja práveže robí mna tortách dosť, neskutočne dlho m itrva výroba torty či postavičky, aj 5 a viac hodín. V yviete všetko. a tá prvá torta je nádhernáááá. ja nechápem, ak oneitko dokáže na prvý šup urobiť takúto tortu a ešte aj košík. klobúk dole
@lamps nádherné. to fakt len ja neviem poaťahovať torty? mne sa marcoš vždy trhaal. ach jaj. je ndáherné.
@aduskatt krásna. zase sa potvrdzujem v tom ,že ja so mz vás najnešikovnejšia a to som vyučená cukrárka. ach jaj
@ajka82 nádherná........... pomoooooooooooooooooc prečo ja nedokážem robiť tak krásne ako vy? veď je dokonalá kks, to ako je možné, že takto potiahnete tortu, na prvýkrát??????????? to ako s avám pdoarilo?

lussy23
7. dec 2012

@ajka82 vyskušam ten. lebo inak to neni možné, že všetky zdobičky čo mám sú nepodarky a v škole s ami krásne darilo medovníčky zdobiť, aj som na jedno vrecko spravila aj 20. my sme také celofánové mali akrásne m ito šlo

ajka82
7. dec 2012

@lussy23 vies co je najdolezitejsie? vediet decentne zamaskovat nedostatky 😀 ako napr maslou, nalepenym vyrezanym obrazkom a pod. 😉

ajka82
7. dec 2012

a prd peciem, lebo niekto rachal petardy vonku a mladsia mi tu teraz pobehuje jak s vrtulou v zadku 😅 🙄

sisix
7. dec 2012

Tak ja taky pridam moji prvni (seznamovaci s hmotou) a druhou dorticku(na ostro) 🙂

celine
7. dec 2012

@lokalistin dakujem za radu. Mascarpone krem som robila na poslednej torte, tak som nakoniec spravila ten tvarohovo-slahackovy. Nedala som ziadne ovocie ☹ hovoris, ze to bolo suche? To ma bude mrziet, ked bude aj moja sucha. Nabuduce budem mudrejsia. Vdaka este raz.

dm1
7. dec 2012

@lussy23 co sa tyka cukru najlepsi je povazsky. ked ta odradza ze nevies spravit hmotu tak si kupuj dobru hmotu to je zaklad a vyhnes sa vela nervov lebo proste nei kazda to vie spravne zarobit. Ja som uz takto bola u 3 kamosiek zarabat hmotu doma aby videli ake to ma byt kolko cukru a tak. to je podla mna pri tom tiez dobre vidiet to na vlastne oci. Dobra hmota je zaklad ked si spravis zle MMF tak proste nepotiahnes pekne.... a este ako tu niekto pisal je to aj o umeni to zamaskovat 😀. pridat kvetinku, maslu, travicku.... proste nieco co sa tam hodi. Skus si potahovat bars aj hrnce potahovanie chce ozaj len cvik

a este na okraj. ja praveze ked si pozriem take programy ako to srdce, modre z neba, reflex,.... tak vtedy mam praveze nie depku ale pocit ze tie moje problemy a starosti su uplne malicherne a zbytocne oproti tym co prezivaju ini ludia...

rapunzel1
7. dec 2012

baby moje tak dnes že deň prekvapení: idem robiť falošný parížsky a všetky smotany kyslé, ma skoro vykotilo, nervy v háji, ma napadlo, či tesco také niečo bude riešiť, volám tam, nikto nedvíha, hm, reku idem tam, šak to mám 50 metrov, donies som šľahčky, bez problémov vybavili. Prídem domov pol hodiny po záverečnej tesca mi volá vedúci, že našiel stratený hovor, že čo je treba, ja reku vybavené, ja som bola s tými šľahačkami a on sa mi ešte veľmi pekne ospravedlnil, že mu je ľúto, že boli pokazené, že ho to mrzí a dúfa, že všetko bolo vybavené k mojej spokojnosti, až som zostala mimo a ešte mi zaprial pekný večer a k tomu sa ešte ospravdlnil, že otravoval v neskoršiu večernú hodinu. Mám asi deň zázrakov, téééda a to som mala strach, či ma tam nevysmejú...

zklimekova
7. dec 2012

tak jedna teraz dokončená, fotky nič moc pri svetle, ale asi ráno skoro pojde z domu, ak mama nezmení odchod..tak som si ju odfotila radšej teraz 🙂..je pre moju babičku, včera mala narodeniny 🙂

dm1
7. dec 2012

@aduskatt ja robim cesto na perniky iba v robote s hakom na kysnute ide to super a mam to bez roboty

aduskatt
7. dec 2012

@dm1 dik, uz som to aj ja tak urobila🙂 chcela som to mat dnes hotove🙂 a zajtra tak spravim na vanilkove rozky🙂

pristela
7. dec 2012

@lussy23 ach , ale je dolezite čítať !!!!!!!!!!!!!!!! nie len komentovat kazdu jednu fotku torty a pytat sa stale kazdej to iste!!!!! sadni si za pocitac a zacni citat celu tuto diskusiu!!!! inak ked nemas nastudovanu teoriu ako mozes urobit dobru tortu ? Prepac ale uz mi to lezie krkom , stale sa pytas kazdej jednej ako robila postavicku a ako sa jej to podarilo, pri tom kazda jedna ti odpisala ze z jedneho kusu nieje , a milion bab potom pisali aj ako modelovali , boli tu aj videa ako na ne, prepac ale nik si tu k tebe nesadne a nerozpise ti tych "sto" hlavnych pravidiel , ktore ked chces robit torty musíš vedieť!!!!teda ak chces robit ako ty pises dokonale torty , ani tie moje niesu dokonale , tiez vela krat robim ako @ajka82 píše 😵 maskujem 😵 o tom praskovom cukre tu bolo dokonca snad aj 10stran po sebe rozpisanych co sme to preberali a neviem ci to aj v zaciatkoch temy nieje hned od Alionušky napisane, dokonca aj po stretku v Belusi sme pisali o považskom, atd., atd., netreba fňukať treba študovat a skusat aj milion krat ale hlavne s vedomosťami .
Tak som sa rozohnila 😕 , ale uz toho bolo na mna dost , ospravedlnujem sa ostatnym 😵 tymto uz končím tuto debatu okolo Lussy ,či sa bude na mna hnevat alebo nie, ale je to stále o tom istom .....

dm1
7. dec 2012

@vlada111 aj ty si mala prvu torticku syr s myskami? aj jaaaaaaaaaaaaaa 😀 . moja prvaaaaaaaaaaaaaaaaaa

pristela
7. dec 2012

@ajka82 ja som tiez mala piect , ale akože rozum mi v obchode asi aj s kakaom ostal 😀 😀 😀 tak zas budem zajtra s vrtulkou na riťulke robiť , vsak ako vždy 😝

jakelina
7. dec 2012

@pristela zaklepej u sousedů 😉

lussy23
7. dec 2012

@sisix a ko to dokážete? mám pocit že všetci naookolo maju talent len ja nie. dokonalá, až vám neverím ,že prvá!
@zklimekova krásne @dm1 a ďakujem za návod. inak moje prvé medovníčky, moja prvá torta a prvá postavička...... ale nie sú také krásne ako vaše prvotiny. @mamina1978 ale ako je možné že s avám tak krásne podarila? a tie postavičky? @yukki ale fakt je skvelo potiahnutá

wera.g
7. dec 2012

ahojte, pridávam moju dnešnú, dostala som predlohu, myslím že origoš robila Danka, a na levíka som dostala predlohu obľúbeného plyšáčika, takže preto taký funny levík 😀

lussy23
7. dec 2012

@dm1 c krásna☹ až m ije to ľúto☹

lussy23
7. dec 2012

@wera.g krásna

pipka
7. dec 2012

No tu je Minnie torta 😉
tak nakoniec ruka hore nedrzala...tak je dole 😅 😀 😝

lussy23
7. dec 2012

toto sú všetko moje prvotiny, ale ako hovorím ,nie sú tak krásne ako vaše☹

lussy23
7. dec 2012

@pipka krásna mini

aduskatt
7. dec 2012

@lussy23 moja, ale sebalutost a zavist ti nepomozu k tomu, aby si sa zlepsila........ako bolo povedane, treba trenovat a citat...ked budes nadavat vsetkym naokolo a hovorit, ze im neveris, to ti nepomoze robit tortu tak, aby sa ti zacala pacit

lussy23
7. dec 2012

inak psotavičky s ami rozpadli ,tie čo so mdala spolužiakom.