Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

henikav1
19. feb 2010

jej cessy, uz som rozmyslala ze kam si sa nam stratila 😵

cessy
19. feb 2010

heni blbol nam net, tak som ale 4 dni bola off 😠

sofi07
19. feb 2010

heni, myslim, ze niekde som citala, ze neodporucaju nahradit tu ceru maslom ani margarinom, lebo prave ta cera to drzi pohromade ci co, proste nie je to to iste. ja tiez nemozem ten krem robit, som si zabudla doniest ceru ☹
jeeej, cessy, ahoj, ako je to 4 dni bez netu? 😀

luckai
19. feb 2010

Ahojte kočky,
práve nma čaká prvá poťahovaá roty...a potrebujem radu. idem robiť slniečko a chcem vedieť čo mám dať ako poslednú vrstvu pod tú poťahovú hmotu. hmota bude zo sušeného mlieka.
ďakujem a idem pokukať vaše albumčeky!

sofi07
19. feb 2010

lucka, pod potah maslovy alebo maslovo-pungovy krem, nie slahackovy ani tvarohovy.nech sa ti vydari torticka 🙂

cessy
19. feb 2010

sofi ani nehovor...2 knihy somprecitala a cez obed ked maly spinkal,tak som spavala aj ja... 😉

luckai normalny maslovy krem 😉

sofi07
19. feb 2010

tak to ti urcite prospelo 🙂 , aj nam by mohol vypadnut, lebo som uz fakt niekedy ako zavislacka 😀

cessy
19. feb 2010

sofi no presne, len maly zaspi a ja zapinam pc...ale vecer citavam knihy, tak vecer tu uz tak moc nebyvam, teda som zvedava do kedy mi to vydrzi

henikav1
19. feb 2010

sofi nehovor take horory, ved ak mne vypadne net chytim abstak 😀 😀 😀
a nepotesila si ma ani s tou cerou. Videla som tu taky biely tuk ako vosk, ale to je do fritezy, mohla by som dat to, sranda musi byt 😀 😀 😀
mozno teda kupim v Prahe, idem tam o 3 tyzdne. Horor, ze o 3 tyzdne, aby som sa zas zacala biflovat 😀 😀 😀

cessy
19. feb 2010

heni ved skus aj to uvidis co to spravi, skus len male mnozstvo a hotovo

sofi07
19. feb 2010

😀 cesy, mne bezi PC cely den, ale pravda je, ze len ked mala zaspi sadnem k nemu.aka uslachtila myslienka, cessy 🙂 kniha namiesto pc.pekne. ja som citanie obmedzila uz len na casopisy o dietati a bytoch a knihy s rovnakou tematikou 😀 hanba, ale co, ked zas pojdem do roboty, bude sprtat inu leteraturu, ale to je dufam, este daleko 🙂
heni, sak skus, sak aj cera ja len stuzeny tuk 🙂

vinka
19. feb 2010

Baby ale ved ked čítate kona tak to je tiež čítanie. 😀 😀 To ako keby ste čítali knihu.A ešte aj strojopis opakujete. 😀 😀
Baby ako mám dať poťah na poschodovú tortu?Idem skúsiť na moje narodky poschodovú a neviem ako obaliť. 😉 Pomôžte mi 😉 A dajte dáky tip ako mám ozdobiť. 😉 čím ťažšie tým lepšie. 😀 Hladám na nete dáky obchod v polsku s takými vecičkami na pečenie a zdobenie.Možno niečo nájdem. 🙂

hejdita
19. feb 2010

ahojte sikovnice 🙂

tak ja budem piect siiice az o dva mesiace dort na svadbu a som sa vas chcela opytat ked tvarujete treba ruzicky namacate si prsty do coho? do kukurineho skorbu? alebo cukor? asi skorb ale aj nic? ja som skusala ruzicku a jedine teda s kukuricnym skorbom sa mi to nelepilo na prsty ked som zuzovala konce....poradde prosim mam este vela casu viem ale uz zhanam nejake rady lebo chcem aby to vyzeralo pekne 🙂 a nie aby som mala potrhane lupienky na ruzickach dakujem rozumiete mi vsak ze hej 🙂

henikav1
19. feb 2010

baby hura vikend 😵 😵 😵 ide sa piect
balim to tu a smykam na nakupy

aveline
19. feb 2010

Hejdita, ja podsypem hmotu na ruzicky pred valkanim, potom sa mi uz nelepi, prave naopak, niekedy, ked tam dam viac skrobu, tak mi to nechce drzat a musim si namocit prst do vody, aby sa mi to zlepilo o seba. Casu mas dost, tak skusaj 🙂
Joj, zase by som nieco piekla, len nie je komu. Mam chut vyskusat vsetky recepty, aj ta posledna plnka, tusim od Lenky, vyzera dobre.
Vinka, ak nieco najdes na polskom webe, hod link, tiez by som nieco objednala za rozumnu cenu 🙂 zda sa mi to u nas strasne drahe, zatial nemam nic ☹

vinka
19. feb 2010

No mi pôjdeme asi zajtra do polska na nákup.Tak popozerám či tam nieje aj dáky taký obchod ale pochybujem. ☹ Tie ceny u nás sú katastrofálne ked nepečieš na objednávku tak pre 4 torty do roka sa to nevyplatí kúpiť. 😒

lenka.pav
19. feb 2010

vinka, ta polska stranka by aj mna zaujimala. ak nieco najdes, daj nam prosim vediet 😉 😵 . ked som robila poschodovu tortu, tak som si najskor obalila obe torty a potom som tu mensiu dala na vacsiu.
heni, v cechach tiez nie je cera, ale maju omegu. zatial som si vzdy pri navsteve slovenska kupila ceru, ale uz zvazujem, ci tam niekedy, ked cera nebude, nedam kokosovy tuk, ten tu maju a pouzivaju ho aj do cokoladovej polevy, tak to bude asi o tom istom. to by ste mali mat aj u vas. do tej plnky by som ceru maslom nenahradzala, nestuhlo by ti to potom ako ma - asi.
hejdita, tiez si hmotu odsypem pri vykrajovani a niekedy mam problem, ze mi lupiekny nechcu drzat a musim si pomoct vodou. takze poradit ti inak neviem.
luckai - ako pise sofi, tortu potri maslovym kremom, ten ti potah nerozpusti ako ine kremy.

lenka.pav
19. feb 2010

a ozaj, dnes idem piect. ale tortu nechcem ani vidiet 😀 😀 😀 😀 😀 (zdobit by som zdobila, ale kto by to uz jedol), takze na ranajocky budu cerstve makove rozky z kysnuteho cestaaaaaaaaaaaaaaaaa 😝 😀

hejdita
19. feb 2010

dakujem dakujem vam ja som prave cukrom a neslo mi to do hlavy tak som si povedala skusim skrob a ono vida bolo to o veeeeeeela lepsie dakujem este raz 😀 😀 😀 😀 😀

hejdita
19. feb 2010

a vodu viem ze sa pouziva na zlepovanie ak nieco nechce chytit 🙂
a som tu objavila ze predavaju tu v jednom obchode tie kliestiky tak sa tam pojdem pozriet 😵 uz sa tesim...vychadza to na 170kc je to cena odpovedajuca....ze? myslim....joj keby tam mali aj tie male vykrajovacky na strunke to by som bralaaa

alex21
19. feb 2010

Ahojte nezabudli ste este na mna 😀
Kocky kedy stihate tolko pisat, piect a este aj o deti sa starat. 😕
Krasne torticky ste zas popiekli. Jedna krajsia ako druha 😉
Heni prosim ta ty kolko si uz vrazila do pomocok. Ja mam len abecedu, set gerberi, margaretok, a malych kvetiniek, k tomu listok ruze, motyle a taku silikonovu listu na drevo a tehly + nejake gelove farby a dala som za to 100 eur. Nemam kostice ani nic. Ostatne si mozem kupit az si na to zarobim.
My mame teraz narocne obdobie. Najprv som bola s Eliskou tyzden v nemocnici mala rotavirusy a ked sme sa boli hlasit uz zdrave u pediatra, ze sme doma z nemocky tak sme obe chytili chripku. Tak sa teraz zas trapime.
Hodim vam link na 2 torty este pred nemockou a jednu som urobila dnes.
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#543...
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#543...
http://picasaweb.google.sk/anemethova/Torty#543...

luckai
20. feb 2010

Dakujem kočky, idem dnes na potah, cez tyzden korpusy - o týzden je oslava...mám trému ako na maturitách, už ani nespávam!

neurologia
20. feb 2010

luckai joj ani nevrav..ked som robila na valentina potahovanu s mmf tak som celu noc premyslala ci sa podari...ako sa mi bude robit...a teraz sa chystam potahovat coko hmotou...a jaj som zvedava tiez stresujem...ved ked bude hotovo hodim foto... 😉

lenka.pav
20. feb 2010

dievcata, drzim vam palce 😉

henikav1
20. feb 2010

Dobre ranko a krasny vikendik
Lucka a neurologia, drzim vam palceky nech sa vam dari 😵
Alex, tie tvoje torticky su prenadherne, strasne si sikovna a este pri chorom dietati vediet nieco tak zlozite urobit. U nas ked je maly chory, tak fungujeme na absolutne spomalene obratky, alebo nefungujeme vobec, cakame kedy bude lepsie. No dufam, ze uz bude Eliska zdrava a ty tiez.
Do pomocok som uz vrazila dost vela, radsej to nepocitam, inac by som asi prestala objednavat 😀 fakt je ze su nenormalne drahe, sa to nezda 5 eur sem, 10 eur tam a zrazu mas konecnu sumu vyse 100 eur a ked na to pozries, ledva nieco mas, vzdy by sa mi zislo nieco co doma nemam a tak doobjednavam 😀
hejdita, tie vykrajovacky na strunke su naozaj fantasticke a este co sa mi velmi pozdava su tie silikonove formicky, tam clovek nemusi byt vobec sikovny, natlacis hmotu, vyklopis a mas nadhernu figurku. Dokonca som nasla silikon na tie formicky, chytis nejaku figurku, zalejes silikonom a nechas stuhnut a mas novu formicku 😵

anibas
20. feb 2010

heni: kde si našla silikon na výrobu ? normalne to funguje ?

henikav1
20. feb 2010

anibas na www.korunaplus.sk
stoji to okolo 30-35 eur, uz neviem presne, ale pozriem a da sa to opakovane pouzivat
tak my sme triedili hracky, asi viete preco 😀 😀 😀

anibas
20. feb 2010

Vieme prečo, ja som sa včera zaradovala, Katka dostala korálky a boli na nich veľmi pekné kvietočky vhodné na odláčanie. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

henikav1
20. feb 2010

anibas, este som to nevyskusala, lebo ja si vzdy nieco objednam bud k mame, alebo k manzelovi a ked sa stretneme vtedy mi to prinesie naraz, ale teraz sa stretneme az o tri tyzdne tak musim cakat na nove vecicky a byt trpezlivaaa a to ja velmi nie som, takze trpiiim 😀 😀 😀
ale aby cas nejako presiel, peciem briosku, tu mam z receptov pre domace pekarne, uz som ju raz odskusala a je mnamkova a poobede asi budem robit tu tortu rozpravku, len budem musiet ist nakupit, takze mozno budem piect az zajtra uvidim ako mi to casovo vyjde, ja vacsinou ked odidem na nakupy, tak sa vratim az o 5-6 hodin 😀 😀 😀 a to uz je vecer

aveline
20. feb 2010

mne tie pomocky nedaju spavat 😅 mate skusenost niekto s takouto vypichovacou abecedou? dobre sa s nou pracuje? cena je super, len, aby som sa neoklamala a nekupila sprostost
http://www.korunaplus.sk/inshop/shop.asp?Url=de...