Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzkaprofant
30. apr 2010

dievcata som robila falosny parizky krem to trebalo varit ci nechat len aby ta slahacka a vajicka zovreli a tak pridat ostatnme veci

vinka
30. apr 2010

Zuzka ja som to nechala len zovrieť a vsypala som kakao a hned odtiahla zo šporáka.A vliala tam rozpustený stužený tuk a miešala a miešala kým sa nespojilo celkom 😉

vinka
30. apr 2010

Ali to si robila punčovinou? 😕 a čo je z punčoviny.

mukky
30. apr 2010

aktualizujem svoju otázku ak možem 😀 😀 😀
alebo jej napísem ip 😀

inak krásne torticky kazdej jednej z Vás ste obdivuhodnéééé 😅 😵

anibas
30. apr 2010

mukky - cessy písala dnes na torty od mamy

sisa.b
30. apr 2010

dakujem dievcata 🙂 pohlavie slonika netusim 😀 ma to byt slonie babo 😅

lenka.pav
30. apr 2010

ahojte
do puncovej torty by som urcite ziadnu plnku nedavala. ved uz potom nebude puncova. krem len pod potah.
ali, vy mate civavu v chladnicke? len nech si to nevsimnu greenpeaceaci (grinpisaci) 😀
ja do parizskeho vajcia nedavam 😕 😕 😕

petusko
30. apr 2010

prave som nakukla, lenka, dakujem za radu, skusim teda tak urobit 😉
ali, ta torta je prekrasna, skoda aj zjest 😅
sisa, slonik nema chybu, ja sa na modelovanie este zdaleka nechytam.

vinka
30. apr 2010

Lenka to je falošný parížsky krém.Ale je fakt super. 😀

vinka
30. apr 2010

Ale tam ide len žltko 😉

lenka.pav
30. apr 2010

ja ani do toho falosneho zltko nedavam a je super. aspon neminiem vajce a aj tak je dobry 😉

sisa.b
30. apr 2010

ja som tiez zltko do falosneho parizskeho nedavala a je super. ta holka, co ho davala na TOM, sama pisala neskor, ze uz zltko nedava

cessy
30. apr 2010

mukky idem uz aj k vam.....obcas sem nahliadnem.....ale inak 😒
uz idem aj prispievat 😉

anibas
30. apr 2010

ani ja nedávam žltko a je super - teraz som robila kombináciu falošný a nutelový a bola to mňamka

a sloníka som sa pýtala, lebo sa mi videlo, že má na hlavičke kvietky - takže dievča ?

anibas
30. apr 2010

cessy - no šak na čase 😉
opakovanie /receptov/ matka múdrosti

anibas
30. apr 2010

Ja viem, že tu veľa vecí už bolo preberaných, ale nedá sa hľadať na 300 stranách dozadu ☹ ☹
a niekedy preberáme aj nové veci ...

dm1
30. apr 2010

baby potrebujem surne radu. ako urobim so zltej nejaky odtien modrej? nevysla mi hmota a v zbytkoch mam len zltu.... akosi sa mi nedari na spodok som dala moc tenky potah je to kostrbate ☹

anibas
30. apr 2010

dm - no zo žltej modrú neurobíš 😢 😢 😢 😢 😢 😢

anibas
30. apr 2010

akú robíš tortu ? - nedá sa iná farba ?

dm1
30. apr 2010

anibas spodok modry, vrch zeleny a chcela som na tom zelenom vrchu len pruhy cez tortu nieco taketo

dm1
30. apr 2010

a neviem ci nebude moc 3 farby...

anibas
30. apr 2010

Podľa mňa tam žltá bude dobrá, celé to oživí ... vlastne modrá+žltá - zelená ... kľudne daj žltú, nič nepokazíš ...

sisa.b
30. apr 2010

anibas, na hlave mal taku sedu sticu 😀 to neboli kvetinky, tie mal v ruke. je to zle vidiet, lebo uz mi tu sesternica podupkavala, co sa ponahlala, tak aj gulicky som rychlo sulala, aby mohla ist domov 😅 fotky boli len tak z rychlika, ze su tmave, som videla, az ked som ich dala do pc 😒 inak bola cela torta jemne ruzova, celkovo tie farby boli svetle

sisa.b
30. apr 2010

danka, mam aj bielu, nechces prist? 🙂 aj cukriky mam este cele 😉

martinex
30. apr 2010

ahojte...
moje dnesne vytvory 😀

lenka.pav
30. apr 2010

martinex, krasne 😉

martinex
30. apr 2010

lenka dakujem.... ta vacsia s kvietkami je puncova, taka mramorova....s nou som sa trosku natrapila

petaba
30. apr 2010

baby tiež toho stíhate, každú chvíľku tu pribudne niečo nové - krásne

aj ja pridávam moje 🙂

http://www.tortyodmamy.sk/?q=narodeninove/konec...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/kuzelni...
http://www.tortyodmamy.sk/?q=netradicne/zabi-ve...

mrka2
30. apr 2010

babulky, chcem sa opytat... ako vam drzia tie gulky dole po obvode torticky? ja som to dnes lepila len cukrovou vodou,ale vobec mi to nedrzi. 😝

sisa.b
30. apr 2010

martinex, petaba, torticky krasne 😵 😵 😵

mrka, ja to lepim zvycajne obycajnou vodou, ale drzia mi nou len male ozdoby. sperkovnicku na svadobnej som lepila bielkovou polevou (klasika na medovnicky) a drzala ako sekundakom. mozno aj potah potrhali, ked ju chceli dat prec 😅 dnes som slonika prilepila pastou z potahovky - len som do nej cvrkla trochu vody a vymiesala na kasu 😉