Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

winona24
6. jún 2009

ahojte babulky...

tak aj ja som definitívne prepadla poťahovaným tortám....už má zarobenú poťahovaciu hmotu....bola som milo prekvapená ako ľahko to išlo spracovať...robila som tu s Marshmelow...zajtra by som to rada spáchala....tak keď sa podarí,tak sa Vám pochválim

evitkamalicka
6. jún 2009

ahoj kocky...idem pridat do albumu ovecku, ktoru som prave urobila a budem ju davat na narodeninovu tortu pre sesternicinho synceka, tak potom kuknite kym to nevymazu 🙂

alionuska
6. jún 2009

Evitka...boze ta ovecka je rozkosna!!!🙂
Ja spom dnes urobila dve torty ale fotky dam az zajtra,lebo sa mi to nechce stahovat do pc... 😝 Malej Aluske tak zaziarili ocka,pri pohlade na jej narodeninovu torticku..som sa tesila,ze sa jej paci. 🙂
Dobru nocku. 😉

evitkamalicka
6. jún 2009

alionuska dakujem za pochvalu a tesim sa na tvoje torticky 😵

basado
7. jún 2009

evitka. zlatulinka je ovečka, roztomila 😵 😵 😵 😵
to je všetko z faloš.marcipanu?

hayerova
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
alionuska
7. jún 2009

Ahojte babulky...tak som si pridala moje najnovsie vytvory do albumiku..kuk! 😀 Prajem vam krasnu nedelu..my mame dnes oslavu...Naša Alenôčka ma 5 ročkov. 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evitkamalicka
7. jún 2009

basado telicko teda vsetko co je ruzove je z falosneho marcipanu a srst je z maslovej plnky, predpokladam ze ta ovecka skonci v niekoho brusku 😅

evitkamalicka
7. jún 2009

alionuska Alenke vsetko najlepsie a torticka krasna 😉

alionuska
7. jún 2009

Dakujeme!!

basado
7. jún 2009

alionuska ako vždy šikulka, krasneeeeeeeee 😵 😵 😵 😵 😵
prajeme všetko naj......

cessy
7. jún 2009

ahojte konecne som sa sem dostala....
dnes sme boli na dvoch oslavach. nasi mali 30. vyrocie svadby a krsniatko malo 1.rok.
nasim som robila aj torticku, ale len taku malu. potom dam do albumu.

evitka ta ovecka je krasna 😵 , na zjedenie 😵 😵 😅 . fotku celej torty kedy pridas??

alionuska ako vzdy.nesklamala si, torty su nadherne 😅 .alenocke prajem vsetko na,naj 😉

evitkamalicka
7. jún 2009

cessy pridam ked najdem kabel od fotaka, neviem kam sme ho dali 😠

cessy
7. jún 2009

no lebo som zvedava. 😕 .ovecka je zlatucka, tak chcem vidiet aj torticku.chcem neaku inspiraciu, lebo za mesiac robim torticku druhemu krsniatku 😕 😅

julinka25
8. jún 2009

Ahojte kocky,

pridala som nove foto z cicatej torty pre nasho dedka k 55.tke 🙂
velmi sa mi nevydarila, lebo sa mi vo vnutri rozpadovalo cesto, asi som s nou moc hybala ci co, lebo som ju prenasala na tacku uz skoro hotovu, aby sa mi nepospinil obrusok. 😀 Ako to robite vy, ked ju zdobite, uz rovno na tacke?a nezaspini sa vam ten obrusok?Dakujem za vsetky rady, paa

gabkazabka
8. jún 2009

Ahojte,prosim vas viete mi poradit,aku gramaz marcipanu potrebujem na potiahnutie torty upecenej v klasickej okruhlej tortovej forme?Bude stacit 200 gramov?Dakujem

beruska2x
8. jún 2009

mate nekdo zkusenosti jak delat s temi patschwork formickama na marcipan a fondan???? jak to funguje?

alionuska
9. jún 2009

Gabkazabka,ja neviem ale to budes mat asi malo iba 200gr. 😕 Ono to zavisi od toho ako na hrubo si to vyvalkas..ale zas ked to budes mat tenulinke,tak sa ti moze trhat..ved skus a uvidis. 🙂

Beruska,patchwork je super ale tiez sa s tym musi vediet robit...najosvedcenejsi repect na to,aby sa ti to neprilepilo do tych vytlacok je,ze to vytlacas cez potravinarsku foliu...lebo ako sa ti to dostane do tych medzierok v tej formicke,tak to ide velmi zlevon...ja som naposledy umyvala motylikov s takou jemnou kefkou a drzalo to tam jek prilepene..aj ihlou som to potom cistila...ak len otlacas vzory,tak to skus tak,ze si das maizenu na stol,vloz tam formicku oklepni a potom otlacaj..ale abecedu alebo male vzory rob cez tu foliu...je to krasne,ak sa to podari,ale ja tiez este nevies vsetko... 😅 Tak vela stastia!
🙂 😉 😉

beruska2x
9. jún 2009

ali dobre ale jak docilim toho ze kazda cast ma jinou barvu, vytlaci se to zvlast nebo jak??? 😅

aja7
9. jún 2009

beruska

vytlacis si kacera z bielej hmoty a domalujes potravinarskymi farbami 😉

ja robim patchwork tak, ze si vytlacatko davam do pr. cukru a tak vytlacam, potom ten cukor z vytlaceneho dam prec stetcom 😉

ale citala som ako ali radi, ze to kocky robia aj cez mikr. vrecusko, alebo foliu..musis len skusit co ti lepsie bude vyhovovat 😉

beruska2x
9. jún 2009

aha tak me prislo ze je to delane z ruznych barevnych kouusku 😅 tak diky 😉 ted zkusim 1. dort a kdyz mi to pujde tak si nakoupim ty serepeticky a pustim se do toho poradne 😀

cessy
9. jún 2009

ahojte, idem pridat fotku mojej najnovsej torty, uz som ju odfotila s malym, aby mi to zas nahodou nezmazali 😉

cessy
9. jún 2009

uz je to tam.....
prvu som dala maleho, len tak aby mi tam hned nenaskocili na domovskej stranke torty....admini by hned spozorneli 😀

ukmima
9. jún 2009

jej...cessy...parada, sikulka si, inac dakujem za mail..aj tie torticky su krasne...citam Vas kazdy den, ale nestiham napisat, menime kuchynu, tak sa uz neviem dockat, kedy budem aj v nej piect...v nedelu brasko krsti, tak idem robit jednu susenu tortu a jednu okruhlu a na nej bude dietatko s bocianom a nejake cacky este...zatial ahojte

cessy
9. jún 2009

ahoj ukmi
prave dnes som na teba myslele... 😵 , ze sa tu ani neukazes 😕 😕 .
tato torta je moja 4 v poradi, takze stale som zaciatocnicka 😅
potom dufam ze pridasaj fotky.... 😉

mimikyky
9. jún 2009

cessy, torta perfiš 😉 a malý je zlatý 😀 😀 😀

cessy
9. jún 2009

mimikyky dakujem 😀 .....s malym som ju odfotila preto, lebo minule mi ich zmazali, teraz dufam, ze nebudu mat dovod zmazat 😕

cessy
9. jún 2009

http://www.tortyodmamy.sk/?q=pre-dospelych&page=6

dievcata poradte mi ako spravim ten stred torty, myslim tie povytacane spice....tu pani stripterku si nevsimajte, ja tam chcem dat neaku detsku postavicku. len ked to budem robit uz priamo na torte, tak sa mi to uspini od kremu ☹ .
neviem ci som sa dobre vyjadrila, hadam z toho pochopite co chcem vediet 😕 😅

cessy
9. jún 2009

posledna torta na strane