Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenka.pav
28. júl 2009

co sa tyka MMF, podla mna je to tak akurat, ked dam cca 600g cukru, lenze podla mna sa neriadte, lebo ja som zavisla od rakuskeho cukru, tu povazsky nedostat a v tom moze byt ten rozdiel 😅

alionuska
28. júl 2009

Ahoj kocky..mali sme zas problem s notebookom a preto som tu nebola...
Cessy ja davam normalne na jedny cukriky-175g az 750g cukru a niekedy prisypavam,az do 900... 😅 Pokym to nema tu spravnu konzistenciu...lebo ked je makka tak sa s nou nerobi dobre.
Lenka.pav...ten zavoj moze byt vseliaky...uzsí,alebo sirsi..neviem aky ho chces mat...normalne si vyvalkaj hmotu..obrez si ju na pozadovanu dlzku a poukladaj si napriklad spajdle a na nu daj tu hmotu...tak to mozes prenasat potom na tu tortu..ale ja som si pomohla aj bez tych spajdli...len som si to nskladala ako som chcela a preniesla aby to vyzeralo ako zavojik...musis skusit,ako sa ti bude lepsie robit! 😉

lenka.pav
28. júl 2009

ali, dakujem. a vies mi este poradit, ako mam vyfarbovat vzor na MMF (odtlacku nejakeho vzoru) 😅 . dakujem (myslim napr. vzor, ktory sa mi na MMF otlaci zo silikonovej podlozky a chcela by som to zafarbit, nech to ma inu farbu ako zvysok MMF - snad chapes, lebo to pisem ako hotentot) 😅

lenka.pav
28. júl 2009

tie orchidejky si tiez na tu svadobnu tortu spravila nadherne. dobre sa ti robili? mas na ne nejaky postup? a ako a cim si potom farbila ten ich stred? som zvedava, ze? 😀

wighy
28. júl 2009

ahojte

takze fotka torticky je v albume 😉

sofi07
29. júl 2009

jeeeej, wighy, ta je krasna, taka jemnucka

alionuska
29. júl 2009

Lenka.pav. ja neviem presne ako to myslis,ale skus to normalne nalepit na ten potah vodou a potom vyfarbit stetcom..podla toho co to bude..alebo si to vyfarbi este predtym ako to na tu tortu das. Ja som tie orchidee robila prvy krat len tak od oka.Rucne som si vyrezala lupienky a potom som si ich tvarovala a stred suchym stetcom vyfarbila suchou perletou. 😉

alionuska
29. júl 2009

Wighty 🙂 krasna modrucka torticka!!!! 🙂 🙂 🙂

wighy
29. júl 2009

jeeej dakujem babulky 😵 😵

este sa chcem opytat, ja mam velku tortovu formu,takze torta nebola velmi vysoka, takze nabuduce asi budem musiet dat zo vsetkych surovin viac alebo nemate overeny recept na tortovy korpus na tortovu formu priemer 30 cm???????

cessy
29. júl 2009

wighy krasna torticka 😉

sse
29. júl 2009

wighy vydarená, páči sa mi 🙂

wighy
29. júl 2009

dakujem vam baby a to vdaka vam a vasi radam 😵

alionuska
29. júl 2009

Wighy,ja robim vzdy od oka korpusy..ked sa mi zda amlo tak este dopeciem...ale mam jeden fakt dobry recept ak chces...na nadstavovany piskot.

10 bielkov
150g kryst.cukru
2 vanilky
10 zltkov
250g prask.cukru
500g hlad.muky
1 prasok do peciva
10lyzic horucej vody

Bielka,kryst.cukor,vanilky-vymniesat
zltka,prask.cukor,voda-vyslahat
Pridat polovicu muky a potom na striedacku muku a bielka. Vystaci na dve formy 23cm,alebo jednu 34cm...

Ak das do 30cm,budes mat este vyssi ten korpus...ale to neni na skodu. Tak skus ak chces. 😉

wighy
29. júl 2009

alionuska diiiiky asi si kupim formu mensiu 😀 😀

lenka.pav
29. júl 2009

wighy, krasna torticka! pacia sa mi take jemnulinke farby, vyzera to tak nezne 😵 . a veruze si kup mensiu formu, lebo takto skrachujes na vajciach 😀 😀 😀 . ja som na nervy, ked mam robit tu puncovu tortu, tam ide 16 vajec 😀 .
ali, ja som to myslela tak, ze napr. vykrajovatko motylika si jemne otlacim na MMF a potom by som to farbila. robi sa to tak vobec? ci je to blud? 😀 😀 😀 😅

wighy
29. júl 2009

lenka presneeee ze skrachujem na vajickach 😀 😀 😀 😀 😀 , no veru kuknem mensiu formu a bude to 😉

alionuska
29. júl 2009

Wighy,nemusis kupovat formu...upec si tortu kludne aj v hrnci..ale aby nemal plastove usi-pozor! Len si na spodok daj papier a nic nevymastuj,len vylej cesto a upec to v nom...uvidis ako ti to pojde a este aj usetris! 🙂 😀 😀

lenka.pav
29. júl 2009

dobry napad s tym hrncom, len ja mam bohuzial vsetky hrnce s plastovymi usami 😠

wighy
29. júl 2009

alionuska uz so mtu o tom v tejto teme citala, nie je to zly napad,skusim ,ved je to lepsie jak vyhodit dalsie prachy na formu 😉

sofi07
29. júl 2009

wighy, ja mozem hrniec len odporucat, torta sa mi v tom krasne upiekla a v pohode sla aj von 🙂. naozaj skoda penazi na novu formu

abetka
30. júl 2009

babule potrebujem radu. Bola som v Lidli kupit cukriky, ale mali len take ruzove rubino a potom bielo modre/smoulov

Co s tym. Tie ruzove mozem umyt?
a tie bielo-modre???Co s nimi?

alionuska
30. júl 2009

abetka.ja pouzivam len tie ruzove..ak chces mat hmotu bielu,umy ich od toho ruzoveho cukru pod studenou vodou.Zostanu uplne biele..Potom si hmotu mozes nafarbit ako chces....a ak chces hmotu bleduckomodru,kludne pouzi smolkov..s tymi som robila len raz,ale islo to tiez super. 😉

abetka
30. júl 2009

alionuska/ velmi, velmi pekne dakujem. 😵 😵

abetka
30. júl 2009

a ten povazsky cukor je v takom tmavo modrom obale alebo je to iny?
dnes idem este dokupit potrebne suroviny, tak nech kupim spravne 😉

wighy
30. júl 2009

alioniuska a ece jenda otazka ma tak napadla,keby som chcela obldzikovu tortu tak by som mohla pouzit pekac tak isto ako hrniec nie???????????

ja som tiez tie cukriky umyla od ruzoveho cukru a potom rozdelila cast som nechala biieli a cast som zafarbila na modru 😉

abetka
30. júl 2009

ako dlho to mozem mat v chladnicke. Prave som z polivicky cukrikov skusila urobit hmotu a celkom fajn zatial, len sa mi tazko tvarovalo z toho, ale to som len skusala. Tak som to dala do sacku a do chladnicky, ale neviem ako dlho to tam mozem nechat

alionuska
30. júl 2009

Abetka,tmavomodry obal ma povazsky cukor..MMf mozes mat v chladnicke dlllllllho..aj do mrazaku ju mozes dat... 😀

Wighy,jasne aj v pekaci,alebo normalne v plechu na pecenie a podla toho ci chces velky alebo maly plat si ho prekroj... 😉

sisidl
30. júl 2009

Ahojte kocky. No mate nadherne orticky.
Ali,ako sa ti pece teraz v takom teple?
mne hruuuza,teraz som si naplnila tri torty a dala do chlanicky poriadne zatuhnut a zajtra budem potahovat a zdobit..vsetko sa o topi 😝
idem robit zase sudok,svadobne srdce a prednu cast zakladnej skoly 😀

alionuska
30. júl 2009

Sisidl,no to mi hovor o tom teple...ja som mala MMF makky jak.... 😝 no otras...a to som mala pusteny ventilator v kuchyni. 😀 Ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a torta je na svete..len sa ju sem aj bojim dat,aby mi ju zas nevymazali.... 😠

lenka.pav
30. júl 2009

baby, vy ste sikulky, ako to stihate pri detoch??? ze tri torty naraz...mate moj obdiv... 🙂