Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mimikyky
18. apr 2009

vinka, nieje to až také tmavé, pekná je,si šikuľka 😉 😉 😉

cessy
18. apr 2009

vinka je super...a neakeho plavca si nevymodelovala??? 😅 😕

vinka
18. apr 2009

Hej ale tá prvá želatína bola perfektná farba.Tá je pod spodkom. 😒 Nie,nie nešlo mi.Už som to nechcela prečančat. 😒 Ale dá sa nie?Viem,že nevyzerá ako od cukrárky ale 250-tá už bude lepšia. 😀 Dakujem za vaše pochvali. 😉

cessy
18. apr 2009

vinka jasnacka ze je super, opisala si ju ako upnu katastrofu a veru je fain...zajtra napis ako maly reagoval ked ju uvidel...
a aky korpus a krem sa tam skryva??

vinka
18. apr 2009

Korpus svetlý a krém parížský 😉 Chutí perfektne.Odporúčam ho. 😀 A jahody sú vo vnútri na kréme. 😉

vinka
18. apr 2009

Cessy aj ja som zvedavá ako zareaguje lebo on vôbec nevie,že torta bude.Ja musím oslavu prispôsobit pracujúcim.A muž mi včera povedal,že v nedelu môže byt.No a mladému som to dnes povedala,že zajtra bude oslava.Tak a on fajn a bez torty? ☹ A ja sa hned toího chytila a ved to vadí,že som to nestihla?Nehnevaj sa na mna velmi. ☹ A on hned navadí mami.Ale mojej mamke povedal,že mu to vadí.Oslava bez torty. 😠 😀 😀

zdenallicka
18. apr 2009

vinka, ty jsi ale potvurka!!! 😀 Damianek bude moc prekvapeny a bude urcite nateseny a pysny na maminku... 😵

Dort je krasny... 😵 😵 😵 Jasne ze neni dokonaly, ale je z lasky a to se ceni...

Hodne stesti Damiankovi a mamine jednicku s hvezdickou za dortik... 🙂 😵

cessy
18. apr 2009

no pekne si to veru vymyslela... 😀 😀 😀
ja chcem robit tiez korbus bledy a ten vanilkovo pudingovy krem....musim taketo, bez kakaa lebo male krsniatko bolo nedavno v nemocnici, lebo bol moc zapeceny..takze cokoladova nepripada do uvahy 😒

vinka
18. apr 2009

Joj dakujem.Normálne ma to povzbudilo do dalšej torty. 😀 😀 Ja som ju chcela dat upiect jednej šikulke.Ale potom som to zvážila,že nebudem mat tolko radosti ako ked ju upečiem sama. 🙂 No bola som smutná ked som ju dokončila lebo sú veci ktoré by som ináč teraz urobila ale teraz saom už spokojnejšia 😉

cessy
18. apr 2009

neboj, vazne je dobra....som zvedava ako to mne buduci vikend dopadne... 😒

vinka
19. apr 2009

Cessy isto lepšie.Ked som videla tvoju prvú tortu tak som ostala v nemom údivé aká krásna. 😀

cessy
19. apr 2009

vinka dakujem.ale hadam az taka nebola....ze v nemom uzase 😅, fotka obcas skresluje 😀

uz teraz rozmyslam aky tvar spravim, ako pofarbom tu hmotu a ako to cele dopadne...

vinka
19. apr 2009

Cessy no bola krásna tá tvoja torta.A tie ružičky vydno,že si sa s tým musela riadne narobit. 🙂 Ja si myslím opak.Moja lepšie mi vyzerala na živo a ked som ju odfotila tak sa mi vôbec nepáčila.Kopec chýb som našla ale až na fotke. 😝

cessy
19. apr 2009

ozaj a co maly akoreagoval, uz ste zahajili oslavu??

inak aj ja by som urcite teraz robila tie ruzicky inak...ale ckovek sa uci, prvky krat som ich robila a teraz ked sa na to pozriem, tak sa mi zdaju byt neake giycove,velke, take tucne....a pri tom som sa pri nich poriadne natrapila 🙄

zdenallicka
19. apr 2009

HOlky, tak jsem delal hmotu z marshmallows bonbonu a teda nevim... Je to divne... Musela jsem to mockrat nahrivat v mikrovlnce (dohromady aspon tri minuty), cukr se zapracoval dobre zdalo se, ale kdyz jsem to chtela vyvalet, bylo jasne videt, ze cukr se tam nejak nerozpustil nebo co, tvary z toho zadne nesly delat (i kdyz jsem zase nahrala a zkusila v ruce proprcovat), jsou tam videt vsechny ty fladiky (kdyz treba u kulicky chci udelat hada), proste jsem zklamana... Navic v puse to krupe a ma to rivnou konzistenci... A jdou tam moc citit ty bonbony...

Cukr jsem mela prosaty, tuk jsem mela na pracovni desce i na rukach, pridala jsem lzici vody s citr. stavou... Co jsem udelala spatne???

A jak se vam s hmotou pracovalo? Na vasich dortech mi pripadne vlacna, jemna, souroda....

zdenallicka
19. apr 2009

Delate to nekdo taky takhle???

http://www.mimibazar.cz/recept.php?id=18714

Ja jsem to nechala jen hodne zmeknut, ale ne uplne rozpustit.. Je tady ta chyba?????

cessy
19. apr 2009

zdenallicka ahoj...
ja ked som to robila, teda len raz...tak som si dala cukriky na sklenenu jansku misku+ceru+2lyz.vody, roztopit, kontrolovala som kazdych 10-15 sekund a premiesavala som to...potom som do toho nozom zapracovala preosiaty cukor asi 300g.dala som na podlozku a miesila, miesila pridavala cukor a miesila....hmota mi stale lepila...ja som pridala len ale 450g cukru...dievcata radili viac....ja som mala recept so 400g cukru.aj ked to stale lepilo, rozvalkala som to a potiahla....inak ja som si podlozku posypala skrobom Gustin

cessy
19. apr 2009

mne sa tie cukryky tak roztopili, ze ked som ich islapremiesat, tak sa mi to vsetko lepilo na noz....ved aj ty si ich muselamat roztopene ked si tam zapracovala cukor... 😕 alebo nie 😕

cessy
19. apr 2009

mne sa s hmotou velmi dobre pracovalo...len jak som to rozvalkavala, tak maly zacal plackat, tak som odbehla a neako to trosku stvrdlo....
ja som prihrievala hmotu len ked som robila ruzicky

cessy
19. apr 2009

ja som skusala len tuzicky robit a mala som tie cukriky jojo a bolo to to iste ako haribo... 😨

zdenallicka
19. apr 2009

Cessy, neroztopilo se mi to... Nechala jsem to tam jenom tak neabehnout, zmeknout, ale ne uplne roztopit.. A tuk a vodu jsem pridavala az k hmote s cukrem... No, tak pro priste budu vedet...🙂

DIky za rady...

cessy
19. apr 2009

neviem veru preco sa ti to nepodarilo.....ja som mala napisane ze tuk aj vodicku do mikrovlnky ☹
tuk si roztopila a pridavala k hmote??to by asi nemalo vadit....neviem veru..
mozno ti alionuska alebo vinka poradia

vinka
19. apr 2009

Už je skoro po oslave.No malý bol štastný.Joj ale sa tešil,že predsa torta bola. 😀 Sestra do kameri hovorí,že kúpená torta a Damián hned pohotový"nie to nieje kúpená to moja mamka je taká šikovná a upiekla ju" 😀

alionuska
19. apr 2009

Zdenallicka,ja neviem tiez preco sa ti nedarilo...ak sa hmota rozpadava,tak staci pridat dva tri cukriky...ja davam tie velke HARIBO ,a opat je to super...mne sa este nestalo,ze by som kusok vyhodila..nepridavam do hmoty ziadnu cokoladu,ani tuk.Mozno mas iba iny recept. 😒
Skus ten co som tu pisala...
175g cukrikov Haribo dulcia rubino
2 lyzicky citronovej stavy,alebo vody+aroma(kazdemu podla svojej chuti)
Toto nahriat v mikrovlnke,kym to nenafukne.
Pridat do 750g preosiateho praskoveho cukru.
Spracovat v tuhu hmotu a popripade ked s nou robis tak nahrievaj...aby bola makucka a dobre sa s nou robilo.Vzdy si tu,co prave nepotrebujes skryvaj do sacku,aby neuschla na vzduchu...A co ti zostane,do mrazaku a pouzijes nabuduce! 😉 😉 😉

alionuska
19. apr 2009

Vinka super,ze sa malinky tesil. 😉 Vidis,odhalil tvoje dielko hned! 😀

zdenallicka
19. apr 2009

Ali, polevkova lzice nebo kavova lzicka vody???

alionuska
19. apr 2009

Dve polievkove lyzice. 😉 Ja davam len citronku....lebo toho cukru je tam dost a super to osviezi a neni to take sladke potom. 😉

vinka
19. apr 2009

Alionuska ved to by aj slepí videl,že to nieje kupené. 😀 😀 Ale bol zlatý fakt. 🙂

zdenallicka
19. apr 2009

DIky, ALi... Zkusim to jindy zase... 🙂

cessy
19. apr 2009

vinka vidis, ocenil tvoju snahu 😉