Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dadka212
25. nov 2011

@cestovatelkaandrea toto je tiež s lankom a podla mňa super 🙂

bianca
25. nov 2011

@dadka212 kurnik ja som asi debil ale ja tu pilku neviem pouzivat.Uz som skusala vsetky mozne i nemozne smery a stale sa mi zo len krkva

mizulienka
25. nov 2011

@bianca nic si z toho nerob, moja pilka lezi v spajzi na polici.
Ja tomu tiez nemozem prist na chut, ja si narezavam korpus nozom a rezem nitou 😀

stankapk
25. nov 2011

@dadka212 dakujem 🙂 tak uz aj pisem jeziskovi /svagrinej/ 😅 a aku zakladnu vybavu je este dobre mat? baby poradte mi nejake dobre motyliky a margaretky s ktorymi sa dobre pracuje. dakujeeeem 🙂

cestovatelkaandrea
25. nov 2011

@bianca no asi aj ja som taka ako ty, lebo prave preto pouzivam cukrarsky noz, na krajanie tort. alebo ma dadka212 nejaku speci pilku 🙂

dadka212
25. nov 2011

@bianca no neviem prečo...mne reže super...rezala som bohušov korpus a mramorový

bianca
25. nov 2011

@cestovatelkaandrea ja pouzivam taky ten dlhy zubkovany.Skusala som nitou,pilkou ,drotikom,silonom a vsetko doapdlo rovnako

adka_praha
25. nov 2011

@dadka212 jaj tak to mam, oco mi doniesol z ikey, ale asi som mantak dreveny, lebo mne to s tym neslo... 😒 nevies asi preco, ze? 😒

bianca
25. nov 2011

@dadka212 mna tiez napadlo ze to moze byt aj korpusom.Bohusov ten nadstavovany?

cestovatelkaandrea
25. nov 2011

@bianca ja mam taky ale je hladky, bez zubkov 🙂 ale ak sa ti reze s tym co mas dobre, kludne v tom pokracuj 😉

dadka212
25. nov 2011

@bianca ano nadstavovaný...

ja neviem baby ja som velmi spokojná 😀

adrianai
25. nov 2011

@dajna11 krááásne...neprídeš aj k nám? 😀 ja sa neviem nejak dokopať k tomu zdobeniu, keď viem ako to dopadne 😖

bianca
25. nov 2011

@cestovatelkaandrea asi tak.Hlavne ze nam sedi neaky sposob 😉 iked ja som typ co to proste musi skusat kym to nepochopi

dadka212
25. nov 2011

presne keď sa vám dobre reže nožom tak pokračujte, ja som mala korpusy hrozne krivé....na jednej strane v pohode a na druhej pomaly priesvitný 😅

bianca
25. nov 2011

chcelo by to neake i MK stretko tortove ze?Aspon by sme sa co to priucili a mozno aj tu pilku by som zvladla

reruna
25. nov 2011

Ahoj, tak tu je ten můj klavír pro tchána, to je na oslavu se známými a na neděli mám dělat ještě jeden pro nás.
Potahovala jsem tím mandlovým marcipánem z MMB, trochu jsem se toho bála, ale šlo to náhodou dobře, dokonce to snad bylo lepší než MMF, které se mi nikdy nedaří dobře utrefit konzistenci...ještě mi půlka zbyla, tak s tím budu potahovat i v neděli,t ak jsem zvědavá, jak to bude chutnat na dortu.

dadka212
25. nov 2011

@stankapk s vypichovačmi všetkými sa dobre pracuje...akurát patchwork je ťažší...ak budeš vyberať tak vypichovače s piestikom

akme
25. nov 2011

ahojte tortovačky ja som dnes skúšala krém z receptov ktoré tu nedávno niekto hodil
Krém "Alžírská káva"
1 pudinkový prášek (může být vanilkový nebo i kakaový)
250 ml mléka
50 g 100% tuku
2 vrchovaté lžíce instantní kávy (případně lze kombinovat s práškovým cappuccinem)
1 kávová lžička mleté nevařené kávy
1 a půl másla (375 g)
moučkový cukr podle chuti (cca 150 g)
asi 1 dcl vaječného likéru (ja som dala od oka aby sa mi nezgrcol krém, keď bolo cítiť alkohol prestala som liať)

Z mléka, prášku nebo mouky a instantní kávy uvaříme hustý pudink nebo moučnou kaši, zahorka vmícháme tuk a necháme nejlépe přikryté potravinovou fólií vychladnout. Změklé máslo ušleháme s cukrem do husté pěny, pomalu po částech do něho zašleháme vychladlý pudink nebo kaši a vmícháme mletou kávu. Do takto připraveného krému pomaloučku tenkým praménkem přiléváme vaječný likér a stále šleháme. Pokud by se náhodou stalo, že se krém srazí, dáme jej na několik sekund do mikrovlnky přihřát a vyšleháme znovu.
Tento krém lze mazat i pod potahovací hmoty. Chutná jako Alžírská káva a v případě, že použijeme kakaový pudink, tak i trochu čokoládově.

Je straááááááááááášne dobrý a hodí sa k mascarpone biela čoko šlahačka, maliny - že nebíčko v hubičke 😵 😵 😵

isabella_fly
25. nov 2011

@dadka212 vlaznou?

mia1111
25. nov 2011

@dadka212 - dík. No v spodnom korpuse bude krém s mascarpone, tak ja dám to druhé poschodie až zajtra - pred príchodom návštevy 😀 . Tú polhodinku to snáď vydrží 😉 .
@bianca - a ako a čím vystužuješ tie tortičky? Ja pečiem len pre nás, toto bude moja asi 4.poťahovaná torta 😉

dadka212
25. nov 2011

@isabella_fly to je asi jedno ja dávam takú vlažnú asi...akú sa mi podarí napustiť do pohárika takú tam mám 😀

@mia1111 to hádam vydrží...ja so šlahačkovým krémom by som vystužila...ale ak je to len pre vás tak to tú chvílku vydrží 🙂

akme
25. nov 2011

@mia1111 vystužujem slámkami a hornú tortu mám trebars na tenkej kartonovej podložke obalenej vo folii aby nenamokla spodná torta

mia1111
25. nov 2011

@dadka212 - hej, len pre nás. Ale keby som dala kartónik pod to druhé poschodie, aj by sa mi lepšie potom asi krájala, či nie?
@akme - akože zapichneš do torty zopár slamiek? Nie je potom "deravá"? Ber ma s rezervou, prosím, ja som ešte nikdy nerobila poschodovku, chcela som si to na svojej vyskúšať, veď ak sa nepodarí, tak mi to nebude vadiť 😉

anibas
25. nov 2011

@mariann2 supéér tortičky 😉

mia1111
25. nov 2011

baby a ešte jedna vec. Všetky vypichovačky s piestikom majú pružinku? Lebo mne prišli tento týždeň gerbery a tie nemajú pružinku a robí sa s nimi nafigu 😒 Som nešťastná, lebo sa to nedá porovnať s motýlikmi, alebo kvietkami, čo už mám. ☹

vera_vila
25. nov 2011

@dadka212 nápodobně... Tak jsem si taky koupila tu strunovou pilku a dělala jsem s ní teď korpus na třikrát a úplně super... Nožem bych to asi nikdy dohromady nedala... To jsem zkusila jednou a jak jsem ty korpusy skládala na sebe, tak se mi ten jeden v ruce rozpadl, jak byl křivý 🙂

dadka212
25. nov 2011

@mia1111 ja tiež zapichnem slamky a na spodnú tortu položím kartón a na to vrchnú 😉 nie je velmi deravá, veď tam nenapicháš 50 slamiek stačia ti aj 3 do takého trojuholníka...

dadka212
25. nov 2011

@mia1111 nie všetky majú pružinu...

bianca
25. nov 2011

@mia1111 ja tiez nemam vela odpecene.Tu su moje http://www.facebook.com/media/set/?set=a.106526... Vystuzujem slamkami doo trojuholnika

mia1111
25. nov 2011

@bianca - pozrela som FB - kráááásne torty 😵 😵 😵 Ja Ti moje tri nejdem ani ukazovať 😅

@dadka212 - jáááj, tak 3 slamky, to je OK 😉 Ďakujem 😉