Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
16. sep 2013

@denisak77 tá slnečnicová je nádhernááá 😵 a ja som myslela,ze tie vajcia su naozajstne 😕 užas 🙂

mamcas
16. sep 2013

@anda1980 @ajka82 kocky moc dakujem urcite to tak teda vyskusam a supnem aj ovocie 🙂 som zvedava co povedia potom objednavatelia 🙂

brunila
16. sep 2013

děvčata dočtené,ale je to někdy fuška všechno přelouskat,No stojí to za to,protože téměř vždy jsem zase o kapánek chytřejší.Je to krásné,když si tak pěkně pomáháme. 🙂 🙂 🙂 A taky přidávám dortíky z minulého týdne.Jen děkovací srdce jsem nestihla nafotit. 😠

eliska22
16. sep 2013

moja poskromne jedna víkendová 😝 aj tak mám toho dosť na stredu robím teraz tiež a na piatok daľšiu, takže z roboty letím domov a som zavretá v kuchyni 😒 a to mám ešte aj malú chorú, po dvoch týždnoch v škôlke 😅

1zaza
16. sep 2013

Tortička pre milovníka šmolkov, šmoulinka vyzerá ako mužatka :D :D,

sticker
16. sep 2013

@brunila To zelené srdiečko je nádherné 😵 😵 😵 Veľmi sa mi páči tá farba 🙂

nika266
16. sep 2013

@brunila Krásna praca ,prosím aku farbu si použila na tej prvej trojposchodovej,taka krásna ružové Ďakujem za odpoveď

viera6
16. sep 2013

@maya30 prosím ta ako robis tie odtiene na tych krajkových tortickach?

brunila
16. sep 2013

@sticker děkuji,zadání bylo srdce pro 20 letého chlapce,tak nějak mi ta barva přišla vhodnější jako červená nebo růžová 🙂

brunila
16. sep 2013

@nika266 já jsem to stínovala jen z vrchní strany růžiček,byla to myslím fuksie,ale nejsem si jistá.Měla jsem ji od loňského roku a už jsem ji nikde v nabídce nenašla .Docela mne to mrzí,protože se dort hodně líbil.Kdybych na ni narazila,dám vědět.

maya30
16. sep 2013

@viera6 hubkou (novou 😀 ) na spodok po obvode nanesiem gelovku a smerom hore rozotriem do stratena 😉

viera6
16. sep 2013

sladulienky ,prosím vas nemate nejaké inspirácie na otvorenú okrúhlu krabicu s kvietkami na 6O ...potrebovala by som poradiť aj s vrchnákom ako na to.dakujem

viera6
16. sep 2013

@maya30 aha,,,a ja som to skúšala práškovými ,ale nebolo to ono 😀

meo
16. sep 2013

@jakelina ale já budu mít nízký korpus, takže jenom jednou překrojený. Myslíš tedy, že je to málo?

emilkaaa
16. sep 2013

Holky prosím o radu... Idem robiť 3 poschodovu tortu a chcem sa opýtať z čoho davate jednotlivé podložky pod jednotlivé poschodia... lebo my jedna kočka radila že prvé musí byť vystužene a každe ďalšie na podložke len neviem aka ma byť ta podložka z čoho to robite... ďakujem všetkým za radu

aduskatt
16. sep 2013

@emilkaaa karton obaleny alobalom🙂

aduskatt
16. sep 2013

sladulienky.bielozlata svadobna jednoposchodova okruhla.......ja fakt neviem, co s tym☹

mysiatkoo
16. sep 2013

baby smartflex ma daky vypadok? sla som na istotu a ono probleeem...

jakelina
16. sep 2013

@meo fakt nevím, já dávám hodně krému a když mi tady ten zůstane, tak z něj udělám do mističky pohár s ovocem. Jeden mi přijde málo. 😝

jakelina
16. sep 2013

@emilkaaa já dávám víka od kýblíků co mám ze Smartflexu. Ořežu si je nožem a doprostřed udělám díru.

meo
16. sep 2013

@jakelina jo dík, tak asi radši udělám taky dvojnásobnou dávku. Ty poháry jsou dobrý nápad- ať žije dieta 😀

artepf
16. sep 2013

holky moc moc díky za pochvaly a @maya30 - od tebe mě to teda fakt moc těší, že se ráda podíváš na moje dorty, když zrovna třeba ty tvoje jsou pro mě vzorem 😵 a plno dalších holek tady, si vždycky říkám, kam se na ty nádhery hrabu 😅 , hlavně nechápu, jak můžete dělat tolik dortů za jeden týden, navíc třeba několikapatrových, já když jsem jich měla třeba šest a k tomu od pondělí do středy v práci, tak jsem měla dost, jsem asi nějaká pomalá 😀

artepf
16. sep 2013

@emilkaaa já dávám do patrových dortů jako výstuž silný karton - zatím jsem teda dělala jen čtvercové svatební, takže jsem si vždycky vyřízla karton o 1 cm menší než patro, které na to přišlo, obalila do potr. folie a pod to většinou 4x výstuž z dřevěných tyček (asi 0,5 cm průměr), ty si vždycky přesně nařežu podle výšky patra a obalím taky do folie, která je trochu delší než ten kolíček, aby "vyčuhovala" ven a za ni se potom jen lehce zatáhne a vytáhne výztuž ven 😉

ikula2
16. sep 2013

Zasa krasne torticky,nestiham ani pozerat, pridam aj ja vikendove 🙂. Inac ten slabikar vyzera tak jednoducho, ale neskutocne dlho som ho robila 😒 , som necakala ze bude tolko s tym prace

cestovatelkaandrea
16. sep 2013

no ja som sa za posledny tyzden vyslovene vyblaznila na tortach. drobcom som robila 5 tort behom tyzdna, raz do skoly, do skolky, potom malicke torticky na doma a jednu obrovsku na domacu oslavu s priatelmi

akzuzs
17. sep 2013

@jakelina ahoj mohla by si napísať recept na pribiňáka? Keď sa tu už o tom rozpráva chcela by som ho vyskúšať. Mama bude mať narodky a treba experimentovať a ten som ešte nerobila

jakelina
17. sep 2013
florentina
17. sep 2013

@meo taky mi z jedné dávky přijde málo

brunila
17. sep 2013

@jakelina tak to děláš stejně jako já a pokud nejsou tak koupím v papírnictví plastovou podložku na modelování,stojí kolem 30 kč a z toho udělám někdy dvě nebo jednu meší a jednu větší 🙂

jakelina
17. sep 2013

@brunila aha, tak to je dobrý tip. Mám říct, že chci podložku na modelování, nevím jak to vypadá. Je to bílé???