Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
14. júl 2014

@maca77 jaky je zlaty krpec, torty super

lokalistin
14. júl 2014

Torticka vsetkym veeeelmi chutila za 5 minut bolo po nej, rychlo som dva kusky pre mna a kolegynu z produkcie odlozila

maca77
14. júl 2014

@lokalistin ďakujem 🙂 inak "poteší" ked niekto na poslednú chvíľu tortičku odriekne 😒 ale môžu ľutovať 😉

halienka
14. júl 2014

@brunila ja som sa bála tiež a riadne 😀 ale už som raz robila 4-poschodovú, tak som to riskla. Priemery od spodu hore boli: 34 , 28, 22, 16, 10 cm. 34 cm obruč je maximum čo mi vlezie do trúby, potom mám tú nastaviteľnú formu od 15 do 29 cm tuším, tak v tej som piekla tie ďalšie 3 korpusy a poslednú malinku 10 cm mám tiež obruč. Čiže odstupy boli len 6 cm, čo je inak dosť málo, ale pri takejto torte, kde nič nemusí "sedieť" na poschodiach to až tak neprekáža. S váhou bol teda problém, už po skompletovaní spodných troch som nebola schopná ju preniesť, vôbec som nevedela ako ju odvážiť, tak som to len tipla 😅 a keďže tá 4-poschodka, ktorá ešte aj mala vcelku nízke tie poschodia a bola som schopná ju uniesť vážila 12,5 kg, tak som si proste tipla, že táto váži 20 kg 😝 😀 Vedela som, že zákazník to nemá kde vážiť, lebo to prenášal odomńa rovno do reštiky a keďže som mu prizvukovala obrovskú opatrnosť, tak by to isto neriskoval. Spodné 3 poschodia som vystužila a cez celú išla stredom tá hrubšia bambusová špajdla. Každá plnka mala v sebe podiel masla, pretože som neriskovala, že mi začne niekde tiecť alebo prebárať sa. Našťastie na tomto nijako nebazírovali, bolo im jedno aké plnky spravím. Zato výzor bol dosť oklieštený, chceli smotanový poťah, čo bola tiež zábava, namiešať rovnaký odtieň smotanovej do 5,5 kg hmoty aby boli všetky poschodia rovnaké. Výzdoba mala byť bordovoružová a kvety orchidee. Takže tam som si moc vyskakovať nemohla, bála som sa tej bordovej ako to vyznie, ale tak nakoniec to nebolo až také zlé. 🙂 Ale narobená som bola kvalitne 😀

lokalistin
14. júl 2014

@maca77 no to suseda, skvela zenska a povedala, ze sa bala v tyzdni dojst, aby ma nezobudila, oni vsetci vedia, ze ja spavam do obeda, aj vcera dosla, ze pocula som dobre? uz behate? nezobudila som vas? takze pohoda, len keby som nebola v mekaci, takto bol stres koli nicomu, od tejto zenskej mam dva rucne mixery 1bosch a 1siemens a vselico ine mi podavali, len tak, takze som na nu vobec neni nastvana, no mohla som mat menej stresovy vikend

ikula2
14. júl 2014

@zuzuz1 odporucam malovat praskovymi 🙂 je to lahsie a lepsie drzia po nariedeni s alkoholom, ale mam aj take skusenosti, ze zalezi aj od hmoty, pripadne vyschnut a pretriet este raz ak su tahy stetca, ale na velkych plochach je to vidno..

ikula2
14. júl 2014

@lokalistin prosim ta co je to za plnka? Broskynova?

lokalistin
14. júl 2014

@ikula2 hej vlastny vymysel, su to rozmixovane broskyne z nich uvareny puding(pouzivam marhulovu fruttinu) a zmixnute s mascarpone, davam aj citronovu stavu do pudingu a trosku cukru, keby bol riedky, co väcsinou neni, tak zahustim broskynovym ole a robim tak aj jahodovu-ludia pytaju len toto, ze najlepsie co kedy jedli, dneska mi kolega poslal mail-verdammt lecker

adda789
14. júl 2014

@lokalistin ahoj, prosím ťa ked vymiešavaš ten puding s mascarpone tak sa ti to nezdrcne? ono ten puding je taký viac želatinovejši či? ja som sa raz tiež pokúšala, ale uplne sa to zdrclo a nič z toho nebolo 😠

lokalistin
14. júl 2014

@adda789 ja vymiesam mascarpone s troskou pr. cukru ono to trochu zredne, extra premiesam puding a po lyziciach pridavam k mascarpone a hned to zacne hustnut-musim si zaklopat zatial sa nikdy nezdrclo

mimusa94
14. júl 2014

Kočky musim sa pochvalit s mojim upecenym korpusom...tak som sa bala pretoze koprusy ktore som piekla naposledy boil strasne malinke...a tento druhy je krasne vysoky 😎 😀

akzuzs
15. júl 2014

@jakelina no predstav si že nie. Pýtala som sa čo aspoň za ochotu a on nič nič nič. Ja som schválne chcela toho opravára ktorému som volala od nás z mesta. Je to normálny opravár. Sestra volala do Whirpoolu a odtiaľ jej poslali. Bol zo Žiliny (10km od nás) a už len za cestu si pýtal 10 eur. A ktohovie možno tam ani nemala nejakú veľkú chybu ale aj tak zacalaovala 100ečiek. No a ten opravár ktorého som volala ja som už raz volala pred rokmi k pračke a keď ju opravoval som si hneď všimla že sa s ním dalo perfektne dohodnúť. Vieš keby bol .... tak kľudne sa mohol tváriť že tam niečo robí a zložito mi vysvetlí čo tam bolo pokazené a vypýta si a ja by som nemala ani šancu na to prísť. Vieš toho opravára pozná snáď celé mesto a je v pohode a nezdiera.

akzuzs
15. júl 2014

@mimusa94 A aký si mala recept na korpus? Je moc pekný, škoda prekrojiť

akzuzs
15. júl 2014

@halienka No ja si tiež myslím že kolo 20kg a vieš ako som vážila ja jednú čo som mala nad 10kg? Na normálnej váhe. Najskôr som sa odvážila ja a potom som sa vážila s tortou. Bola to komédia lebo bola ťažká jak sviňa a cez podnos som nevidela na displej tak diktoval manžel a vlastne mi ju rýchlo dal do ruky a potom rýchlo z ruky lebo som myslela že mi tie paličky zlomí. 😀 😀 😀 😀

akzuzs
15. júl 2014

@lokalistin vieš čo to mascarpóne vždy vylepší plnku. Keď som šľahala šľahačku sa mi stalo že sa aj so stužovačom jemne zhrudkala ale pevne držala. Keď som pridala mascarpóne a to som nešľahala pred tým zvlášť rovno z téglika tak sa okamžite pekne šľahačka spamätala a bola krásne krémová. Na mascarpńe od vtedy nedám dopustiť. Opravuje plnky 😀 😀 😀

sticker
15. júl 2014

@maca77 Krásne tortičky 🙂 Všetky také čisté.... 🙂

halienka
15. júl 2014

@akzuzs tak takto presne som odvážila tú 4 poschodovú kedysi čo mala 12,5kg , ale s touto sa ani toto nedalo, je by som ju proste neudržala 😀 a to prekladanie, že muž mi ju podá a potom zas ja jemu mi prišlo pri tej váhe a výške hrozne riskantné, by ma porazilo keby mi zletela 😀 Proste som si povedala, že tresnem radšej váhu od oka ako riskovať, našťastie zákazníci ani nepípli, ešte mi nechali 10E tringelt navyše, takže všetko ok dopadlo 😀 ale ja mám tiež len malú kuchynskú váhu do 5 kg a potom klasika osobnú a teda všetky nad 5 kg vážim tak ako vravíš, postavím sa ja sama a potom s tortou a snažím sa dohliadnuť cez tortu na display 😀

orygynal
15. júl 2014

@maca77 ahoj. Mozem sa opytat z coho je urobene to hasicske auto? Mam robit podobnu tortu pre kamosku - s mercedesom na torte ale z hmoty by to bolo tazke... Aspon mne to tak pride. Nikdy som taku tortu nerobila...

cestovatelkaandrea
15. júl 2014

Ahojte babule, potrebujem poradit. Drobec urobil skusky z plavania, ziskal plavecke diplomy, takze moze ist plavat do klubu. Chcem mu na vikend upiect tortu s nejakym peknym plaveckym motivom. Nemate nejake obrazky tort na tuto temu? Ja som toho na internete vela nenasla. Dakujem za napady dopredu.

mimusa94
15. júl 2014

@akzuzs 4 vajcia rozdelit ma noelka zltka ..zltka vymixovat s 200g kryst.cukru210 g vyb.muky 1ks vamilkovy cukor .1ks kypriaci prasok ..1dcl oleja..1dcl vody..vymixovat a potom zlahka dotoho pridat vyslahane bielka

lucula73
15. júl 2014

@cestovatelkaandrea
alebo si daj do googlu cake with swimmer a sú tak aj detské 🙂

cestovatelkaandrea
15. júl 2014

@lucula73 tato je taka super, ze uz ani hladat nebudem. tato ho uplne vystihuje. dakujem moc. potom sem dam fotku ako som to nakoniec vycarovala.

jakelina
15. júl 2014

@orygynal já jsem dělala auto z tatranek

ikula2
15. júl 2014

@lokalistin tiez som uz robila tu broskynovu, len nie s mascarpone ale maslom tak vyskusam dakujem

orygynal
15. júl 2014

@jakelina vdaka. A spajala si ich lekvarom a potom potahovala hmotou? Ja som uvazovala ze to urobim z korpusu...

maca77
15. júl 2014

@orygynal vnútri sú pospájané horalky 😉 len prepichnuté špáradlom, aby držali pokope a potiahnuté poťahovkou 🙂

orygynal
15. júl 2014

@jakelina
@maca77 vdaka za radu. Vyskusam to teda takto. Hadam sa to bude na auto aj podobat 😀

jakelina
15. júl 2014

@orygynal lepila jsem rozpuštěnou čokoládou.

jorsulova
15. júl 2014

@aduskatt ahoj prosim ta surne potrebujem hmotu magic deco, uz davnejsie si mi pisala ze ju aj predavas ak sa teda nemylim 🙂 ak ju mas doma, vedela by si mi ju poslat aby som ju mala najneskor v piatok doma?? ake je najmensie balenie? potrebujem len nejake mini balenie, peciem len pre rodinu.