Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

marci2305
7. feb 2012

@79zuzana Určite...Tak šup-šup...do práce.. 😝

marci2305
7. feb 2012

@ajka82 Čokoládovou mám uloženou tuto (pro začátečníka jsem si ji taky stáhla, ještě jsem ji ale nezkoušela, nebylo na čem, asi bude teď na vánočním dortu):
15 dkg. cokolády
1dcl. mlieka
1 van. cukor
3 žltka
15 dkg. kryš. cukru
25 dkg. hery
Do pískacieho hrnca alebo do hrnca z hrubým dnom dáme 15 dkg cokolády, 1dcl. mlieka, VC, 3 žltka, 15 dkg kryštál. cukru. Za stáleho miešania povaríme do zhustnutia a necháme dobre vychladit a potom po kúskoch pridávame 25 dkg. hery.
Dobrá rada: Žltky je dobré rozšprudlovat v mlieku a tak vliat do hrnca aby sme si neurobili praženicu.
Ešte na doplnenie ked zacne vriet treba stíšit teplotu a za stáleho miešania povarit cca 5 až 7 minút.

A nebo tuto, taky vařenou (také jsem zatím nezkoušela):
10 pl kryštálového
cukru
6 pl vody
30 g kakaa
50 g cokolády
250 g masla
1 žltok
Cukor, vodu, kakao a cokoládu uvaríme na sporáku - pozor, treba castejšie miešat-prihára. Po vychladnutí v miešame do masla vyšlahaného so žltkom. (ja ten žltok dávam do hmoty na sporáku). Ja pridávam ešte na kúsky najkrajanú cokoládu.

Alebo ten od Bohuša - ľahký vaječný krém čokoládový...Ten milujem!!

marci2305
7. feb 2012

@ajka82 Tie krémiky mám odtialto z MK..Tak dúfam, že sa žienky nenahnevajú... 😉 😉 😉

vera_vila
7. feb 2012

@ajka82 Já jsem tu první, co Ti psala @marci2305 zkoušela a je teda výborná... Všem strašně moc chutná a lepší čokoládovou náplň jsme zatím nejedli (když nepočítám pařížskou šlehačku)

chanella
7. feb 2012

Ahojte, chcela by som sa naucit urobit nejaku marcipanovu torticku, len neviem kde a ako zacat. mam pohladat navod na mmb alebo radsej nejake video a youtube...? Som uplny laik a zaciatocnik. Prosim poradte 🙂 Dakujem

vera_vila
7. feb 2012

@jitta Já ji mám v lednici v sáčku pořádně zabalenou... Mám ji tam i několik týdnů a je bez problémů... Když je pak tužší, tak stačí na pár vteřin hodit do mikrovlnky, krásně se uvolní... Jinak já místo sirupu dávám med...

jitta
7. feb 2012

@vera_vila taky ti děkuju za radu, no já jí ještě nedělala, takže si jí chci udělat aspoń jeden nebo dva dny dopředu, kdyby se náhodou nepovedla. Já si uvařila tu glukozu, mám toho malou skleničku od zeleniny, takovou tu moravanku plnou, tak to mi na nějakou dobu vystačí, peču jen pro nás a potahovaný dort jsem dělala jeden a pak dva malé dortíky ze zbytků, jenže ta pot. hmota z marshmalow bonbonů mikomu z nás nechutnala, je moc sladká, tak chci zkusit právě tu ze suš. mléka 🙂 🙂

ajka82
7. feb 2012

@vera_vila v tom prvom coko, co si chutnala je asi jedno ci dam heru alebo maslo...ze? my moc heru nemusime v kremoch

vera_vila
7. feb 2012

@ajka82 já dávám jen obyč. máslo... Heru nedávám do krémů vůbec... Pokud něco jiného než máslo, tak maximálně Zlatou Hanou... Nebo pokud Heru, tak rozhodně s máslem na půl...

79zuzana
7. feb 2012

dievcence... rychlo prosim radu... nemate nejake napady na tortu s nametom futbal... okruhla a musim ju stihnut este dnes do vecera 🙂 Takze nieco jednoduche 🙂

jakelina
7. feb 2012

@79zuzana a logo týmu???

mariann2
7. feb 2012

@79zuzana čo keby si urobila okrúhlu tortu s 2Dfutbalkou, ja som takú nedávno robila, lebo kamoška ju chcela rýchlo a navyše súrodeneckú, takže 3Dfutbalku by som nestihla, pohľadám obrázok

mariann2
7. feb 2012

@79zuzana tu je

79zuzana
7. feb 2012

@jakelina logo je man united... tak toto nezvladnem len tak 🙂 ale dakujem, keby som to mala viac casu, tak by som sa s tym trosku aj pohrala a daco by z toho mozno vyslo 🙂

@mariann2 jej... dakujem velmi pekne... toto skusim.... to vyzera,ze by som to teoreticky zvladla... ci aj prakticky uvidime vecer 🙂
Dakujem vam obom velmi pekne za rychle rady 🙂

jakelina
7. feb 2012

@79zuzana však něco vymyslíš. 😉 Někdy se to daří líp, než když máš na to dva dny čas.

aktak
7. feb 2012

ahojte,prosim vas skusene cukrarky a urcite aj kucharky ;) poradte mi KVALITNU znacku silikonovych foriem na pecenie, Tescome neverim odkedy mali tu aferu s nekvalitnym silikonom a napriklad Tupperware sa mi zda draha (za babovkovu pytaju 49 eur), dakujem ;)

miciatko
7. feb 2012

babeny kurat pozeram letak tesca bude tam tatranske maslo za 1,79 a ktora ma dost uz pecenia je v akcii aj krtkov dort 😀 😀 😀 😀

sofi07
7. feb 2012

zdravim vas, dievcata a pridavam tortu, ktoru som nepiekla, len zdobila 🙂. aka radostt zas po dlhom case. este stale sa kotulam 🙂

lusil2005
7. feb 2012

@sofi07 kraaaaaaaaaaaaaaaasna!

lusil2005
7. feb 2012

Zienky zo Slovenska, maju aj u nas v Lidli tu mascarpone? Lebo ja som ho hladala uz v dvoch lidloch a nikde ho neviem najst ☹

eliska22
7. feb 2012

@lusil2005 u nás ho v Modre minule mali, ale teraz neviem a akcia je až od štvrtka, tak možno potom budú mať 😉

lusil2005
7. feb 2012

v akcii? a kde to tam mavaju? niekde pri tvarohoch?

eliska22
7. feb 2012

@lusil2005 hej bude za 1,19 eura a u nás ho mávajú pri vajíčkach, smotanách 🙂

anibas
7. feb 2012

@daducha autíčka: obaľujem také malé piškotové koláčiky - cake ... - 2x piškota a medzi džem - kupujem CBA resp. Kaufland, na vrch orežem piškotky a zlepujem Nutelou, z horalky nerobím rada, pretože má ostré hrany a urobí dieru do poťahu 😉

vecernicci
7. feb 2012

tak můj dnešní, opět zvířátko 😀 a se zlatýma parůžkama na přání

marci2305
7. feb 2012

@vecernicci Náááádherná, fakt vyzerá ako umelá.. 😉

lukika
7. feb 2012

@vecernicci tak ta je náááááádherná

jakelina
7. feb 2012

@vecernicci ta je boží 😉

jakelina
7. feb 2012

@sofi07 krásný dortík, už se ti to krátí co 😉

larah
7. feb 2012

@vecernicci no to je tak nadherne 🙂