Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lokalistin
30. sep 2013

@pristela fesacisko,tak si to uzite 😉

chvapilu
1. okt 2013

KRÁSNÉ RÁNO,Vaše stránky jsou super a dortíky krásné,můžu poprosit o radu jak mám postupovat :chtěla by jsem zkusit vyřezávaný obrázek pandy na dortu,ale moc se mi nedaří,děkuji moc

eliska22
1. okt 2013

kočky veľmi pekne Vás prosím, máte niekde uložený postup na dámsku lodičku? ale potrebujem takú uzavretú na vysokej platforme 😝 už tu brázdim po nete a samé sandále 😅 alebo nejaký postup čo by mi pomohol ...

sisix
1. okt 2013

@chvapilu Ja si koupila v lekarne skalpel. Vyvalim si hmotu a dam ji kratce do lednice a pak vyřezávám podle předlohy, kterou jsem si vytiskla na tvrdy papir a vystrihla.

sisix
1. okt 2013

@vladiella azzo neudelas syte. Ale silver spoon ano. Tedy mela jsem červenou a cernou a super TAk tu pisi : Glycerol, color:vegetable carbon E153

sisix
1. okt 2013

@vladiella azzo berviky musíš dat moc a stejne není syta.

sisix
1. okt 2013

@vladiella http://www.emulgatory.cz/seznam-ecek/E153 koukni tu, pisi, ze telo neumi barvu lozlozit a tudíž odchazi z tela ven a tutiz nam nevadi.

jakelina
1. okt 2013

@eliska22 hledala jsem a nenašla 😝

eliska22
1. okt 2013

@jakelina ja hľadám už od pol siedmej od rána a asi budem musieť improvizovať 😝 vyrobiť si sama maketu a ja vôbec nie som práve v tomto zručná, kreslenie a vôbec technické myslenie 0 bodov 😀

vladiella
1. okt 2013

@sisix obrovske dik, takze by tie silver spoon mali byt tiez bez azo, nie? Ale ze su silnejsie ked azo free nie su to je divne nemyslis? Prestudujem ked sa dostanem k pc. Inac asi je ta znacka dost vzacna tu v eshopoch. Nasla som zatial len fialovu tusim. Ceno ziadna hroza oproti tym "jedovatym" 😀

lamps
1. okt 2013

@eliska22 Lenka ja mám len tieto šablóny - na tej prvej je otvor na pršteky 😀 a druhá je uzavretá špica

vladiella
1. okt 2013

@eliska22 uzavretu lodicku mam. Ale vysoku platformu pozdlz celej topanky nie. Len klasicku s opatkom. Ale to by nemal byt problem.spravit si platformu z burizonov ci korpusu a navrch dat cast klasickej ihlicky bez opatka a nemusi to schnut bo to tam len nalepis ako pri detskych topkach...

eliska22
1. okt 2013

@vladiella
@lamps ďakujem Vám 😵
Andrejka to mi pomôže, už si to prispôsobím ďakujem 😉
@vladiella asi som sa zle vyjadrila, ona má byť na podpätku vysokom, úzkom, ale predná časť má byť guľatá a tam je tá vysoká platforma, len vpredu 😝

vladiella
1. okt 2013

@eliska22 zvys opatok - dlhsi o tolko kolko das cm platformu. Platformu vyrez ako cast spicky -ta na ktorej sa stoji a rovno to nechaj schnut aj s tou celou castou na ktorej sa stoji a na ktoru neskor prilepis opatok. Fuu tazko to zo mna slo snad chapes moje pospajane myslienky... 😀

eliska22
1. okt 2013

@vladiella dík, ale tak hej už začínam chápať 😀 dík a môžeš mi hodiť aj ten postup na tú uzavretú lodičku?? dík, som otrava ja viem 😅

jakelina
1. okt 2013

Můj noční, včera ráno objednaný, povezou ho dortové krabici, ta jsem přizpůsobila výšku a výzdobu, aby se to tam vešlo a nepolámalo se.

vladiella
1. okt 2013

@eliska22 moja ja az vecer malu mam choru a akurat zavesenu na prse takze sa k pc tak skoro nekona. Ale ak zaspi a zvysi cas tak to sem hodim.len sa obavam ci to nebude to iste co dala lamps... 😕 teraz som len na mobile...

pipka
1. okt 2013

@florentina drzime palce, nech ste cim skor fit...mne je Tomasko uz chory druhykrat ☹ medzicasom bol v skoke ☹ Z tyzden a zas...a ja sa len modlim, aby babka s dedom vydrzali 😅 😉
zatial to zvladaju krasne...dnes som im navarila a oni, ze aby som si nerobila starosti, ze oni si doniesli...a ja kuknem do tasky, a tam, ze polievka v termoske, jahodove gule a este aj struhanku v miske 😀 😀 😀 😀 😀 no musela som sa smiaaaaat 😀 😀 😀 😀
ze aby mi skodu nerobili 😅 😀

tak chapete, dieta mi varuju cely den a este aj jedlo si prinesu 😅 😅 😅 😝

vladiella
1. okt 2013

@jakelina tp je krasne jemnucke ako od dizajnera. Luxus!

pipka
1. okt 2013

@jakelina kraasna 😵 ja stale hovorim, ze v jednoduchosti je krasa 😎

eliska22
1. okt 2013

@vladiella ok, tak použijem to od lamps, nerob si starosti 😉

eliska22
1. okt 2013

@jakelina veľmi pekná 😵

lamps
1. okt 2013

@jakelina nádherná tortuša 😵 😵 😵
@pipka ty počuj, keď si moja kamoška, nepožičala by si mi takú dobrú babinu s dedkom?

sikag
1. okt 2013

@chvapilu skus si najst jednoduchsi obrazok na zaciatok 🙂 , par stran dozadu tu niekto robil hlavu pandy a bola pradna
nemusis byt zrucna v malovani, staci ak viest strihat a rezat 🙂 vyvalkaj si bielu hmotu, cez papier tam otlac obrysy - napriklad ceruzkou alebo spajdlou/sparatkom. potom podla otlacenych obrysov vyrez, potom vystrihni z papiera tie cierne casti, vyrez do ciernej hmoty a nacap na tu bielu uz vyrezanu. a tak isto so zelenou. do tej bielej si ale otlac vsetky linie, aj tie sive a nasledne ich bud vymaluj, alebo tam natiahni tenucky sivy pasik. skus

vlasta80
1. okt 2013

len taka narychlo, na poslednu chvilu...

sisix
1. okt 2013

@vladiella no je to poněkud divne. Mam tu azo free a slozeni:e100,e406,e330 a e220 silver: e 153 a wilton oranzova: r 422, e100, e1442, e406,e330 a e202 Pak tu mam ještě sugarflair cervenou: e 442, e1520, e551, e124, e104 takze nejlepší je silver spoon ale je fakt, ze ji malo kde mají.

prelozeno: e 110 - zlut nevhodna pro deti (4)
e 422 -glicerin zivocisneho puvodu (1) e 330 - v pohode(0) e 406- v pohode (0) e 202 - sorban draselny (3)E1422 Acetát zesíťovaného adipátu škrobu (2) e 153- uhlik z rostlinne surovny (3) e 100 kurkumin (1) e 1520- (3), e551 (1) E124 Ponceau 4R ( Cl potravinářská červeň 7, Košenilová červeň A ) (5) a e104 (3)

V závorce skodlivost od 0-6.
KAzda barva ma jiné ecka. Snad ti to pomuze.

sikag
1. okt 2013

zienky sweet lace tiez susite v rure alebo len volne? ak v rure kolko a na kolko?

anjelik2509
1. okt 2013

@chavierka áno, duté by to bolo, misku potom odstrániš..som to zabudla dopísať 😀 a keď chceš aby to bolo jedlé, tak buď si upečieš v antikorovej miske korpus (ja mám doma také, som si kúpila iba na to misy, som raz chcela robiť malej taký domček pre víly v tvare hríbika), naplníš, upravíš do tvaru iglu, potiahneš...Alebo ešte možno z punčoviny to urobiť...Ja som raz manželovi robila na narodky tortu s takým vreckom, z ktorého sa sypali korunky..A to vrecko som spravila z punčoviny, natrela krémom a potiahla...A tá vrecková punčovina sa zjedla skôr ako torta 😀 No podľa mňa by to mohlo držať aj bez špadle, ale ak by ti to nedalo spávať, kľudne tam daj aj špadlu 😉
Aj ja som amatér ešte, neboj sa 😉 😀

jakelina
1. okt 2013

@pipka ti Tvoji hlídací rodiče jsou skvělí 😉

vladiella
1. okt 2013

@eliska22 nasla som Ti toto, ale nelubia sa mi, su moc ... ale aspon inspirativne vidis postup. su to sandalky a je vykrojena spicka...

http://bobbiesbakingblog.com/blog/2013/04/02/fo...