Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

macickarebeka
22. jan 2014

@luciahromadkova nechapem jednu vec... Nasa majsterka je velmi uznavana cukrarka, ktoora vyhrava rozne zahranicne sutaze, posobila aj v televizi a my sme v skole davali pod potah obycajny maslovy krem a torta bola rovna...Takto sme robili kazdu jednu tortu a to ich bola za cele tri roky dost. Robia to tak aj teraz. Tak ako je mozne ze tam puding nepatri, ked nas to ucila uznavana a profesionalna cukrarka? Dokonca medialne známa?
Ale dala som na vase rady a do torty, ktoru som robila nedavno som dala maslo c cukrom a dam aj do tej dalsej co budem robit..... len fakt mi nejde do hlavy a nedokazem uzniest, ze to co nas ucila profesionalka je z amatérskeho(co sa tyka odboru cukrar) hladiska nespravne.....

luciahromadkova
22. jan 2014

@macickarebeka ja som nikdy netvrdila, ze pod potah nemoze ist pudingovy krem... moze ale z vyssim obsahom masla... a vtedy je to maslovy krem...pre mna sice s prichutou pudingovou ale opatovne velky pomer masla...

a vasa majsterka ma za sebou nespocetne mnozstvo upecených korpusov, naplnených s osvedcenými trikmi prevazne v profesionalnych podmienkach...uz len rozdiel medzi domacimi robotmi a profesionalnymi a v slahani vajec.... okrem toho skusenost, cukrarske pravitka, presne odrezane platy korpusu a tiez rovnaky podiel kremu a profesional je profesional

njonja
22. jan 2014

@ikula2 dakujem🙂

macickarebeka
22. jan 2014

@luciahromadkova na jeden kilogram kremu slo 750gmasla a 750g margarinu
a kremoveho prasku slo 150g + mlieko z vody(900g) a suseneho mlieka(100g) masla je tam teda dost v pomere s pudingom. ..... ale nikdy nam nepovedala, ze pod potah ma ist len maslo a cukor... ak by bol maslovy krem ako taky pod potah nevhodny, urcite by nam to povedala... ja proste robi veci tak, ako sme sa ich ucili v skole a nechce ich menit.... preto som necitala tuto stranku, lebo ja zaklady mam naucene zo skoly.... ja som sa len chcela naucit rovno potiahnut tortu a robit pekne postavicky.... ale nie menit svoje receptury, ktore mam zo skoly....

jakelina
22. jan 2014

@artepf
@njonja úžasné je máte. 😉

michaela3011
22. jan 2014

@daja55 😲 ty si malovala? nadherne prepracovanie, do detailu 😵

njonja
22. jan 2014

@jakelina dakujem🙂

michaela3011
22. jan 2014

baby som sa prave zobudila a to mam este robit tortu na zajtra 😒 nejakosik sa mi podarilo zaspat pri TV... inak vcera sa nam rozsnezilo, tak som si cely den spievala: po roce Vaaaanoce Vaaanoce prichazeji... 😀 a dnes to bude dalsi cesky hit od Helenky Vondrackovej 😀 a o tom, ze to bude Dlouha noc, snad nemusim ani pisat 😀 😀 😀 nastastie torticku uz mam naplnenu a vyrezanu... prave som omaslovala a davam si pauzu na pripravu 😀 taku dusevnejsiu... caka ma vyrezavanie loga 😀 ze jaaaa som sa na toto dala 😀 pekny zvysok vecera vsetkym 😵

dm1
22. jan 2014

@macickarebeka pises ze sa chces naucit rovno potahovat tortu a zaroven pises ze v skole majsterka dokazala rovno potahovat a mat rovnu tortu aj s kremom ktory ste pouzivali. Takze v skole ste mali rovne torty a cele studium si nazivo sledovala od profesionala ako rovno potiahnut tortu. Neviem teda ci my amaterky ta cez net dokazame naucit viac ako to co si v praxi videla nazivo lebo lepsie je 1x vidiet ako 100x pocut.... Inak ja davam pod potah skoro stale len maslovy krem nedavam len maslo s cukrom ale myslim tym maslovy krem s dostatocnym mnostvom masla.

chvapilu
22. jan 2014

Dobrý večer.přidávám dnešní Harlekýn.a děkuju za perfektní rady a nápady.Super skupina

luciahromadkova
22. jan 2014

@macickarebeka vidis pomer masla je riadny a este aj margarin...mozno som sa nespravne vyjadrila.... ano pod potah ma ist maslovy krem....ale ak niekto vymiesa maslo cukrom a nutelou alebo coko uz to je maslovy krem, ci?
a tiez vidis sama, ze kolko masla ide do pudingoveho zakladu....a to este zo susenych pripravkov...
(doma sa pouziva predsa klasicke mlieko, puding...)a mne je uplne nanic 1 kg masloveho kremu, lebo mi to nechuti /nemam rada maslove kremy, robim skor slahackove, mascarpone a tvaroh a este ine...kde nejde az tak masla.../, a ja osobne davam uz pod potah cokoganache ako som sa tu naucila od jednej kocky....a to chuti vsetkym v mojom okoli....
ja sa tortami nezivim, robim ako hobby, takze celkom presne nerobim podla cukrarskych receptur a teda mam obdiv k cukrarkam, moja babka cely zivot robila v cukarskej vyrobni a vselico som tam ako decko videla, aj ma naucila zopar receptov... ale ja dnesne umeliny nemusim....a napisem rovno, ze teraz sa asi skor pouzivaju rozne nahrady ako v minulosti lebo sa nepamatam na to, ze by som ich tam videla... ale mohla som ako dieta nieco prehliadnut.... ja si dokonca pamatam, ze robili z pravych orechov.... lebo som tam chodila na lupanie na brigadu a fascinovali ma obrovske chladiace miestnosti plne zakuskov....kde sme jasne nemohli ist... 😀

michaela3011
23. jan 2014

@luciahromadkova moji rodicia mali cukrarsku vyrobnu 🙂 tiez ma fascinovala obrovska chladiaca miestnost, väcsia ako moja detska izba 😀 par krat som to tam isla omrknut 😵 musela som, ako dospela by som si neodpustila, ze som nebola zavreta v obrovskej chladnicke 😀 😀 😀 a tie velke stroje, ktore ked sa zapli, by prehlusili aj hadam vybuch atomovej elektrarne 😀 ale milovala som to tam 🙂 pozerat sa na rodicov ako sa tam cez tie stroje prekrikuju 😀 a ked pises o orechoch, ja som ich vzdy mlela 😀 oh, akoby som si teraz dala taky kremes alebo dobosku ☹ moje najoblubenejsie z detstva 😵

dajna11
23. jan 2014

@artepf jkrásne sú

mamcas
23. jan 2014

Babulkyyy pomoooc 🙂 mozem vyslahat parizsku slahacku a prelozit ju do inej nadoby a plnit tortu vecer? Pojde to v pohode?

pipka
23. jan 2014

@mamcas ja by som parizsku neprekladala, ja ked ju spravim, tak ju uz davam rovno chladit v tej nadobe, v ktorej sa bude aj slahat a potom plnim...lebo ona je svina zvykne sa seknut 😖 😉
ani vyslahanu by som ju asi radsej neprekladala...co ja viem 😖 😅
no ale ved vyskusaj...mozno sa ti podari 😉

sarah00
23. jan 2014

@mamcas ja to robím tak, že chladím v tej nádobe, v ktorej varím, ale šľahám robotom, tak musím preložiť do nádoby od robota, ale tú dám aj s metličkou najskôr dobre zachladiť do chladničky a ihneď ako ju vyberiem, prehodím uvarrenú šľahačku a hneď vyšľahám, zatiaľ v pohode.

mamcas
23. jan 2014

@pipka no uz som to musela urobit :( dala som ju totiz vecer do nadoby robota a tam som teraz potrebovala urobit cesto ☹ uvidime co to urobi, hadam to nebude ako beton a pojde to plnit bo ma picne...6 slahaciek... ja tak vsetko planujem az to preplanujem 😅 och nervy az do vecera vcul...

pristela
23. jan 2014

ach holky, tu to je opäť vtipné 😀 ja mám tak rada tuto tému na nete 😵 😵 😵 😵

macickarebeka
23. jan 2014

@dm1 viem. prisla som na to, ze ta torta musi byt dostatocne vychladena a musi byt uz natreta kremom rovna..... ..toto som vedela od zaciatku, len som uz bola zufala z toho vsetkeho a tak som sa pytala.....inak problem je v niecom, uplne inom. ale nechcem tu ohovarat iste dve osoby, lebo som im za mnoho veci vdacna, preto radsej robim zo seba mantacku, aby som ja vyzerala ako ta neschopna a aby nevysla najavo cela pravda.preco nie su moje torty rovne, lebo ja viem, ze kebyze........ vyzeralo by vsetko uplne inak.

macickarebeka
23. jan 2014

@luciahromadkova cokoganache viem co je. my sme to robili tak, ze sme do slahacky zamiesali cokoladu.... jeto tak? alebo je ten recept uplne iny?

aduskatt
23. jan 2014

@macickarebeka ked vies kebyze, tak to tak, ze kebyze aJ rob a budes ich mat teda rovne, tak mi nahovara logika Tvojej odpovede..........

mimcak
23. jan 2014

Jaj vidím,že zase tu je veselo ............ 😀 😀 😀

mimcak
23. jan 2014

Babulky trošku odbočím od vašej témy, hodia sa banány k parižskému krému s mascarpone .? Ako viem,že ku čokoládovému krému áno,ale predsa ten s mascarpone je trošku iný.

jakelina
23. jan 2014

@mimcak já myslím že ano.

jakelina
23. jan 2014

Dočítám co se tu řeší a nějak tomu nerozumím o co jde. Já potírám jenom máslem s čokoládou a nebo ganache a jsem s tím spokojená. Kdysi jsem dělala krém pod potah a přišlo mi to pracné vařit pudink a zašlehávat ho do másla, kvůli jednomu dortu špinit hrnec a čekat až to vychladne. Tak dělám podle sebe a možná, že je to špatně, když to v cukrárně dělají jinak, ale mně se to osvědčilo. Potah mi neteče, nejsou vidět jednotlivé patra a jsem s tím spokojená.

lucula73
23. jan 2014

@aduskatt 😕 😕 to čo za vetu?ty si ju pochopila??kebyže...tak je rovná 😀 ...sa pýtam,keď si na ňu reagovala 🙂
sa bavím zas......xixixi.........

aduskatt
23. jan 2014

@lucula73 jasne, ze som ju pochopila, chces preklad?🙂)))

lucula73
23. jan 2014

@mimcak podľa mňa je to jedno,aký čokoládový.banány sa hodia k čoko krému akemukolvek podľa mna 😉

baby ja som zrušila všetky torty na blízke obdobie,asi 5 ks,normálne si užívam voľno,po viac ako polroku mám voľný víkend, potrebujem oddych,uvidím ale,dokedy to vydržím 🙂

lucula73
23. jan 2014

@aduskatt nepochopila som čo tým chcela povedať,tie dve osoby a rovné torty 😒 😀 😀
ale som bola na obede,tak mám asi odkrvený mozog 😝

aduskatt
23. jan 2014

@lucula73 no, ze keby to robila sama podla seba, boli by rovne ako podla pravitka, ale kedze dala na rady skusenejsich a robi podla nich, tak su krive jaxviňa🙂))))))) a kedze ich nechce zhodit (tie dve osoby), tak miesto toho, aby povedala, ze jej zle poradili, tak to dalej robi podla nich a krivo😀DD - proste alibizmuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuus🙂)