Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

79zuzana
6. sep 2014

@mysiatkoo ta cokoladova je ako vystrihnuta z casopisu... krasna ;)

sticker
6. sep 2014

@elamaslakova Tá margarétková je krásna 🙂

sticker
6. sep 2014

@mysiatkoo Miška nádhera! Máša vyzerá ako hračka a nie vymodelovaná z hmoty 😵

mysiatkoo
6. sep 2014

@bubobubina dakujem 🙂 je to pomocou takej folie na cokoladu...tusim sa to povodne pouziva na pralinky 😝

@79zuzana @sticker dakujem 😵

mysiatkoo
6. sep 2014

@antenka1 ganache ma iny pomer coko-smotana ako pariz a neslaha sa 😉

lucula73
6. sep 2014

@mysiatkoo tá čokoládová je nenormálna......................tisíc bodov........................ 🙂 🙂
prossím ťa,ak budeš mať čas,aká je to folia?alebo na čo si to otláčala,tú vrchnú čoko??ďakujem..

mysiatkoo
6. sep 2014

@lucula73 dakujem... xcela som k tomu aj postup, ale po 3 fotkax som mala ruky od cokolady take umazane, ze to bez dalsieho fotiaceho cloveka nebolo mozne... ale jednu foto tej folie najdem a hodim ti to sem zajtra

protivnablodina
6. sep 2014

Baby neviete mi poradiť ako na tento vršok? Dá sa to robiť pomocou lisu na cesnak alebo je na to iná finta? 😖

meo
6. sep 2014

@protivnablodina pokud nemáš extruder, tak jedině tím lisem na česnek, to taky jde, ale teda děsná piplačka. Já bych se do toho asi neodvážila 😒

jakelina
7. sep 2014

@antenka1 pařížák je jiný poměr čokolády a šlehačky a vyšleháš ho. Ganache je jenom rozpuštěná čokoláda ve šlehačce a nešlehá se. Na pařížský dávám na jednu šlehačku 250 ml jednu čokoládu 100 g. U ganache poměr v ml a gramech je 1:2 tmavá čokoláda a 1:3 bílá.

jakelina
7. sep 2014

@protivnablodina lisem to jde, já tak dělala celého Furbyho, nahřej hmotu a pak protlačuj 😉

mamcas
7. sep 2014

@jakelina no musim ist podla origo receptu a uvidim. Podla mna to bolo asi moc huste ked sa mi to tahalo...vyslovene ako nutela apriklad (prave ju tlacim 😝 tak preto toto prirovnanie). Ono by bolo idealne to razvidiet, ale ty si daleko a @mysatkoo este furt neprisla 😝 xixi raz sa k nej ja dovalim a to bude cumet 😀 😉 😀

dagmarmustafa
7. sep 2014

Caute, moje najnovsie. Da sa Vam povedat nie? 🙂)))) Zistila som, ze torta je ako droga 🙂 Bojim,bojim, ale chcem skusit ganache....Uvidime o tyzden 🙂

dagmarmustafa
7. sep 2014

@eliska22 Nadherna je.Aj ked si nepokojna....potom si to super odfotila.Aj ja to tak robim....🙂

jakelina
7. sep 2014

@mamcas tak to asi bylo moc husté, to máš pravdu. Ono se to těžko takhle na dálku. To je pravda 😝 😝 😝
Přidávám můj jediný, snažím se fakt nebrat víc jak jeden nebo dva dorty. 😉 Zatím se mi to daří, ale lidi přemlouvají, někdy je mi už trapně. Asi je lepší říct, že už nepeču vůbec, než jim vysvětlovat, že už peču jeden dort a víc jich nechci. Hned mi řeknou, ale nám stačí nějaký malý, no co k tomu říct. To je ještě horší to nějak vysvětlit. 😝

dagmarmustafa
7. sep 2014

@makina414 UPlne uzasna vkusna torta!klobuk dolu!

dagmarmustafa
7. sep 2014

@jakelina Presne tak s tym pecenim🙂 Ako keby som to ja pisala...🙂Aj u mna to je tak🙂

jakelina
7. sep 2014

@dagmarmustafa krásné je máš oba. 😉

jakelina
7. sep 2014

@dagmarmustafa no je to tak, že jo. Je fakt, že s jedním dortem je binec tak jako se třemi, ale já fakt potřebuji zvolnit a věnovat se na začátku školy víc dětem.

pristela
7. sep 2014

@bubobubina ano,asi z jablk alebo z coho 😅

dagmarmustafa
7. sep 2014

@muffinka8 UUUUUUUUzasna torta.Mozno si mala nervicky, ale vysledny efekt je toooooop!

dagmarmustafa
7. sep 2014

@jakelina Ano...detom( aj ja mam prvaka ), a este k tomu som učitelka-tak som fest vyšťavená....Sama som zvedava dokedy zvladnem aspon tie 1-2 tyzdenne.

dagmarmustafa
7. sep 2014

@jakelina Sorry,malokedy komentujem(dnes je vynimka). Časova tieseň je u mna neskutocna🙂))) Tvoje torty obdivujem a tie rovne hrany zaaaavidim.....🙂

katarina51
7. sep 2014

@jakelina Tá lalia je uuuuužasná 😀 😀 😀

chvapilu
7. sep 2014

krásné ráno vkládám dnešní 5.5kg a mooooc děkuju za pochvalu minulého čoko-dortu

79zuzana
7. sep 2014

@jakelina krasna torticka. Naozaj, jednoducho musis povedat razne nie, ved mas rodinu a hlavne len jedno zdravie. Ja tiez neberiem viac nez jednu dve torty... teda len fakt vynimocne tri, ale to musi byt velmi staly zakaznik, kedze ja tu naozaj nemam nikoho, kto by mi postrazil deti ani len na pol hodinu, hlavne ked manzel robi do vecera 😝 Ale zase bez tortickovania neviem zit ;)

jakelina
7. sep 2014

@79zuzana taky jsem k tomu dospěla, někdy jsem dělala i pět dortů a z toho třeba i dva patrové a už to nechci zažívat. 😝

evicaka
7. sep 2014

Tak dievčence pridávam ešte jednu - svadobnú 🙂

lucula73
7. sep 2014

@mysiatkoo vďaka,ja som dala do googlu tie folie a žiadna sa mi na tu tvoju nepodobá 😀 ,veľmi sa mi páči 🙂

protivnablodina
7. sep 2014

@meo jaj :/ ja ani neviem čo ten extruder je, počujem to prvý raz
@jakelina ďakujem za radu, asi to skúsim najskôr a ak by sa mi to zdalo, že to pôjde urobím to na celú tortičku