Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

timuss
16. dec 2014

@mysiatkoo ešte ma napadlo...viem, že si už robila pár krát bezmliečnu tortu....čo dávaš pod poťah? plnky robíš ako? ak to teda nie je tajomstvo....mňa napadá len plnka na spôsob pudingového krému ale namiesto mlieka ovocná šťava a namiesto masla Palmarín (fuj, doteraz som ho vôbec nepoužívala, ale čo už narobím, keď normálne poctivé veci nemôžem použiť 😝 ) alebo ešte ovocné želé dať ....

evicaka
16. dec 2014

@sikag dokonalé 🙂

jakelina
16. dec 2014

@grasie děkuji

pipka
16. dec 2014

@sikag to si hrobarovi robila? 😕 😀 😀 😅

kubrt
16. dec 2014

@sasettka všechny dorty máš super, ale mimi je úžasné 😀 😀

kubrt
16. dec 2014

@grasie kouzelné děvčáko 🙂

kubrt
16. dec 2014

@sikag ti tučnáci nemají chybu 😀

nika266
16. dec 2014

Tu je tortička pre môjho syna na zajtra

sasettka
16. dec 2014

@kubrt dakujem pekne 😵
@sikag uzasne torticky a teda mna tiez silno zaujima, pre koho bol ten cintorin 🙂)))

mysiatkoo
16. dec 2014

@timuss xuti kokosovo veru 😝 a ja som bezmliecnu robila iba jednu a mala som to stastie, ze xceli prave kokosovy krem 😅 robievam pravidelne skor bezlepkove, ale s bezmliecnymi ineho typu veru neviem poradit..som rada, ze som mala len tu jednu, lebo len okolo hladania a studovania surovin som stravila minimalne 2-3hod 😀

mirinecka
17. dec 2014

ahojte, prosím teraz som dostala objednávku na sobotu ☹ torta pre 20.ročného chlapca, a neviem čo vymyslieť, nepotrebujú žiadne čačanice len aby bola torta s menom a rokom 😀 . Modelovať sa mi už ani nechce, som myslela na zimný motív ale nemám ani vykrajovačku na vločky 😖 . Čo by ste navrhli niečo rýchle nenáročné . ďakujem

jakelina
17. dec 2014

@mirinecka nějaké pruhy??

mirinecka
17. dec 2014

@jakelina myslíš pásiky? som myslela aj na damask okolo a na vrch meno a 20-tku, len minule sa mi nepodaril tak som ho nerobila (myslím damask), alebo volániky okolo torty? no neviem 🙄

jakelina
17. dec 2014

@mirinecka třeba nějaké pásky a nebo nějaké geometrické tvary, třeba různě velké čtverce, to se mi ke klukovi hodí víc než volánky 😉

muffinka8
17. dec 2014
mirinecka
17. dec 2014

@jakelina veď to že volániky aj damask je skôr pre ženský rod 😀 . raz som už robila aj s kruhmi ale to bolo tiež pre babu :D ale už @muffinka8 hodila inšpi fotiek , tak predstava už nejaká je 😀 ďakujem kočky 😉 ste mi pomohli 🙂 a môžem ísť ďalej pracovať, DPH sa blíži 😠

jakelina
17. dec 2014

@mirinecka ani nemluv, já to taky musím v práci dělat 😝 😝 Kolikrát ještě makám i 24.12. 😒

cat
17. dec 2014

Ahojte, toto bola moja posledná tohtoročná torta, tí angry birds-ovia mi ostali v tip-top stave, až mi je lúto ich včul vyhodiť,ale tak čo s nimi..

mamiaigi
17. dec 2014

@grasie nádherná

sikag
17. dec 2014

@pipka veruze skoro 🙂 🙂 pani robila roky v pohrebnej sluzbe. a to mi este 2 dni pred odovzdanim pisu ze este chcu 6 chlapov s lopatami okolo jamy 😀 😀 😀 😀 no odmietnes to?

kukulka1
17. dec 2014

@sikag je to veľmi morbídna požiadavka ale ľudia sú naozaj všelijakí

nika1985
17. dec 2014

@timuss ja budem robit malej puncovu tortu tam mlieko nemas samozrejme bez rumu dam jej tam sirup uz som jej tak skusala isla sa zadrhnut tvoja to nelubi? To je jedina varianta ktora ma napadla v nasom pripade kedze ona ani sojove nic.☹

nika1985
17. dec 2014

Baby ja som zobrala tortusu na 1.1 ju chcu mat moj ked to zisti aj ma zabije ved aj tak sme doma tak co cely december som mala volno uz mam abstaky🙂

sasettka
17. dec 2014

@cat posli sem, ja ich idem robit koncom decembra 😀 😀 😉
@nika1985 a sak co budes na silvestra? mozes veselo potahovat 😀 😉

nika1985
17. dec 2014

@sasettka ze aj tak budem hore striehnut ktora sa skor zobudi na ohnostroj takto mi to aspon nieco sprijemni 🙂

maya30
18. dec 2014

Baby mam robit tortu s norskym vzorom, poschodovu cervenobielu, so sobmi a vlockami...netusim ako na to, ani ziadne inspi som nenasla...neviete ci je na to nejaka salona ci co, som v koncoch...

chvapilu
18. dec 2014

ahoj moje dnešní práce pribináček s malinami 4.50 KG bez domečku.A moc děkuju za pochvalu minulého dortu.Přeji krásný den.

halienka
18. dec 2014

@maya30 a oplátku by si si nestíhala dať vytlačiť? Stiahnuť z netu a na nejaké 2-3 A4 a potom to nejako na pásy rozstrihnúť a na bok torty olepiť...na to tie soby...

maya30
18. dec 2014

@halienka jj teraz som objednala obrazky na fondane, zajtra mi to odoslu 1. triedou, ale bohvie ci to stihne dojst budem sa modlit, lebo neviem si predstavit ako by som to inak robila

halienka
18. dec 2014

@maya30 no lebo vyrezávať to tak to robota na 3 hodiny, budem držať palčeky, nech to dorazí včas 🙂