Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

katulkaaaaaa
4. nov 2011

@vinka ja stale neviem...som myslela ze najdem foto a podla nej skusim ale takto... 😖

katulkaaaaaa
4. nov 2011

@vinka som povedala ze minimalne 30e nepovedali nic 😝 ja ani neviem pre koho to je to moj brat mi volal ze pre znameho...a torta na pondelok 😕

vejinka
4. nov 2011

@maca77 hehe ze torzo..tak mu sprav take letiskove alebo take male cici velmi male a pekne zahalene bez bradaviek proste slusne moc slusne 😉

lusil2005
4. nov 2011

Zienky dakujem!!! Velmi strasne moc ma tesia vase pochvaly!!!! 😀 😀 😀
@lukika ano stacala.

lamps
4. nov 2011

babulky ste fakt super, veľmi ďakujem za pochvaly a milé komentáre tu aj na Fb, ktoré ste dali na moje tortičky. Neskutočne ma vždy potešia a tým viac od takých šikovných osôbok ako ste vy 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 .

vinka
4. nov 2011

@katulkaaaaaa pána boha.To jaké brutálne požiadavky.No napiecť pláty a vytvarovať vyrezávať.A hotovo.A 30 eur je málo.Podla váhy.10 eur za kilo a ideš.To nieje sranda taká 3D torta.Komu sa nepáči nech to skúsi sám.Ja som povedala kto nechce nech ide do teska na sériovú.A mám stále zákazníčky čo si berú aj za takú cenu.Práve som s takou jednou dovolala. 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
4. nov 2011

@lusil2005 já jsem pak četla, že je to Smarflex a ne MMF, jsem si říkala, že bys to tak asi nezabarvila. 😉

katulkaaaaaa
4. nov 2011

@vinka ja mam stale 9e za kilo aj to sa niekomu zda moc,ale moja rec,kto nechce nech ide v kauflande maju 😀 som povedala pribliznu cenu nech cca vedia ,ale hned moze byt 40e,u takych sa tazko 😀 urcuje vaha dopredu

lusil2005
4. nov 2011

@vinka najlepsie ze aj v tom tescu stoji ta torta 8-9 eur za kilo 😀 😀 😀

jakelina
4. nov 2011

Holky máte tady to některá??? Jde to dobře ven tak hmota???http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50048599&tab=0

zuba
4. nov 2011

@lusil2005 Je nádherná - a to ty pečieš iba tak krátučko? No si nenormálna šikulka.

adrianai
4. nov 2011

@dm1 a ešte sa môžem spýtať, ako si dávala tie sviečky do perníka? Vyzerá to krásne 🙂

lusil2005
4. nov 2011

@zuba ved ja v podstate kazdou tortou skusam nieco nove 😀 😀 😀 vravim ze ked ma tu pochvalite, tak chodim s nosom hore ze ma moje ucitelky chvalia 😅 dakujem!!!!

dm1
4. nov 2011

@adrianai tazko tazko 😀 . Ja som si pred pecenim vykrojila koleckom taky priemer ako ma sviecka ale samozrejme sa mi to deformovalo pecenim tak som obriezala nozom 😝

jakelina
4. nov 2011

@lusil2005 já jsem knihu ještě nedělala, to se potáhne bílým to co jsou listy a pak ten vršek tou zabarvenou hmotou nebo jak???Děkuju.

cicimon
4. nov 2011

caute
tak trochu mimo temy sa chcem spytat - da sa spravit nieco s tortou, ak je nedopeceny korpus? proste neviem ci sa piekol, aj ked vyse hodky, ale neviem aka bola chyba, ale cesto je proste nedopecene. da sa to nejako dokoncit/opravit? nie je tam este ziaden krem. dik za rady

lusil2005
4. nov 2011

@dm1 vykrajuj az po dopeceni tesne po vytiahnuti z truby. vtedy je cesto este makke. a tie cajove svietniky - z tych vytiahnem tie sviecky a peciem to uz s tymi hlinikovymi obalmi. 😉

jakelina
4. nov 2011

@lusil2005 já to taky peču s tím plechem, tím obalem

dm1
4. nov 2011

@lusil2005 diky baby skusim tak
@jakelina

lusil2005
4. nov 2011

BABYYY ja som sa zabudla pochvalit!!! Dnes som dostala od draheho darcek k narodeninam (ano, k tym co som mala pred mesiacom 😒 ) - novu vezu do kuchyne!!! Konecne tam nebudem mat tak pochmurne ticho, a mozno aj co - to zhodim ked cele pecenie pretrsam 😀 😀 😀

jakelina
4. nov 2011

@lusil2005 tak to je super a manžel si asi spletl měsíce a myslí, že je teprve říjen 😀 😀

yamahafazer
4. nov 2011

no moja dorobena len sa mi to zle foti pri lampe

yamahafazer
4. nov 2011

@lusil2005 ta je nadherna uplne dokonala 😵

mizulienka
4. nov 2011

ahojte dievcata, nestiham reagovat na ziadne kozy ani krasne torticky,len vas chcem pozdravit,som u nasich na vychode a niekedy mam pocit, ze tu vladne vacsi chaos ako ked som sama s detmi doma 😀
malej sa strasne zhorsil ekzem takze v noci skoro nespime, ale inac sa tu mame fajne 😝
dufam, ze vas stihnem precitat...akurat modelujem tucniakov na tortu a zajtra ma cakuju, ze ninjago lego 😕 😕 😕 😕 a jedna kitty, takze este aj tu peciem 😵 😉 😒

jakelina
4. nov 2011

@mizulienka chudák malinká, snad to bude lepší doma. Můj syn má taky ekzém a když je někde v cizím prostředí, tak se taky víc škrábe 😒

jakelina
4. nov 2011

Holky kdyby to četl nějaký chlap, tak si myslí svoje, že tu pořád probíráme kozy 😀 😀

vinka
4. nov 2011

@lusil2005 nie stojí 11 kilo.Som minule pozerala že 500g torta stojí 5,50 😉

alex21
4. nov 2011

Ahojte cukrarky 🙂, dloho som tu nebola, velmi vela pisete a nestiham to citat. Uz som si viac krát povedala ze zacnem aj som zacala ale po precitani dvoch stran som vzdy odkvecla spat.
@lusil2005 teba velmi obdivujem ako pri takom malickom dokazez piect. Bud mas zlate deti alebo zlateho manzela. Moj muz chodi na tyzdnovky, maly sa rozhodol ze nebude spavat, cez den len 4x po 30 minut a od vcerajska uz len 3x a v noci kazdu 1,5 hodinu hore niekedy aj kazdu hodinu. Starsia zacala chodit od septembra do skolky ale zatial je viac chora ako zdrava a samozrejme od nej to dostane aj Rastik.
Napriek tomu sa mi co to podarilo upiect tak vam prikladam fotky.
Inak som velmi smutna, skoda ze vas nestiham citat by som si tiez objednala nejake veci z ceskeho MMB. Ani neviem kto to tu objednaval len som to zazrela ked som sa raz rozhodla citat ale uz bolo neskoro na objednanie. Ak budete objednavat myslite prosim aj na mna. Ja sa vas posnazim aspon trosku citat.
@dm1 ozaj este ma napadlo ze kitty mam od teba ale viem, ze ty si sa nechala zas inspirovat jednou babou, ktora to potom dost tazko znasala ani neviem kto to bol, tak dufam, ze ma tu neukamenuje 😅 😝

vinka
4. nov 2011

@katulkaaaaaa daj pozor,že neskozieš do vtedy 😀 😀 😀 😀 😀