Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jajuuus
6. jún 2011

a samozrejme ďakujem krásne za všetky vaše lajky a pochvaly, moc si to vážim!!!! 😵

jakelina
6. jún 2011

@jajuuus zítra pečeš, ne 😀 😀

jajuuus
6. jún 2011

@jakelina ne ne ne 😀 aspoň o tom zatiaľ neviem 😀

jakelina
6. jún 2011

@jajuuus aby jsi se po půlnoci nevzbudila a neměla mouku až za ušima 😀 😀

jajuuus
6. jún 2011

@jakelina no aj to sa môže stať... ale len ak by som bola námesačná, lebo som taká naštartovaná za posledný týždeň 😀

daducha
6. jún 2011

Ahojte,

tak tu su moje chybajuce z minuleho tyzdna.Ta na PSP je na zelanie jednoducha,spidera nechali na mna.

andriss23
6. jún 2011

@lamps
@bzucinka2
@cicimotinka
@fukylove ďakujem žienky za tipy 🙂 trošku obkukám tú tvoju... 🙂

ada9557
6. jún 2011

@fukylove nááááááádhera 😵 😵 😵

ada9557
6. jún 2011

@jakelina ahoj.do tej štahačkovej plnky dávaš aj maslo?po vyšlahaní šlahačky alebo to šľaháš rovno s maslom?ja som zatiaľ robila len takú bez masla s bielou čokoládou čo si mi poradila 😀 .Dakujem 😵

bzucinka2
7. jún 2011

@daducha krasne obidve 🙂

jakelina
7. jún 2011

@ada9557 většinou dělám jenom bez másla, ale dá se i s máslem. Ušlehám tu šlehačku s čokoládou a přidávám do vyšlehaného másla po troškách, je pak takový trochu pevnější bych řekla. Vyzkoušela jsem to tak, když se mi jednou zdálo, že ho budu mít málo a byl výborný.

ada9557
7. jún 2011

@jakelina dakujem 😵

cicimotinka
7. jún 2011

...teraz som ju našla... sobotná roláda, len taká rýchlovka zo zvyškov višňovo-čokoládová, MMF som nemala na celé potiahnutie, bielej čoko bolo tiež len trošku, tak som to pomíňala... ale "zožrala" sa na posedenie... 😀 😀 😀
ďakujem @janulkamartinko za recept ... 😎

cicimotinka
7. jún 2011

@jakelina môžem sa spýtať, keď robíš aj s maslom, tak ho dávaš aj pod MMF alebo tam tá šľahačka vadí... chcem ho vyskúšať, len neviem, ako potom... dík...

lamps
7. jún 2011

@cicimotinka niet sa čo čudovať, že sa hneď spapala, veď je krásna 🙂 🙂 Ak môžem svoju skúsenosť s plnkou ako ma jakelina, ja by som ju pod poťah nedávala. Raz som to vyskúšala a nebolo to dobré, potom som to musela zachraňovať 😎 😎 😎 😎

jakelina
7. jún 2011

@cicimotinka nedávala jsem pod potah, to bych měla strach. 😒

cicimotinka
7. jún 2011

@lamps ďakujem za pochvalu aj za radu... 🙂

cicimotinka
7. jún 2011

@jakelina ďakujem, myslela som, že keď je s maslom, možno... 😅 tak to nebudem ani skúšať... idem byť rozumná a učiť sa na "chybách" druhých a nie svojich... punčové guľky nemusííím... 😀 😀 😀

jakelina
7. jún 2011

@cicimotinka 😀 😀 já kuličky miluju, ale sníst jich dvě kila, tak asi dostanu žlučníkový záchvat. 😀 😝

daniz
7. jún 2011

@dadenka1 ja som robila človeče, ale potiahnutú. Myslím, že v poho môžeš, no nalep figurky troškou džemu. 😉

bici
7. jún 2011

Ahojte kočky.Po dlhšej dobe som zase v obraze.Mala som nútenú prestávku a čakala som na nové pomôcky.Prvý krát som vyskúšala ozdobné klieštiky,formu na perly ,krajky a došli mi nové farby.A takto to dopadlo.....

reruna
7. jún 2011

@bici motýlci jsou krásní, barvila jsi poporvchu galovýma nebo práškovýma barvama?

Já dělám takový čokoládový krém - 2 šlehačky, 2 čokolády na vaření (nebo 2 z Lidlu), 100 g kakaa a 150 g cukru - vše dát do hrnce a zahřát až k bodu varu, nechat chvíli povřít a pak odstavtit a vmíchat 250 g másla. Nechat vychládnout, přes noc strčit do ledničky a na druhý den vyšlehat. Dělala jsem 2X, dávala jsem i pod potah - měla jsem MMF

janulkamartinko
7. jún 2011

@cicimotinka za malinko,som rada ze sa podarila.. a kde mam kusok? :P

vladka1
7. jún 2011

ahoj, doporučíte mi, prosím některá , jakou formičku nebo vykrajovačku na krajku na boky dortu? Díky za rady 😉

fukylove
7. jún 2011

@bzucinka2 keby som najskor bola docitala a az potom pridavala 😀 tak som si mohla usetrit robotu 😀 😀 mne sa ina super robilo z tych srdiecok, lebo som sa mohla vysantit 😀 4x rozne cesto a 4x rozna plnka 😀 a zvysky v "nozke" 🙂

cicimotinka
7. jún 2011

@janulkamartinko hi hi, no predsa u mňa v brušku... alebo si upečieš, veď si šikulka...

fukylove
7. jún 2011

@andriss23 - nech sa paci 🙂 🙂 🙂 a nech sa vydari 🙂 len zo skusenosti - odporucam skutocne hrubu podlozku pod tortu... moja sa trosku pod tarchou prehybala a tak som pri neseni musela davat pozor, aby sa mi ten stvorlistok nepotrhal v spojoch (sice je kazde srdiecko potahovane zvlast, no potom som ich vodou zlepila dokopy..) 🙂

lamps
7. jún 2011

ahojte šikuľky, ja som dnes robila rebarborový koláč - je famózny, možno sa niektorej z vás hodí recept, ak máte rebarboru. Tu je http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=1509

lussy23
7. jún 2011

@raci - Peknučká tortička, Ondráškovi hlavne veľa zdravíčka, nech Vám robí radosť
@fukylove - peknučký štvorlístok

lussy23
7. jún 2011

@bici @daducha - krásnučké tortiky baby
@cicimotinka - peknučká mňamka =)

baby, poradíte mi? som trochu zúfalá. Budeme mať za 2 týždne skúšky a musíme urobiť tortu podľa týchto tém: Superstar, vinobranie, hudobné slávnosti, 1.sv. príjimanie( nikdy som nebola v kostole, ani na náboženstvo nechodila, takže takmer ani neviem čo to je), Silvester, MS v hokeji.... Je ich viac, ale ostatné témy sú v pohode a jednoduché.. Témy si budeme losovať a pri mojom šťastí si vyberiem jednu z týchto. Ako by ste vy ozdobili torty na takéto príležitosti? ďakujemm.