Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vejinka
2. aug 2011

@dm1 bol pudingovy ale tusim tam zaslahalo lando

vejinka
2. aug 2011

babulky a tie postavicky su tazke?

lusil2005
2. aug 2011

@dm1 ahaaaa takze to robis vlastne postupom: chlieb, pomazanka, sunka, pomazanka, chlieb, pomazanka, salama, pomazanka, chlieb....... a tak dalej. juj cim dalej tym lepsie! 😅
a ten syr si tusim spominala ze davas na plech mierne ohriat a prejdes tym valcekom ze? rozmyslam ze by som skusila roztopit ten eidam v sacku, kedysi sme tak robili roladu syrovu... a keby to neslo, tak skusim roztopit ako si vravela.

jej ozaj, a ako sa dopracujete k tej etikete so znackou piva ktoru prilepite na pohar? 😅

vejinka
2. aug 2011

to by aj mna zaujimalo

lusil2005
2. aug 2011

@vejinka aj ja 😅 vies ake je nebezpecne hovorit o takychto veciach o deviatej vecer ked si tehotna a byvas vedla nonstop tesca? 😀 😀 😀

lusil2005
2. aug 2011

@vejinka moja jedina postavicka aku som doteraz urobila bol cervik v zube. takze ti moc neporadim 😅

reruna
2. aug 2011

@jakelina http://www.zvonimira.cz/Biopotraviny/Pomazanky-..., výhoda je, že to není mražené, takže se to dá objednat po netu, ale nevýhoda je, že je to strašně drahé, takže to asi nebudu zkoušet...
@mia114 já jsem měla WI i SFV, obě hmoty super, ale SFV mi přišla ještě o trošinku lepší, rychleji schly růžičky a není tak měkká a je levnější a má více příchutí 🙂
@vejinka já dávám pod potah i nutelu, ale nesmí být tuhá z ledničky, trošku rozehřát, pomazat a je to, chutná mi to více, jak máslo s cukrem, tuhne to pěkně, potah na tom drží.

katulkaaaaaa
2. aug 2011

@anibas dakujem za pomoc,kocke som sice povedala ze jej tortu nespravim ale podla tvojho navodu myslim ze by som to zvladla,tak som jej preposlala foto ze ak by takuto skusim 😉

reruna
2. aug 2011

@vejinka co je lando? jestli tam nebylo máslo, tak to bylo tím, že ten potah slezl

reruna
2. aug 2011

@dm1 bambino je nějaký tavený sýr?

cicimotinka
2. aug 2011

@dm1 je to taký malý obchodík, majú myslím z každého rožku trošku, pani povedala, že bude objednávať podľa dopytu... 😉

lusil2005
2. aug 2011

@reruna jj taveny syr v crievku.

vejinka
2. aug 2011

@lusil2005 viem byvam vedla kauflandu ale tehu niesom 😀 aj tak ma to tam laka

vejinka
2. aug 2011

😀 @lusil2005 hehe ale urcite si ho mala krasneho

vejinka
2. aug 2011

@reruna a neni to moc sladke?

reruna
2. aug 2011

A dneska jsem si zase po delší době objednávala hmotu a pomůcky, brala jsem si SFV malé balení, na zkoušku SFF, 2 prachové barvičky, jednu sadu patchwork krajek, modrou sadu kostic a vykrajovací lištu a hned je i to s poštovným tisícovka.... chtěla jsem si udělat radost, ale nakonec jsem z toho taková rozpačitá, neobjednala jsem si ani všechno, co bych chtěla, a tolik peněz, cítím se až provinile, když ani nepeču na zakázku...doufám, že to aspoň budu umět použít ten patchwork 😅

dm1
2. aug 2011

@lusil2005 jj presne tak aj na tom plechu. ja som naposledy skusala aj v tom sacku tie prsa a tiez to slo. A etiketa sak normalne kuk drahemu pivo domov a odlep z flase 😀 . Drzi to samo ak to das hned na ten teply syr pripadne pomazankou. A vacsina vykrajovacov na marcos funguje a jna syr, salamu - myslim pismenka, kvetinky a tak tak mozes pouzit

vejinka
2. aug 2011

@reruna palmarin

lusil2005
2. aug 2011

@reruna neboj, ten pocit viny trva len do chvile ked otvoris balik 😀 😀 😀 to poznam!!!!

reruna
2. aug 2011

@vejinka sladké je to celé, i mmf 😅 ale mě se tam líbí ta čokoládovo oříšková chuť k tomu no....možná raději zkus to máslo s cukrem a korpusem

reruna
2. aug 2011

@lusil2005 no jo, dokonce se i stydím to říct mm, ale zítra stejně budu muset, protože to bude přebírat 😅 to zas bude převracet oči...

dm1
2. aug 2011

@reruna lando je maslo ale len tusim 70% alebo tak nejak. Ale ak dala len jedno bolo to malo isto

lusil2005
2. aug 2011

@dm1 oukey. tak ja idem ukecavat krpca nech este vydrzi, a idem si pisat zoznam co vsetko treba kupit na to 😀 uuuuz sa tesim! mnam! ja som taka svicka, ved ja to vlastne robim pre seba - som prave zistila 🤐

vejinka
2. aug 2011

@reruna ja som dnes pustila 18 ecok za tri veci.hmotu,farbu,abecedu sablonu

lusil2005
2. aug 2011

@reruna haha aj to poznam!!!! ale baliky radsej preberam sama 😝

dm1
2. aug 2011

@reruna som na tom podobne ked nieco objednavam cez e-hop mm uz len co som zase kupila tak mu poviem ze to som nutne potrebovala 😀 . Mam ale vyhodu ze tu mam shop cukrarsky tak to nie je velka polozka naraz ale kazdy tyzden - dva 10 eur 🤐

dm1
2. aug 2011

@lusil2005 ja som bola na zaciatku taka ista co som chcela skusit to som robila a uz len hladala vhodne obete na moje pokusy 😀. A teraz sa nemozem akosi dokopat ist modelovat a kvakam tu 😝

reruna
2. aug 2011

@dm1 ale ty aspoň můžeš říct, že pečeš na zakázku a aspoň něco se ti vrátí

lusil2005
2. aug 2011

@dm1 😀 😀 😀 nekvaaaakas, rozdavas cenne rady!!!!

vejinka
2. aug 2011

@lusil2005 ty sa pekne rozluc s dcerkou a obuvaj sa do porodnice tyzden si daj pohov.inak neviem ci vobec budes mat cas zamiesit cesto a nie to este potahovat pri dvoch detoch.ja si doteraz este obcas nestihnem ani prdnut 😀