Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jachin
29. okt 2015

tak ja túto plnku šlahačka biela čoko a mascarpone robím často, ani raz som nedávala stužovač.občas dám vanilkový creme ole, ale iba trošku, mne to potom tak pekne vonia 😅 a chuť to nejak nezmení

cloviecik777
29. okt 2015

Snažila som sa 🙂

pristela
29. okt 2015

Baby ja creme ole ked niekde je, citim vzdy 😅 je to tozdiel aj na pohlad ,no ale ono to je jedno ci ho tam das ci nie pokial ti to ludia nepoznaju

sticker
29. okt 2015

Baby prosím vás, mám robiť punčovú tortu a teda pre mňa niečo hrozné, ale tak naštudovala som si po nete, problémy prečítala, nech viem, čo čakať, no aj tak sa chcem uistiť v pár veciach - keď to nejako teda "zložím" to mám potom celé polievať tým nálevom? Nevadí, že to všetko stečie vlastne dolu, lebo veď tie pláty nie sú tesne pri sebe.. A potom ten celý výtvor potrieť riadnou vrstvou džemu? Naozaj že aby nebolo ani vidieť tie pláty? A keď dám vrchný korpus musí sa to zaťažiť? Neskutočne sa toho bojím 😒
A ešte jedna otázka - uvarené salko ako dlho vydrží v chladničke? Moc, moc ďakujem ak si v tomto kľudnom, dušičkovom období nájdete niektorá čas na odpoveď 😵

evicaka
29. okt 2015

Ahojte, ja dnes takú mega rýchlovku, objednanú ráno... už je aj odovzdaná 🙂

kukulka1
29. okt 2015

@sticker ahoj,ja robím torty punčové veľmi často,ja to robím tak že každý plát poriadne polejem nálevom a natriem džemom aj vrchný plát polievam,prikryjem papierom na pečenie a zaťažím.Mám to v otváracej tortovej forme aby to držalo tvar,potom to otáčam aby sa to rovnomerne premočilo,otvorím formu a tortu natrieš krémom čo dávaš pod poťah,necháš zatuhnúť a poťahuješ,Ja ju mám mokrú šťavnatú celú nie len v strede,krémom ju natieram aj dva krát,zatuhne a ešte raz,nemusíš sa toho báť.Ale nechaj si poradiť aj od skúsenejších,držím palce!

sticker
29. okt 2015

@kukulka1 Hm, dosť dievčat písalo, že vrchný plát dávajú suchý, lebo že to potom moc tečie... Aspoň teda čo už pol dňa po nete o tom čítam... A ten nálev robíš z 800dcl vody? A potom to len tak od oka polievaš, ja neviem, napr. 5PL nálevu na plát? A ide to bez problémov postaviť, keď je to také mokré? Možno sú to hlúpe otázky ☹ Asi som tie rôzne otázky o problémoch nemala čítať 😀

moschi77
29. okt 2015

@michaela3011
@pristela Dakujem babulky, uz som to spravila, vymixovala som to, dala som aj stuzovac a pekne to drzalo...uz to mam naplnene, omaslovane a chladi sa...zajtra to potiahnem, idem robit prvykrat, tak som zvedava, ci mi nepotecu nervy 😀

aduskatt
29. okt 2015

@sticker ja robím tiež často punčové a vrchný plát nechávam suchý, on si po otočení vypije šťavu z torty a polievam hodne, určite omnoho viac ako 5 lyžíč

sticker
29. okt 2015

@aduskatt Adi a potom ešte ak ostane tak to vyleješ na tie stočené pláty? Inak jedno z prvých som pozerala u teba na stránke a potom aj tu v albume 😀

aduskatt
29. okt 2015

@sticker ja nestáčam, ja to skladám klasicky na seba a v podstate to máčam až tak, že to tečie, okrem toho vrchného potom dám džem, zatvorím do formy, zaťažím, keď to otočím, zasa zaťažím, potom omaslujem, potiahnem......

sticker
29. okt 2015

@aduskatt Ach jaj, no čím ďalej, tým menej sa teším 😅 😝

kukulka1
29. okt 2015

@sticker ja robím nálev od oka,neviem koľko je to ale 5lyžíc na plát je určite málo,niekedy robím aj tak,že jeden nechám suchý a ten čo ide naň nakrájam na hrubé pásy a ponorím ho do nálevu v pekáči a uložím naň a zase suchý plát atd. a na každý dám džem.Nálev nerobím ružový lebo tá farba steká aj na žlté pláty a nevyzerá to dobre,farbím korpus na ružovo a držať to drží lebo je to zaťažené a zachladené.

aduskatt
29. okt 2015

@sticker neboj nič🙂

sticker
29. okt 2015

@kukulka1 @aduskatt A ešte k cestu.. niekto písal, že miesto polohrubej je lepšie dať hladkú... môže byť? 🙂 Inak ste veľmi zlaté, že ste mi dopísali, moc ďakujem 🙂

aduskatt
29. okt 2015

@sticker ja dávam len polohrubú

kukulka1
29. okt 2015

@sticker aj ja používam na všetky korpusy len polohrubú múku a ešte,ja to skladám rovno do formy alebo do ráfika.

mimusa94
30. okt 2015
nika266
30. okt 2015

Tu su moje tortičky tento týťdeň 😝

dush
30. okt 2015

Cd player pre dj-ov

lukika
30. okt 2015

Ahojte babulky! Prosim vas z ktorej stranky objednavate jedle obrazky? A ake? Chcem dat malej na tortu foto ale neviem ci hrubsiu ci tensiu a niekde sa pytaju ci vaflovu alebo cukrovu. Vobec tomu nerozumiem a velmi by ste mi pomohli ak by ste mi niektora odpisali. Vopred moooc dakujem

pristela
30. okt 2015

@dush dobreeeeeee 😉

nika1985
30. okt 2015

@sticker aj som na puncovu uz platy aj tocila pre nasu krpanu. ja som to cele stiahla potravinovou foliou na vrch a spodok som dala papier a pretacala a liala som na vrch a po otoceni zas z druhej strany neviem ci nepisem ako madar. A ked robim klasika platy na seba vrchny nenamacam vacsinou sa snazim aby to bolo aspon 4hodky zatazene neboj sa toho teraz toho spongebob co som robila som supla na vrch dve tie najvacsie kucharske knihy doma mama davavala dosku a zavaraniny ono to znesie vela. a pouzivam tiez iba polohrubu muku drzim prsty. A obtieram pre istotu 2x.

nika1985
30. okt 2015

@lukika objednavam z tortickovo.com a vacsinou na fondan je to krajsie vytlacena a nic nepresvita.

nika1985
30. okt 2015

@dush super 😉

dush
30. okt 2015

@pristela
@nika1985 ďakujem,celkom som si makla ☺

pppeeetttaaa
30. okt 2015

ahojte, po dlhsom case som mala len jednu torticku 🙂 a ako som ju dorobila, choroba ma zlozila takze volny vikend mozem stravit v posteli :(

lamps
30. okt 2015

ahojte 🙂 🙂 🙂 🙂

pristela
30. okt 2015

@lamps si uuuzasnaaa..teda torta je uuuzasnaaa

lamps
30. okt 2015

@pristela 😵 😵 😵 😵