Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

duplicka
9. okt 2011

@zdenallicka 😉 😉 😉 😉 dakujemmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm tak najblizsie skusam tento tvoj 😉 😉 😉 😉 lebo vyska je bezkonkurencna a tiez si myslim,ze z hladkej je chutnejsi. z polohrubej sa mi na dalsi den dost mrvi 😒 😒 😒

a poslednu plnku som urobila klasiku z pudingu a masla a cukru teda hmmm, nabuduce radsej nieco ine 😀 😀 😀 😀

duplicka
9. okt 2011

no ja som tu moju raketovu zabudla odvazit,ale cez 5 kg mala urcite 😀 😀 😀 😀 a ja keby som mala trafit do vahy tak bez sance 😀 😀 😀 ,ale tak zas peciem len pre nas 😀 😀 😀 😀

duplicka
9. okt 2011

inac zabudla som napisat, ja nemam mikrovlnku, nakolko mi vadi a robim normlane v rure a krasne sa mi cukriky roztecu a to mozem povedat,ze ked som este mala v predoslom byvani mikrovlnku tak s ami niekedy prehriali a potom to bola taka cista cukrova mrvila sa, v rure sa mi robi lepsie,ale aj tak ju nemam taku natahovaciu. ked som zacinala s jojo cukrikmi , tak ta bola taka jojova ako zuvacka ale z haribo je prijemnejsia na pracu,ale taka cukrovejsia nie tahava, proste ak velmi natiahnem tak sa trhne. robim nieco zle?

cmeliak78
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
christie
9. okt 2011

dakujem baby za povzbudenie, ja to skusim
ja teda peciem, aj torty, aj rolady.. len nemam umeleckeho ducha na zdobenie, ani na vytvarnej som nikdy nevedela kreslit, tak obdivujem vase vytvory
snad to teda vyjde
Nejake predlohy kde cerpate? ci si len tak vymyslate? a marcipan kupujete nejake konkretne znacky?
ja som raz robila mozartove gulky a mi to poriadne neslo rozvalkat :(

cmeliak78
9. okt 2011
tica
9. okt 2011

ahojte krásne popoludnie prajem
krásne tortičky ste popridávali za ten čas čo som tu nebola polajkovala som ich sú nádherné
chcela by som vás poprosiť o radu ako mam namaľovať tieto ornamenty na tortu aby boli rovnaké?
a myslíte že bude stačiť praškova zlatá alebo niejaku inu farbu budem potrebovať?

desmodka
9. okt 2011

prva je rozpravka Pocoyo , druha by mal byt "my little pony" a make up tretie nepodarena futbalka - nejako som sa netrafila do uholnikov (ale boli spokojni) a mercedes

tica
9. okt 2011

tu je ta torta kabelka

tica
9. okt 2011

a tu su moje tohtotýždňove torty

katulkaaaaaa
9. okt 2011

@tica zlatka tie torty su uzastne!!!!!ta lv kabelka wau,ja na nu stale naberam odvahu 😉 spravila si si sablony alebo ako si to robila?
a ta malovana,no nemam slov,nieco naozaj nadherne,to ti vies tak pekne kreslit? 🙂

lusil2005
9. okt 2011

@zdenallicka ja tiez robim tento mramorac a iny robim len cokoladovy, ktory je vlastne to iste ale dava sa tam roztopena cokolada... chutia ako babovka! ani mne nechutia tie z polohrubej muky.

lusil2005
9. okt 2011

@tica wow... krasna kabelka, hrib ako zivy, a ta malovana.... nemam slov. krasne!

katulkaaaaaa
9. okt 2011

@lusil2005 a ja som bola v tom ze vsetky peciete z polohrubej muky tak idem buduci vikend robit muzovi na narodky tak vyskusam z hladkej 😉

zdenallicka
9. okt 2011

@lusil2005 Mně by i chutnal jiný, ale nevyskočí žádný tak, jak mramorovaný...🙂

tica
9. okt 2011

@katulkaaaaaa
@lusil2005 baby kabelka nieje moja tiež chcem vedieť ako mám urobiť tie znaky tak som to tu hodila len mi to nedalo k tomu mojmu prvému príspevku tak som to dala tak pod
tak ak máte typi na to ako urobiť tie znaky tak budem rada
a inak tie ostatne su moje :D

katulkaaaaaa
9. okt 2011

@tica ja som nasla na TOMe ze sablonu si vyrobit alebo malovat rucne..ja sa toho bojiiim 😒

tica
9. okt 2011

@katulkaaaaaa a z čoho vyrobiť šablonu ak to najdeš tak mi daj link prosim

jakelina
9. okt 2011

Děkuju všem za pochvalu svatební dorty, měli ji jako hlavní a líbila se jim. Dělala jsem přesně podle předlohy.
Někdo se ptal, jestli nechtěli tu krabičku s prstýnky nahoru. Tak ne, chtěli ji dolů a nahoru jenom ty malé kytičky.
Dočtu později, jenom jsem přeletěla fotky a jsme po svatbě nějaká utahaná. Byla strašná zima kolem 7 stupňů a lilo. Tak to bylo takové náročné s deštníkem, malým na ruce a cvakaly nám zuby. Chudák ženich a nevěsta budou mít fotky nic moc.

raci
9. okt 2011

Ahojte přidávám svoje páteční první prsiska 😀 (mramorový korpus, marmeláda, pudink, šlehačka, mandarinky, marcipán) a jdu vám to tu alespoň 'olajkovat' 😉

misa1982
9. okt 2011

@zdenallicka to je teda rozdil v tech korpusech teda koukam!

eliska22
9. okt 2011

po dvoch týždňoch pauzy som tento týždeň mala tri - no čo Vám poviem, padám na hubu......nechápem ako môžete piecť viac ako dve torty 😝 ja mám dosť a nie som ani veľmi spokojná, pri tej birmovnej mi došli úplne nápady 😅 tak len tak jednoducho 😔
nestíhala som Vás ani čítať popri tortách, tak len tortičky popozerám a olajkujem 😝 😉

ikula2
9. okt 2011

@dajna11 tak aj ty ju ides robit noo to som zvedava, ale na druhu stranu som nedavala nic iba listky, ako s tou vyzdobou bolo hodne roboty a tento vikend mam plny tak uz som sa zo zadkom nezabavala. A aku velku ju ides robit?

monika76
9. okt 2011

Tak korytnačka si už našla miesto 😀 😝

zdenallicka
9. okt 2011

!!!Vlčí máky!!!

Prosím vás, kdo to tu před nějakým časem pekla bílý dort s vlčími máky (nebo mákem) a byly tam nějaké černé tečky??? Potřebovala bych se nutně inspirovat..😀
Děkuji!!!

zdenallicka
9. okt 2011

Už jsem to našla..🙂 Jdu se inspirovat @anibas ... :D

dajna11
9. okt 2011

@ikula2 no to som nevedela či aj tam su zvieratká alebo čo by sa tam hodilo. idem robiť 24 a 16..ty si akú robila?

artepf
9. okt 2011

@lussy23 díky, na té první bílé jsou živé růže, takové bych fakt nezvládla vymodelovat 😀