Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

sikag
7. sep 2015

@pristela jj to isto ze nezopakujes, my uz ta pozname 🙂
@antenka1 paradicka! dyno je genialny! a kedy sme naplanovali to kafco? uz sa mi slinky zbiehaju 🙂

sikag
7. sep 2015

a este moje vikendovky. robila som este jednu a to len taku, som ju ani nefotila
tej penovej som sa riadne bala, ale nakoniec to bola pohoda, sice ma pri nej od stresu skoro seklo 😀 😀 😀

jakelina
7. sep 2015

@sikag jsou dokonalé a tentokrát trochu líp vyniknou na pozadí. Máš to do detailu vypracované, na milimetr přesně, opravdu nádhera.

Já se asi zeptám blbě, ale co to je ta pěnová dorta?? Já to neznám, vypadá to jak bílky s cukrem, ale to by zase bylo moc sladké ne?? A co je uvnitř?? Omlouvám se za hloupé otázky 😝

dzejnus
7. sep 2015

@mirka100911 krasne tortusky 🙂 ja ti neporadim, ale chcem sa spytat, tu dvojposchodovu tortu si davala stredovu tyc? lebo mam dilemu uz mesiac 😀 idem robit tiez prvu svadobnu dvojposchodku aa vsimla som si ze mas len asi doma robenu tensiu podlozku a ja sa bojim ze aby nekydla cestou do saly a hlavne v sale ked bude tepllo .... tak porad prosim ako ci upevnit stredovu tyc o podlozku nejak a ako a cim? :D dakujem 😉

dzejnus
7. sep 2015

@sikag krasne krasne, tie ruzicky by som chcela ja ja takee spravit, ako na ne? ☹

antenka1
7. sep 2015

@sikag naadhera. Ta prva je dokonalaaa. Este aj s tym drevenym podnosom. Parada!. 😉
Kafco dajme buduci tyzden. Tento týždeň mam este mierny stres a cez vikend ideme na vylet s deckami. Tak po vikende kedykoľvek. Tesiiiiiim :-*

pristela
7. sep 2015

@dzejnus do dvojposchodky absolutne nemusis davat stredovu tyc 😉 staci ju len klasika vystuzit, ja nedavam ani do trojposchodiek , do štvorposchodky davam len vtedy ak ju vezu oni a niekde dalej, pokial tortu vozim ja nedavam vobec, na svadobnom stole tortuska stoji na rovine, nema preco padat do stran pokial je do roviny vystuzena 😉 nemaj strach bude to v pohode 😉 treba len poctivo a hlavne rovno vystuzit a mat tortusku dobre vychladenu 😉

stebota
8. sep 2015

@antenka1 ten dyno je úúúúúúúúúúúúúžasnýýýýýýýýýýý

ttinaa1
8. sep 2015

Mohla by som Vás poprosiť o radu? Pečiem málo, ale kamoška ma na rýchlo poprosila tortu a chce na ňu klasickú fotografiu. Nikdy som fotografiu na poťahovku nelepila a teda neviem či mi to bude držať. Fotka bude mať aj lemovanie. Prosím Vás čím spojiť fotografiu s poťahovkou? Vopred za rady ďakujem.

mojmacik
8. sep 2015

@ttinaa1 a co tak dat z tej foto urobit jedly obrazok?..urcite doporucujem ani nie jedly papier ale rovno na teeeeeenulinku vrstvu potahovej hmoty,krasne farby ako foto len jedle a pekne sa da nalepit na tortu....v cukr. obchodoch urobia na pockanie...v Poprade urcite taky obchod jeeee.naskenovat alebo mozno aj v obchode priamo naskenuju...treba si tam zavolat 🙂... 🙂

papuka
8. sep 2015

cukráročky pomožte , neviete o nejakom kurze ohladom práca s marcipánom , zdobenie tort, výroba figúrok, všetko pre začiatočníčky, mohlo by to byť stredné slovensko, alebo hocikde , dakujem

dzejnus
8. sep 2015

@pristela dakujem ti krasne, tak dufam, len ze sa podari 🙂 a inak torta bude plnena parizskym kremom-slahackou a v strede z mascarpone nejaky krem,, tak hadam bude drzat 😝

mirka100911
8. sep 2015

@dzejnus Vidim, ze @pristela uz ti odpovedala... Tak tak, ani do trojky nedavam stredovu vystuhu vzdy, len kazde poschodie vystuzujem.... A medzi to bud karton tensi vystrihnuty alebo lepenkovu podlozku tortovu...

mirka100911
8. sep 2015

@sikag Tu penovu si robila so samrolovym kremom? Ja som mala podobne zadanie, tiez som sa toho desila asi dva mesiace dopredu... 😀 😀 😀

dush
8. sep 2015

@sikag prekrasne

blancagon
9. sep 2015

Po dlhej dome moje dva výtvory.

antenka1
9. sep 2015

Kočky robila som si poriadok v mobile a kuk na mňa wall-e. Tak ho sem pre inspiraciu posuvam, možno sa zíde, lebo rozprávka je to kraaasna. Robila som to mojmu drobcovi 🙂 . Cele je z K2 až sa mi dnes nechce veriť. 😀

anicka5119
9. sep 2015

@pppeeetttaaa
ˇja som ich sušila pri izbovej teplote lebo som sa bála, že ju presuším, ale asi to skúsim aj dať do rúry. Prosím Ťa a na koľko zapneš rúru a stačí tých 6 minút alebo na to striehneš ? aj keď si neviem predstaviť ako by mala vyzerať správne vysušená krajka. 😨

pristela
9. sep 2015

Babyy, prosim vas, ktory e-shop mi posle do 24hod?

cuculik1
9. sep 2015

Dievcata, kde by som zohnala formu na tortu, ktora mi vytvori taky "cik-cak" motiv, ako je na fotke? Rada by som si dala taku tortu urobit pri prilezitosti krstin, ale pani, co mi ide torticku robit taku formu nema...da sa niekde kupit, pozicat? Dakujem.

stebota
9. sep 2015

konečne pridavam svoje 2 tortičky ta detska bola pre synovca na 1 rok a ešte mimoni spravila som ich 17 skoro ma klepolo ale tu tortu ešte len budem robiť tento týždeň 😉

stebota
9. sep 2015

@cuculik1 ked si pozrieš na nete cukrarske potreby určite to nájdeš pozri bud Megi alebo Tortičkovo niekde som to určite videla ale už neviem presne kde

stebota
9. sep 2015

@pristela skus niektorých obvolať inak neviem poradiť

cuculik1
9. sep 2015

@stebota a pod cim to mam hladat? Dakujem.

stebota
9. sep 2015

@cuculik1 ak je to to čo si myslím sú to lišty a maju to v tortickove .

cuculik1
9. sep 2015

@stebota ja sa do toho vobec nevynam...teraz mi jedna baba napisala, ze to mam hladat pod silikonovymi formami...myslis, ze to moze byt? Ci to ma byt nejaka kovova forma? Dakujem.

bellss
9. sep 2015

@pristela ak by si u mňa našla to čo potrebuješ tak Ti to viem poslať kuriérom (aj poštou) ešte dnes a kuriérom to máš doma zajtra🙂 www.campanula.sk

antenka1
9. sep 2015

@pristela sikovna mama. Ak im este aj zavoláš a dohodnes sa s nimi.. su tam ochotne tie kočky.

stebota
9. sep 2015

@cuculik1 to co myslim ja su lišty plastové hrubku si vyrežeš aku chceš a vzor maš ten cikcakový čo si pridala fotku je ich tam viac druhov v tom balení a stojí to len 5,5 eura to čo myslí ta druhá baba je asi niečo iné preto ti povedala že pod silikónovými neviem ktoré je lepšie tak hladaj podla seba 😒

pristela
9. sep 2015

Holky dik, uz som to vyriesila inak 😵 😵 😵