Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adrika202
16. júl 2013

@zsuzsu aj korpus aj parižak ti v pohode vydrži,ved ani hotova torta sa nezje vecsinou v ten den ked je odovzdana a nic jej nie je...a je to len jeden den...ja si dnes pečiem korpusy na torty co mam na piatok,vzdy to tak robim,lebo pečiem popri robote a inak by som to nestihala,pripadne ju napln dnes,bude este lepsia,odležana...mne uz vela ludi povedalo ze na treti den je torta najfajnejsia 🙂 🙂

halienka
16. júl 2013

@cicamica1980 ja ešte moc dlho nepečiem ale skúsim poradiť:
1. cca 800-900g
2. ja kvapkám ak nedávam ovocie, lebo ak ide ovocie tak nasiakne korpus šťavu z ovocia. Kvapkám buď rumom, kávou, ovocnou šťavou...podľa toho aká je plnka aby sa to chuťovo hodilo
3. ja osobne ku niektorým plnkám nemám rada džem k orechovej, karamelovej, kokosovej , čokoládovej plnke, ale niekto má rád skombinovanú sladkú chuť z kyslastou, takže záleží od toho komu pečieš a či to má rád. Niekto ale dáva všade džem, takže to je fakt indivindi. Ovocie tiež môžeš kľudne dať k vanilkovému krému, najčastejšie používam maliny (aj mrazené môžu byť) alebo mrazenú zmes ovocia, alebo jahody, tie len čerstvé ak sú, alebo banány, no fakt ktoré máte radi. Ovocie ide až na krém.
4. 10 cm korpus myslíš ale už asi naplnený krémom, či? Lebo formu čo má 10 cm na výšku nepoznám, myslím, že 8 cm sú najvyššie, ale možno sa mýlim. Ale tak myslím, že minimálne 8 vajec by som dala.
5. 250g masla s 2PL prášk. cukru by ti snáď malo stačiť. 🙂

pralinka25
16. júl 2013

@katkak23 mozno ti to pojde. fakt nemam skusenost len co som citala tusim na cakelandii sa o tom bavili. no daj nam sem potom recenziu lebo mna to zaujima 🙂 drzim palce

dada2007
16. júl 2013

@halienka @luciahromadkova dakujem, ukladám.......ale dnes to zmenili na lego kockuuuuuuuuu........juchúúú 😀 😀 😀 😀

florentina
16. júl 2013

@aduskatt prosím, prosím...ty jsi myslím říkala, že děláš kaštanový krém tak, že do pribiňáku přimícháš kaštanové pyré? Kolik krému a kolik pyré...jaký poměr mám dát? A hodí se k tomu nějaké ovoce?
Děkujiiiiii !!!!!!!

A ještě jedna věc....holčičky, jaké květinky se hodí pro chlapa? Pokud vůbec nějaké? Děkuji...

aduskatt
16. júl 2013

@florentina davala som 250ml smotany, 250 ml tvarohu, 250 g gastanoveho pyre. Ovocie som nedavala, takze neporadim.........
a chlapovi som na tortu davala anturiu🙂

florentina
16. júl 2013

@aduskatt děkuji!!!

aduskatt
16. júl 2013

@florentina za malicko🙂

lussy23
16. júl 2013

@mysiatkoo nádhenré.. kks mne by sa nechcelo vyrezávať toľko panáčikov. to máte môj obdiv.
@pralinka25 krásne dielka

cwilinge77
16. júl 2013

mozem poprosit o nejaku instpiraciu na tortu pre chlapceka na 1 rok, zadanie bolo - ma rád vodu 🙂 , vdaka za nejaky napad

lussy23
16. júl 2013

@adka_praha nádherná.. vyzerá úplne ako umelá z obchodu.

pipka
16. júl 2013

@cwilinge77 tak bud mu sprav nejaky bazen..a okolo kacicky a hracky do vody alebo nejaku lodku....alebo jeho ako sa kupe...namiesko kittynky tam dat do vody chlapceka 🙂
nejake inspiracie z netu 😉

lamps
16. júl 2013

@cwilinge77 a čo niečo takéto?

cwilinge77
16. júl 2013

@pipka jeeej dakujem krasne,ta namornicka alebo ta posledna sa mi pacia

cwilinge77
16. júl 2013

@lamps dakujem aj ta slonikova je super,no nieco take som si predstavovala... 🙂

timuss
16. júl 2013

moja druhá 🙂 má to chybičky krásy, hlavne teda z my little pony sa stal big, ale nevadí, nabudúce to bude lepšie 😅 😉 😀

janula.h
16. júl 2013

ahojky nestíham nič nieto ešte čítať 🙂 tu sú moje minulovíkendové

zsuzsu
17. júl 2013

@adrika202 dakujem ze si to nenapisala skor 😉 parizsku se zjedli spravila som roladu, a korpus je zabaleny a schovany 🙂 ale do buducna uz budem vediet. Tak korpus pecies tak skoro??? dobre vediet ze sa to da. Diky. Ja tiez peciem po pri praci 😉 ale ja taham len poobedne kazdy den. 😠

cicamica1980
17. júl 2013
Používateľ cicamica1980 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od cicamica1980.

@halienka ty si uplny poklad, dakujem

mia1111
17. júl 2013

ahojte babulky, tak už sa dajú naše krajky kúpiť aj na SK, len kvietkovú som nenašla, ale sú drahšie 😝 ... http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/sablona-m...

pipka
17. júl 2013

@mia1111 ako to potesi, ze my ich mame kupene za lepsie ceny, ze? 😵 😵 😵

mia1111
17. júl 2013

@pipka - no mňa to teší veeeeeelice 😀 . A ešte keď kukám tie nádherné tortičky, jááááj, ja by som tak zdobila, len keby mal kto za mňa upiecť 😝 . Vôbec sa mi nedá, čakám, kedy mi bude konečne dobre a nevšimnem si, že som tehu 😅

katkak23
17. júl 2013

@aduskatt a prosim ta ten gastanovy krem si davala do akeho korpusu? dakujem

aduskatt
17. júl 2013

@katkak23 do orechoveho, aj do bieleho🙂

maja11nr
17. júl 2013

Ahojte baby, odporučila ma sem @lydik 🙂 Potrebovala by som surne (na datum 27.7.2013) tortu v tvare mašinku Tomáša (foto je tu https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/kto-mi-upecie-tortu-vlacik-tomas-v-nitre-a-okoli/ - nieco podobne.-) tak do 3 - 4 kil...Ak by ste poznali niekoho, alebo mali sami na to odvahu🙂) necham aj mailovy kontakt. mlaurinc1911@gmail.com
Dakujeme

mamina1978
17. júl 2013

@janula.h mnaaaaam ta cokoladova s ovocim, ale aj ostatne su krasne 😵 😵 😵 😵 😵

mamina1978
17. júl 2013

@mysiatkoo ta je nadhernaaaaa , detska , vesela 😵 😵 😵

mamina1978
17. júl 2013

@adka_praha krasna ruza , fakt ako ziva 😵 😵

mamina1978
17. júl 2013

@jakelina Krasny napad, taky podobny si uz robila len v modrom tusim. 😵

adka_praha
17. júl 2013

@mamina1978 dakujem :D