Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vlada111
13. dec 2011

@dada2007 @mizulienka sranda kočky, ja ju mám úplne tmavo hnedú. alebo to je len zlá foto? Dávam čoko z Lídla. Ja ju potieram kusovými višňami v troške zlatého klasu uvarenými - tiež višne zavárané z Lídla a dávam na ne tú čoko bešamelovú plnku. No poviem vám, je to mňamka a všetci sa idú zabiť 😀

vlada111
13. dec 2011

@mizulienka teším sa na ňu 😉

dada2007
13. dec 2011

@vlada111 aj ja ju robievam, je super 😵

vlada111
13. dec 2011

@yamahafazer a ku nám nepošleš? 😀 Ja sa už neviem dočkať, keď bude mať muž menej roboty a budem tiež vypekať.

dada2007
13. dec 2011

@vlada111 možno že je riadne oblesknutá 😀 😀

mizulienka
13. dec 2011

@vlada111 juj tak to moze byt ina mnamka, ale si mi narobila chute, ja som taka mlsna posledne dni strasne 😠
Vladi oni chcu len tu sacher s kuskami ovocia, myslis, ze to moze byt aj s visnovym gelom iba potrete, mam frutafil visnovy ten je aj gel aj kusky ovocia...
alebo navrhnem im aj tu coko beamelovu plnku?? mnam to by mohlo byt super 🙂))

vlada111
13. dec 2011

@mizulienka to je super, ale keď nemusíš, nerob si Luci robotu. Daj ovocie a máš pokoj. Urobíš ju potom pre vás, keď si už taká mlsná 😀 Ja práve vyjedám likérové vajíčko a pijem kávičku. Malá spí, tak trošku oddychujem 🙂

pampeliska1
13. dec 2011

Holky, potřebovala bych poradit, jak se jmenuje "udělátko" pomocí kterého se v mléčném marcipánu tvoří tyto reliéfy: http://jituli-h.rajce.idnes.cz/dorty/#srdce_fia... Chci to najít na netu, ale nevím podle čeho vyhledávat 😅 Děkuju moc!

zuba
13. dec 2011

Lucinky všetko najlepšie 🙂

mizulienka
13. dec 2011

@vlada111 mas pravdu aj tak budem stihat len s odretymi usami, lebo na sobotu mam smoula tortu.
ja akurat modelujem macka pu, budem robit jednu zimnu macka pu na to sa strasne tesim 🙂
tak si uzi troska kludu 🙂

mizulienka
13. dec 2011

@zuba dakujem 🙂

vlada111
13. dec 2011

@mizulienka juj to bude pekné, teším sa na foto. Ja budem robiť až na 26. pre moju malú, to musím nejako vymakať, keď je to pre ňu. Zase sa nebudem vedieť rozhodnúť, akú urobiť, toľko je perfiš inšpirácií.

mima595
13. dec 2011

@pampeliska1 - vola sa to strukturalna folia...folia na cokoladu...vzor arabesky

pampeliska1
13. dec 2011

@mima595 díky 😉 já chci právě koupit nějaký jiný vzor (pro kamarádku na vánoce), protože na hodně dortech má právě tento, tak jsem si říkala, že zkusím najít nějaký "nový" ale teda nic moc zajímavého jsem nenašla 😒

dada2007
13. dec 2011

.....ja som bola včera u nás v cukrárskych potrebách.......bože, ja by som tam nechala všetky peniaze 😅 😅 😅 ale konečne mali čiernu farbu.....a aj piping gel som si kúpila 😉 aká radooooooosť 😅 😀

jakelina
13. dec 2011

@pampeliska1 mně se třeba hodně líbí i tento vzor http://www.obchudekubalonku.cz/detail.php?zbozi...

jakelina
13. dec 2011

@dada2007 máš už vánoce 😀 😀

mima595
13. dec 2011

@pampeliska1 - ja som to kupovala v cechach...len si neviem spomenut na ten obchod....pockaj, skusim pohladat...ja mam aj floral, ten je tiež taky vhodny....

potom su aj folie na potlacovania, ale tie su už o dost drahsie

njonja
13. dec 2011

Ahojte🙂 Pridavam moju dalsiu detsku torticku..Zase ruzova a zase princeznovska tema🙂 Tie deti tu su uz uplne pokazene tou ruzovou..vsetci chcu len ruzove princezne....

pampeliska1
13. dec 2011

@jakelina
@jakelina Díky moc za ochotu.. No musím to všechno prohledat.. To jsou někdy názvy, kdy vůbec nevím, co na mě vyskočí 😅 😀
Kdybych já aspoň věděla, co by tak nejvíc chtěla 😅 Původně jsem chtěla koupit abecedu, později jsem zjistila, že má všechny možné druhy, tak hledám něco jiného...

dada2007
13. dec 2011

@jakelina no tak pomaličky......no môžem ja za to, že tento obchod má u nás predajňu 😵 😵 😵 😵

http://www.cukrarskepotreby.sk/

dada2007
13. dec 2011

@mima595 a to ti došlo z čiech na slovensko? 😨

mima595
13. dec 2011

@dada2007 - nie, ja mam svagrinu v prahe, tak som si objednala a dala poslat na jej adresu, ona mi to aj zaplatila a ked prisla na Slovensko, tak som dostala darcek na narodky 😉

dada2007
13. dec 2011

@mima595 ahaaaaaaaaaaaaaa..........kedže mám rodinu v Prahe, tak myslím, že by sa to mohlo podariť nejak takto i mne 😅 dííííííík 😉

mariann2
13. dec 2011

@pampeliska1 ja mám takýto arabeskový valček a objednala som si ho na českom mmb 😉

dada2007
13. dec 2011

@mima595 a ešte otázka.....toto čo si šupla link na tie štrukturované folie.......tie sa dajú použiť aj na hmotu na otlačenie vzoru na torte alebo len na čokoládu? či?

mima595
13. dec 2011

@dada2007 - aj ty chces taky darcek na narodky???? 😀 😉

inak mna sa minuly rok pytal bracho, že co chcem na narodky...a ja, že neviem, že nic...a potom ma osvietilo, že vies co, daj mi prachy a ja si nieco objednam na torty
a o rok nato sa ma bracho pyta: Už si si objednala na narodky tie pomocky, alebo chces najprv vediet, za kolko si možes objednat????? 😀 😀 😀

mima595
13. dec 2011

@dada2007 - hej, kludne sa to otlaci...ale je to mensi rozmer, tak ja som o este na celu tortu nikdy nepozila, lebo som nemala prolezitost, ale davala som to na mensie plochy...

polozis na foliu hmotu a rozvalkas valcekom

zuba
13. dec 2011

@pampeliska1 mne sa páči takáto štruktúr folia http://www.cokoladybb.sk/store/goodsdetail.asp?...