Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

abriela
14. jan 2012

Ahojte cukrarky. Prosim vas poradte mi dobru cokoladovu polevu (nelamavu) na parizsku slahacku.
Peciem tortu, nieco podobne: http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=23309

79zuzana
14. jan 2012

ahojte, znovu ste popiekli krasne torticky. Konecne uz pridavam aj ja svoje. Tu je prva, vaha bola 4 kg. Je to moja prva torticka za "ozajstne peniaze" 😝 tak dufam, ze sa bude pacit a chutit. Pridu pre nu kazdu chvilku,,, normalne mam roztraseny zaludok 😲

iwulka23
14. jan 2012

Ahoj maminy-cukrárky..tak idem sa k vám pripojiť aj ja ,teda ako môžem 🙂 jedného krásneho dna som sa rozhodla že upečiem malej tortu na 1 rok,potiahnutú marcipánom..objednala som si PASTA DAMA DEKOR,nejaké kvietky a gélove farbiva,no som zvedavá ako mi to pojde..idem to robiť 1x..mám pár otázok tak nejaká ochotná cukrárka ktorá mi poradííí??? 😝

pristela
14. jan 2012

@79zuzana je nadherna, neboj , budu unesený 😉 😉 😉

79zuzana
14. jan 2012

a tu je druha. Syn ju nesie kamaratovi k narodeninam 🙂 Vaha je 2.8 kg.

anibas
14. jan 2012

@79zuzana kráásna 😉 😉

79zuzana
14. jan 2012

@pristela dakujem, prvykrat v zivote som modelovala. Naprv som skusala z bieleho icingu Dr. Oetker, ale stale to praskalo, tak som tych dinov vymodelovala z original marcipanu. To uz islo ovela lepsie.

dada2007
14. jan 2012

@vlada111 jaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀 😀 😀 by som chcelaaaaaaaaaaa........tie šablony......musím to pokukať......dám ti vedieť 😉

anibas
14. jan 2012

čauko - obed sa varí, Filip spí, tak pridám foto z celého týždňa a ešte piatkovú akciu - 4 šľahačkové a jedna čoko naraz 😀 😀 😀

dada2007
14. jan 2012

@79zuzana kráááááááásne obe.........a ja som tiež začiatočníčka......a práve tento týžden sa mi ozvali prvý potencionálny zákazníci.......tak som slúbila, že spravím........ale ja fakt neviem akú cenu mám teraz zo začiatku dávať 😒 a hlavne už teraz som mimo, že ako to vypáli 😅 😕

79zuzana
14. jan 2012

@anibas uzasne... odpadavam 🙂

79zuzana
14. jan 2012

@dada2007 pri cenach sa teda potim aj ja 😝 😝 😝 stale neviem kolko pytat. A po dokonceni zistujem, ze som asi mohla viac. Ale ved casom ked sa zdokonalim, tak snad 😉 Inak tu tortu si objednali vo stvrtok v noci, tak som vcera rano nabehla do obchodu a potom do noci piekla 🙂 😕

vlada111
14. jan 2012

@vera_vila to nie je nejaký omyl? Ja mám tu fialovú a je v pohode.

vlada111
14. jan 2012

@79zuzana je krásna, neboj 😉

vlada111
14. jan 2012

@anibas uf, padám na zadok z tvojho krásneho a maratónskeho výkonu ☹

vlada111
14. jan 2012

@dada2007 oki, potom píš do IP 🙂

dada2007
14. jan 2012

@79zuzana jájha.......ja fakt neviem. U nás idú ceny za kg 9, ale skôr 10eur. A ja sa necítim rovnocenná s mojimi výtvormi ako baby, ktoré pečú rok, dva, päť.......uvažovala som nad cenou 7e.....asi....... 😖

artepf
14. jan 2012

@79zuzana
@lamps holky, koukám na vaše krásné dortíky a moc se mi líbí ta abeceda, jakou to máte a kde jste ji koupily prosím 😵 ?
Jinak všechny dorty, na které tady koukám, jsou úžasné, jeden hezčí než druhý, moc ráda se inspiruju 🙂 .

dm1
14. jan 2012

@anibas to si robila akoze tych 6 nadhernych a este dalsie 4+1??? ja ze to su tie co su uz dokoncene 😲 . To sa da ako stihnut?

dm1
14. jan 2012

@iwulka23 jasne pytaj sa 😉

lamps
14. jan 2012

@artepf 🙂 ďakujem za pochvalu, abecedu mám z českého MMB je to táto: http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=50046077&tab=2

dada2007
14. jan 2012

@mia1111 ja si ich teraz plánujem kúpiť .......toto je link u nás v Topolčanoch na cukrárenský obchod...viem že ich majú omnoho viac, nemajú všetky nafotené.......ak by si nenašla, kúpim a pošlem ti 😉
tu link.... http://www.cukrarskepotreby.sk/category.php?id_...

dada2007
14. jan 2012

@vecernicci prečo ťa bude prenasledovať ten baraaaaaaaaaan?

dada2007
14. jan 2012

@anibas waaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaw.............odpadneeeeeeeeeeeeem........ako dlho si sa im venovala? a všetko sú to rovnaké korpusy a plnky? pomáha ti niekto?...................no umrem 😀 😀 😀

mia1111
14. jan 2012

@dada2007 - jééééj, zlatá, ďakujem 🙂 . Akurát si robím objednávku z iného eshopu na ráfiky a nejaké drobnosti , našla som aj tie štruktur.fólie, tak skúsim objednať, ak by nááááhodou nemali skladom, tak by som Ťa potom otravovala, dobre?

larah
14. jan 2012

@dada2007 kde presne je ten obchod?

dada2007
14. jan 2012

@mia1111 no probléééééééém 😵

iwulka23
14. jan 2012

@dm1 robila si stým poťahovacím pasta dama dekor??či sa sním dobre robí??a ešte také veci potrebujem mať tú silikonovu podložku na vyvalkanie marcipánu??na čom je najlepšie ho valkať?? a valček?? terba mať ten biely?či možem aj normálnym dreveným??zatial len toto..lebo neviem či to mám dokúpiť či čo..díík ♥

dada2007
14. jan 2012

@larah ak myslíš mesto, tak Topoľčany........a ak presne(neviem či poznáš TO), tak teraz od 09/01 sú presťahovaný do tej maličkej budovy, ktorá je vedla toho dreveného ihriska za Srdiečkom......kedysi tam bolo kaderníctvo alebo manikúra....na Jesenského ulici...........

dada2007
14. jan 2012

@mia1111 no a ako som napísala, majú strašne vela vzorov.....viem na 100% tie arabesky, kameň, tuším aj tehly, drevo a pak všelijaké........skús si pozrieť, keby náhodou....pôjdem, pokukám....prípadne ti zavolám aké chceš a kúpim, pošlem 😉
a z akej stránky objednávaš ráfiky? 🙂