Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

adka_praha
14. jan 2012

@mrka2
@alenv
dakujem moc 😵 ...

lifinka
14. jan 2012
lussy23
14. jan 2012

@mrka2 cukrarinu mam ukončenú ,no ešte si robim nadstavbu. A každú stredu mám prax. Zhodou náhod tam, kde som praxovala celé tri roky. Aj so spolužiačkou tam sme.

@lifinka - krásna tortička.

vera_vila
14. jan 2012

@yamahafazer Dělala jsem s WI poprvé, takže jsem ho i poprvé barvila... Černá mi udělala šedou, to jsem tak nějak čekala, ale že mi fialová udělá modrou, to jsem fakt nečekala... WI je čerstvý, spotřebu má až ani nevím kdy...
@vecernicci Na mléčným mi fialová udělala krásnou fialovou (viz Kittyno tričko), tak nevím, jestli to bude fakt v tom WI...
@vlada111 Já nevím prostě mi to takhle udělalo... Možná nějaká závada na hmotě, já fakt nevím...
@alenv Kolik jsi dala toho ztužovače? Já jsem dělala pařížský a vím, že tam byla dvojnásobná dávka ztužovace, než se normálně dává, když máš jen šlehačku - myslím, že tam byly 2 - a držel krásně

Holky a všem moc děkuji za "liky"... Už mám zakázku na únor na šmoulu pro synovce... A jdu tvořit ten náš zimní dortík z toho druhého korpusu, co mi zbyl po Kitty. Nevím ale, jestli tentokrát nevyzkouším ten Smartflex, abych z modré na mramor neměla hnědou 😀

mrka2
14. jan 2012

@lussy23 ahaaa,tak ale este stale studujes. tak si uzivaj studenske casy 🙂 torticiek sa este narobiiis 😉

79zuzana
14. jan 2012

@dada2007 tvoje torticky su velmi pekne, pytaj aspon 9 eur za kilo, aby vyslo aj nieco pre teba 😉 ved suroviny ti tiez nepredaju ako zaciatocnikovi lacnejsie 🙂
@artepf dakujem, ja som svoju abecedu kupovala tu v Irsku, takze ti asi velmi nepomozem 😨
@iwulka23 ahoj, neviem, ci ti uz niekto poradil ohladom valceka, ale ja valkam normalnym drevenym aj biely icing aj pravy marcipan a je to v pohode 🙂 drzim palce pri torticke

katkas1
14. jan 2012

Takze toto je moja prva..... 😅

adka_praha
14. jan 2012

@katkas1 jeeeeeej ta je tak spravne dievcenska... 😵 😵 😵 😵 😵 😵 pekunkaaaaa je 😵

katkas1
14. jan 2012

dakujem strasne som sa bala ako to zvladnem ale na prvykrat sa celkom podarila, v aprili ma syn rok tak si to mozem zase zopakovat 😀

dada2007
14. jan 2012

@79zuzana vieš čo, teraz som počítala, keby robím klasika kruhovú-bohušov piškot z 5 vajec, mascarpone krém, maliny, hmota+farby+lepidlo...........vyšlo mi to cca!!! 17eur.......plus elektrina+čas..........a keby má napr. 3kg(jasné, možno aj viac) tak keby beriem 7, dostanem 21e......takže 4e pre mňa 😅 😒 😕

79zuzana
14. jan 2012

@dada2007 haha nie 4 pre teba, lebo este musis odpocitat elektrinu (moj korpus sa pecie 45 minut) za pecenie a slahanie, teplu vodu na umyvanie riadu a nejaky odpis za vsetky pomocky co si pouzila a zistis ze si piekla za panboh zaplat 🙂

dada2007
14. jan 2012

@katkas1 @lifinka @maya30 @lucula73 @adka_praha @lusil2005 @zlatat @dajna11 @mima1311 @lucula73 @desmodka @janulkamartinko @anibas @katulkaaaaaa @viera6 @vera_vila
všetky krááááááááásne tortičky!!!!!!!! či už prvé, druhé.......všetky sú super!!! určite 😵 😵

dada2007
14. jan 2012

@79zuzana 😖 ☹ 😒 a do riti 😅 😀

katkas1
14. jan 2012

vsetkym vam dakujem a uz sa neviem dockat kedy as mi podaria take torticky ake ste vy popiekli 😀

dada2007
14. jan 2012

@vlada111 ja som nad tým uvažovala......a napadol ma taký zošit, čo malá dostala na Vianoce od brášku s rodinou.....tak okrem toho, že sa tam dá kresliť, vymalovávať........dostala k tomu šablonyyyyyyyyyyy a teraz mi to crnklo.....sú tam rôzne tvary, srdiečka, hviezdičky, veľa druhov kvietkov, blesky, plamene, noty, srdiečko s krídlami....... 😀 😀 😀 😀 tolko šťastia vomne........ako keby som poklad objavila 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a ako sa to vlastne maluje??????????? zmiešam ceru s gélovou farbou a môžem malovať na hmotu potiahnutú na torte? či ešte niečo treba vedieť? dôležité?

martinex
14. jan 2012

ahojte kocky,uz ste niekedy spravili to,ze ste jednoducho neodovzdali tortu? mna dnes zakaznicka tak nastvala,boli sme dohodnute,ze rano zavola a pride po tortu.o 11tej som jej volala,ze co teda a ona ze zavola o 17tej,lebo teraz nestiha a nemoze pre nu...17.30 a nikto nevola,tak jej volam ja a ona ze uz jej otec po nu isiel,tak ze to tam asi hlada...prisiel o 18tej s tym ze je to tu ako v afganistane,ze on to nevedel najst (stacilo sa opytat,cestu mile rada vysvetlim).neprijemny bol,ani nepozdravil...no hruza...a to maju u mna este jednu,po ktoru dojdu zajtra,takze mladej to vytmavim a ked ma vytoci,dostane dverami po nose a nie tortu odo mna! kurnik,ale som napalena...aby som sa ja musela prosit,nech si po nu dojde...a to nehovorim,ze ju objednavala vcera na poslednu chvilu!
ufff, sa mi ulavilo,ako som sa vykecala 😅

dada2007
14. jan 2012

.....inak po mojej tučniakovej malého torte zverejnenej na FB sa ma viacerý známi pýtajú, či robím na zakázku a ja že len pre naše detííííííííííííí....................no i napriek tomu, že sa ,,vyhováram" že som začiatočníčka 😅 tak si mužova teta zajednala tortu na začiatok februára, sesternica na začiatok marca ku 40 a kamarátka na september(viem, daleko, ale potešííííííí) Pat a Mat................. 😉

dajna11
14. jan 2012

@martinex vieš najhoršie je to,že si myslia že oni robia sakra velkú láskoavosť tebe a nie naopak zvášť ked to objednávaju na poslednu chvilu....to by nepochodili hocikde.

dajna11
14. jan 2012

@dada2007 nad tým som premýšlala aj ja,a myslím že by tomohlo hravo isť..

eliska22
14. jan 2012

toľko krásnych výtvorov ste popridávali 🙂 nestíham híkať 😉
tu sú moje dnešné dve 🙂 ten štvorlístok z toho mám zmiešané pocity, tie sviečky a tak 😀 ale tie tam chcela 😝 ale už tu bola pre ňu a povedala, že ani nečakala, že to bude také pekné 😀 😕

martinex
14. jan 2012

@dajna11 sak prave...volali kamoske ale ta isla na vikend prec,tak potom mne a ja blba som to vzala.... ale kurna,ked mna to bavi a tesim sa kazdej jednej torte a nechcem povedat nikomu nie....
niekedy mam pocit,ze za tie prachy co mi za nu daju,by som im ju mala este aj doniest a naporcovat...aj teraz vola ze otec je dole...a ja ze fajn,ja som doma sama s malym synom,tak nech ide otec hore...akoze,co som ja ?!

79zuzana
14. jan 2012

@martinex nic prijemne, ale nech ta potesi aspon to, ze prisli pre tortu 😅 😅 😅 mne sa stalo, ze si pani vyprosila nech jej upeciem 4 druhy zakuskov, hoci som velmi nechcela, lebo ona chcela len po 12 kusov z kazdeho, ale ze ma bude odporucat aj dalej a tak dalej, tak som upiekla na male plechy, babrala som sa s tym cely den, este ma bola skontrolovat, ze ako to ide, a ze nepride pre nich rano ale az vecer,,, no a vecer volam ze kde je a ona ze teraz daco ma, pride druhe rano, a samozrejme, ze druhe rano neprisla, volam, ze ide s mamou do nemocnice a poobede, ze zase daco ma, len nech ich dam do chladnicky a ona pride dakedy... tak som jej napisala, nech sa uz neunuva, zakusky som rozdala susedom, daco sme aj pojedli a bolo. Bol v tom aj medovy kremes so slahackou, tak som to predsa nemohla skladovat pre nu dalsie 3 dni. Uz presli 2 mesiace a sa este neozvala ;)

lifinka
14. jan 2012

@maya30 krááásné, z čeho potahuješ a postup na růžičky máš jaký, jsou hezké 😀, já jsem musela na ten kulatý napřed udělat boky zvlášť a pak kruh horní vše marcipán, ale trhalo se mi to ke konci, když jsem to chtěla celé potáhnout. Pak jsem to vzdala☹ a uděla na dvakrát

martinex
14. jan 2012

@79zuzana ti ludia su ale hrozny.... vie co,mozno by mi padlo lepsie keby po nu ani neprisli a by sme si ju dali v nedelu ku kave..sak uvidime ci pridu zajtra, nemala som vydat, tak mam 5€ k dobru co jej zajtra odratam....a kedze torticka je cokoloadovo-cokoladova,nemusi ani chodit,bude nam chutit 😀

dada2007
14. jan 2012

@martinex veľmi nepekné, nepríjemné.......ja som začiatočníčka, mne sa také ešte nestalo........ale je to nefér jednanie........si predstav, že potrebuješ napr. miesto v chladničke na dalšiu/dalšie torty a kvoli ich torte nemôžeš makať dalej.....alebo teda.....máš to narušené..........velmi nepekné od nich......fakt.....

dajna11
14. jan 2012

@martinex no to su ale riadni d....ili 😀 😀 ako to je to že keby to človeka nebavilo....tak sa na to vyprdne...lebo ono tá práca na tom je nezaplatená a to nik nevidí...kým to neskusi....si myslia že aké love na to zarobíme....mna to tiež štve,a dosť ked ešte aj nos ohrňaju....som zvedava čo povedia na tu moje teraz čo ide na ples....lebo ak čakali nejakú obrovsku poschodovu....maju smolu... 😀 😀

lucula73
14. jan 2012

@dada2007 ja ti poviem,vobec som nevedela,koľko mám teraz pýtať za ten foťák,ale suroviny som dv a razy prerátavala,vyšlo mi 18,50 len za materiál....neskutočné,ale len tá čierna poťahovka /smartflex/ mala bez pár gramov kilo 😝 ..a to som nerátala elektrinu,čo som do noci dva večer sa s tým babrala,atď.....a malo to 2,9 kg 😕 ...ale nakoniec som nepýtala ani 10 kg za kilo,bolo to pre kamoškinho muža,no dostala som ale viac,čo som nečakala 😀 😀
ťažko je to s cenou,fakt 😠

martinex
14. jan 2012

@dajna11 sak toto,ked poviem 30€,tak ohrnaju nos..ale kurna za prezutie auta 30€ daju bez reci,ci za kadernicku...a za tortu im je vela? nech idu do BA do Ludvika sa pozriet na ceny a budu veelmi prekvapeny...
@dada2007 sak to,rano som cakala kym pride,chceli sme ist prec...ja mam tiez nejaky program...poobede som sa ponahlala domov a zase zbytocne..nehovoriac ze som chcela maleho ostrihat a okupat,ale ta ze pockam kym pridu,nech potom neodbieham od maleho..skoncilo to tak,ze vlasaty a spoteny spokojne haja 😀 bude sa strihat zajtra 😉

dada2007
14. jan 2012

@martinex ja bývam na 4poschodí bez výťahu a nemáááááááám rada, keď ku nám niekto príde pre niečo, čo som mu objednávala, dodávala atď.....proste pre niečo, čo chce on/ona.........a ja mám s dvomi deťmi zísť dolu a podať to.....vrrrrrrrr

dada2007
14. jan 2012

@lucula73 ach ved tooooo.....tie cenyyyy 😒 😖