Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mrka2
22. feb 2012

@jakelina vdaka, nebola narocna,ale dala mi teda uz dost zabrat 😅

jakelina
22. feb 2012

@mrka2 to věřím, odpočívej, pak si dlouho nepohovíš 😀 😀 😀

jakelina
22. feb 2012

@yamahafazer nakonec se podíváš, jaké máš doma zbytky hmoty a bude maskáčová 😀 😀 😀

yamahafazer
22. feb 2012

@jakelina len prave chce vyslovene tieto tri farby 😒 hnedu nie len zas asi nebudem davat spodnu celu ciernu to bude moc velika plocha cierna 😒 no ja uz som sa ztoho cela domotala 😀 asi az ked to pojdem robit tak uvidim ako to vlastne budem robit 😀 ach jaj 😀 ,ale ako vidim asi nakoniec necham tu bielu,zlatu bielu a cierne ozdoby ked budu hadam bude stacit este ani tie ozdoby neviem co tam buchnem ked tam ma byt zub a som myslela,ze spravim aj par malych zubov a na kazde poschodie dam a este som myslela aj kefku aj pastu ci to by uz bolo vela?

yamahafazer
22. feb 2012

@jakelina mam 3 kyble po 7 kg cistej bielej takze mam co farbit 😀

jakelina
22. feb 2012

@yamahafazer vždyť ty to zvládneš, jsi profík ne. Cukrářka a máš doma malou pomocnici. Dort bude luxusní, padnou z něj na zadek. Když to dozdobíš černou, tak budou spokojení a určitě to bude krásné.

yamahafazer
22. feb 2012

@dada2007 ja ked som ju robila bez drotikov tiez sa mi to nedarilo furt mi to padalo tak som pomedzi listy napchala servitku roztrhanu aby to schlo tak odedelene tie listy od seba lebo furt mi to poriadne nedrzalo

jakelina
22. feb 2012

@yamahafazer 😀 😀

yamahafazer
22. feb 2012

@jakelina dakujem 🙂 len takuto kombinaciu farieb moc nerobim na trojposchopdky tak neviem ako to zladit,ale niako to vyspekulujem hadam 😀 ,ale aspon mi ostali dve moznosti tak som rada,ze som sa k comusi dopracovala 😀

ja uz si inak trenujem ostavat dlhsie hore lebo ked pojdem do prace aby som uz bola pripravna na pobednu,ze budem musiet do 22 makat 😒 to uz neviem ci budem mat cas vobec aspon torty pozret co popridavate ☹

dada2007
22. feb 2012

@yamahafazer na drôtiky si absolúúúúútne netrúfam.....no uvidím, chcela som si ju dať na tortu.......ale asi kašlem na to a piestikovou vykrajovačkou si tam dám nejakú kytku 😅 😝

yamahafazer
22. feb 2012

@dada2007 tak niaku inu kvetinku vyskusaj ked sa pivonka nedari tu je vela postupov na kvety
http://forum.dortomanie.cz/viewforum.php?f=164

vlada111
22. feb 2012

@mia1111 neboj, veď máš krásne tortičky. Ja robím zajtra jednu pre kamoškinu kamošku. Takto som ešte nerobila, len rodine. A veru nechce sa mi do toho. Ja budem zase prvý raz robiť podľa predlohy 😢 . Ja robievam a zajtra tiež robím sacher korpus, čoko plnka a višne. Idú sa všetci po tom zabiť 😀

b.janka
22. feb 2012

baby pomooooc... ste tu ešte?... ako sa robia zábaly 8 mesačnému bábu... má horúčky 40,3 v konečníku bez odpočítania

b.janka
22. feb 2012

mám ju normálne osprchovať či len zabaliť do vlhkej osušky????

lamps
22. feb 2012

@b.janka lepšie ako zábaly sa mi osvedčilo osprchovať celé dieťatko vlažnou vodou, bude asi plakať, ale účinok bol veľmi dobrý

b.janka
22. feb 2012

volala som dr... kázala zábal... len či myslela sprchu a zabaliť... neviem... dojde nás kuknúť... ale ďakujem.. idem skúsiť

lamps
22. feb 2012

@b.janka držím palce

vlada111
22. feb 2012

@b.janka keď sa sprchuje, tak pomalinky. Len od mierne teplej po vlažnú, aby nemalo srdce náhlu zmenu teploty. Ešte som našla - namocis uteraky do vlaznej vody a prikladas na hrud, obviaz este suchu ososku, proste aby si nemala mokru postel a zakryjes este lahkou plachtou aleb tenkou osuskou maleho. Chodidla a rucky maju byt hole, neprikryte, aby mala kade horucka unikat.A ja som dala aj malu vreckovku namocenu aj na celo.Ak neklesala teplota, tak som malu okupala o stupen chladnejsej vode ako obycajne ju kupem.Hlavicku som nemocila.Takto zabaly robis asi kazdych 5 minut,pokial neklesne teplota.

dada2007
22. feb 2012

@b.janka velmi pomalúúúúúúúúú spršku...........nie teplú, nie studenú.......ale vlažnú-aby si nespôsobila šok!!!......čím viac bude voda prúdiť po tele, tým viac sa bude odchádzať cez pory tá horúčosť.......
.........ak zábal, ten sa robí vlhkým uterákom zabaliť telo, nie ruky!! nie nohy!! a zabaliť do deky...........
čítaj tu........
http://www.choredieta.sk/index.php/caste-proble...

peroli
22. feb 2012

@b.janka zábaly z chladné vody (ne ledové, oslabuje to srdíčko) a ze stojaté vody ne tekoucí.. 😉

peroli
22. feb 2012

@b.janka nebo tvarohovej zábal.. ten vytáhne horečku

peroli
22. feb 2012

..ale ten jen na nožičky 😉

zdenallicka
22. feb 2012

Holky, potřebovala bych inspiraci na cupcakes a minidortíky (svatební) .. Čím víc, tím líp..😀 Prosím, prosím..🙂

Jinak díky za rady, jak udělat minidortíky, ale z rolády je to pro mě o ničem - potřebuju 15 kombinací na 30 minidortíků nebo mufinů.. A to bych se uroládovala.. Napadlo mě upéct pláty a vykrajovat vykrajovačkou.. co myslíte??

mailli
22. feb 2012

@zdenallicka já mám dělat na léto taky svatební minidortíky a říkala jsem si, že upeču na plechu piškot a vykrájím kolečka (na každý minidortík 2). někde na netu jsem zahlídla, že jedno z těch koleček rozřízli ještě na 2 a tím vznikl na řezu 2x promazaný minidortík (normální piškot - krém - poloviční piškot - krém - poloviční piškot). no a pak "jen" potáhnout tu "drobotinu". tak nevím, jestli ti to pomůže 😅

79zuzana
22. feb 2012

@zdenallicka skus sa pozriet sem... su tu nadherne torty a cupcakes alebo minicakes k tomu 🙂 http://www.google.ie/search?q=wedding+cakes+and... Inak ja by som tie mini torticky tiez vykrajovala a nerobila ich z rolady. Tak sa vlastne aj zvyknu robit, ze sa vykrajuju... aspon co som videla v telke 🙂

79zuzana
22. feb 2012

dievcata, ja mam teda stastie na tie moje objednavocku. Dnes mi sem dosla znama, ze chce tortu na sobotu pre kamosku a ze ona je interiorova dizajnerka, takze nech to tam nejako vyrobim. Nemam ani potuchu co asi take... ze nejake tapety a noznice... no uz vidim, zase prebdene noci a rozmyslanie, co tam stvorit. Prosim, nahodou... nemate nejake inspiracie 🙂 Dakujem jak furt 😀 😀 😀

mia1111
22. feb 2012

@vlada111 - jééééééj, vidíš, veď toto si mi už raz písala, že tá kombinácia je super, no vyzistím a možno aj takto urobím 😀 . A dík za povzbudenie, ja som ešte nerobila ani len kamarátke, vždy len rodine a sebe 😀 , tak toto bude premiéra, ale tak raz začať musím, že? 😅 . Ty to zmákneš, máš precíznu prácu, krásne detaily, tak sa nebojím, oni nechali všetko na mňa, tak mám z toho strach, či sa trafím do očakávania...

mia1111
22. feb 2012

dočítam vás zajtra, som KO 😅 , len som zareagovala na upozornenie 🙂

b.janka
22. feb 2012

ĎAKUJEM vám veľmi krásne... pomohli ste
akurát odišla dr... tak vyzerá to na angínu a k tomu sa pridali zúbky... ale kým nespravila rozbor krvi tak nie je si na 100% istá... ak bude mať aj zajtra takéto horúčky ideme na odbery
nám sa darí... muž má popáleniny 2.stupňa na nohe (od kolena po členok)... k tomu dostal zápal priedušiek... ja som tiež na atb... a teraz k tomu malá... a tá staršia začala pokašliavať... tak čakám kedy to položí aj ju