Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mamina1978
1. jún 2012

@zdenallicka Ten detsky dvojposchodacik je naaaadherny 😵 😵 😵 😵 😵
To si tie cierne usta na ten hnedy spodny nalepila na hnedy potah alebo si vykrojila hnedu potahovku a miesto nej tu ciernu?
Tusim ho raz urobim, ked deti budu chodit do skolky, aspon sa deti nebudu hadat o kusky torty z kvetinkou , ci postavickou.Tento sa da krasne krajat dookolat, tak aby oci a usta dekorovali torticku do poslednej chvili...... 😵 😵 😵 😵 😵 😉

dm1
1. jún 2012

kocky nepozna niekto tieto praskove farby? maju ovela vyssiu gramaz ako tie v uzkej tube a su za skoro rovnaku cenu http://www.peceniehrou.sk/sk/produkty/novy-tovar/

dm1
1. jún 2012

@zdenallicka - krasne obe. ja mam tu poschodovku cars ulozenu uz davno velmi sa mi paci ten napad len zatial nikto taku nechcel bud auto alebo modelovat 😖

dada2007
1. jún 2012

.....moja dnešná odovzdaná, po týždni som si dala repete s pečeným prasiatkom 😉

mamina1978
1. jún 2012

@mariann2 krasne si to vyriesila, aj mne sa to paci na tych srdieckovych s pruzkom a gulickami dookola,(
preto som si tu callovu srdcovku ulozila),
Ukladam si aj tvoju, ak mozem 😉 a ak nie , tak aj tak ukladam 😎 ,lebo take krasky musim mat v zalohe 😉 😀 😀 😀 😀 😀

mariann2
1. jún 2012

@dm1 tie farby sú asi novinka, lebo aj kamka ich od dnes má

mariann2
1. jún 2012

@mamina1978 ďakujem za pochvalu, mám pocit, že kukám inšpirácie, kukám a vždy urobím podobnú ako minule 😝 kľudne ukladaj, teší ma to

dada2007
1. jún 2012

baby moje, otázka........môžem mať korpus upečený stredu a plniť ho až v nedelu? 😅

ferinka
1. jún 2012

Holky čím je nejlepší potírat dort pod K2,mě se to občas nechce chytnout a přinípnout 😀

lifinka
1. jún 2012

@reruna no právě s těmi pestíky, pak mě to docvaklo, že jsou jiné, ale bylo už pozdě...

lawli
1. jún 2012

tak dve tortičky hotové a idem na ďalšie dve...

bzucinka2
1. jún 2012

tak moje dokoncene a na tento tyzden pokoj 🙂

bzucinka2
1. jún 2012

baby, mate nejake pekne typy na hranatu poschodovu svadobnu ? 🙂

lenocka23
1. jún 2012

@lawli ahoj, krasne torticky, chcem sa spytat, cim si robila "vzor" na stredoch tvojich zltych gerber... mas na to ten speci nastroj, alebo niecim co najdem bezne doma? dakujem.. 😉

daniz
1. jún 2012

@dada2007 v pohode, len ho dobre zabaľ, a daj do mraziaka, alebo chladničky. V nedeľu vyber on je za chvíľku rozmrznutý.

dada2007
1. jún 2012

@daniz vieš, ideme na mini dovču mimo byt a dnes mi volala pani, že by si došla v nedelu pre tortu...ale to ešte len poobede prídeme domov.....tak sme sa dohodli na pondelok doobeda-------a reku, v utorok/stredu by som si korpusy upiekla a v nedelu večer ked prídeme domov, by som to naplnila a potiahla.......tak myslíš, že by to mohlo byť možné???

lawli
1. jún 2012

@lenocka23 Ahoj ...ďakujem 😵 ...tak špeci nastroj nato nemám ,najprv som pichala bodky šparatkom a potom som v domácich potrebach narazila na čistič lisu na cesnak (prikladám foto) ,stál 20 centov ...vytvarujem si malú guličku ,ktorú len týmto pritlačim a hneď mám stred margaretky či gerbery 😉

adrianai
1. jún 2012

ahojte,
moja dnešná orchidea 😅

ešte mám takú otázočku - idem robiť ocinovi slanú tortu - krígeľ - a to tiež predpokladám , že treba natrieť pred potiahnutím - ale čím?

lokalistin
1. jún 2012

@mamina1978 dakujem za postup

lenocka23
1. jún 2012

@lawli parada, taky mam k lisu... dakujeeeem.. 😉

mamina1978
1. jún 2012

@adrianai Krasna kvetinka 🙂
Krigel ...... kuk tu 😉

http://www.tortyodmamy.sk/krigel-pivovy-pohar

peroli
1. jún 2012
mia114
1. jún 2012

ahojte
tu su moje pops v akcii 🙂
a moji dvaja drobci v predu mcqueen a sipkova ruzenka 🙂

eliska22
1. jún 2012

pridávam moju práve dokončenú 😝 som taká rozpačitá, lebo som ju ukazovala mojej mame a mojej krstnej mame a reagovali vlažne, že no bude sa páčiť, 😖 1x som drôtikovala a teda tortu nechali na mňa, tak som od samej radosti nevedela čo urobiť, tak ale fakt neviem teraz 😅
a ja taká natešená, že som to vôbec udrôtikovala 😝 😝 😝

mia114
1. jún 2012

tu je moja Nellka , len jej v skolke namalovali take licka , co ani nemuseli 😅 😀

lamps
1. jún 2012

@eliska22 buď spokojná, tortička je krásna 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅 😅

yokralovnayo
1. jún 2012

prosím vás holky, ked chcem potahovat tortu prsia a dávam tam vodku so slamkou, tak ako to mám urobiť?? mám si spraviť v MMF dieru - pred tým než to tam položím? bojím sa že to pokazím... 😝

voskovaeva
1. jún 2012

cukrarky mozte mi prosim poradit preco sa mi nedari pekny korpus ked uz sa mi podari ho upiect stejnomerny tak vo vnutry je uprostred trocha duty a nevyzera dobre na rezu ak mate osvedceny recept budem rada ked sa podelite 🙂

miciatko
1. jún 2012

@voskovaeva ak su tam bubliny tak podla mna je tam vela prasku do pciva

peroli
1. jún 2012

@bzucinka2 dávám i kulatý.. myslím že udělat z toho pak čtverec, by neměl být problém.. 😉
kromě té poslední jsou všechny spíš takový tradiční.. 😉