Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
14. jún 2012

@mrka2 na tri slahacky je to tak akurat🙂zas ked das menej ako 100 g cokolady na tri slahacky, tak aby ti to vobec tuhlo..........ale ved skus

janula.h
14. jún 2012

a ešte som chcela @peroli mne si chýýýýbala :-*

alenv
14. jún 2012

@ajka82 ouuu super!!! tak tak .. je to dvojkková octávka 😉 ale super.. takže podoba tu zřejmě opravdu je 😀

mrka2
14. jún 2012

@aduskatt no tak dam menej salka,alebo mozno ako ty, ved olizem a uvidim 🙂

janula.h
14. jún 2012

babyyyyy otázočka myslíte že je somarina dať do jednej (želatínovej) torty 2 plnky? obe ovocné

aduskatt
14. jún 2012

@mrka2 aby si mala predstavu zhruba, tak ti poviem, ze ja nemam rada prilis sladke a toto je tak akurat.ved uvidis.ako hovoris, olizes, dorobis🙂

aduskatt
14. jún 2012

@janula.h uplne podla chuti🙂

mrka2
14. jún 2012

@maca77 perfektnaaa!!! daj mi trochu tvojej zrucnosti... mna caka morska panna 😖 a to veru zle dopadne 😝

aduskatt
14. jún 2012

@mrka2 mna caka mickey club.navody a postupy nastudovane, poprezerane.teoreticky to mam zvladnute dokonale, ale modelovat zacnem radsej dva tyzdne dopredu🙂)

mrka2
14. jún 2012

@aduskatt ved ja ju mam tiez nastudovanu,ale co z toho,ked mi tie ludske tvare vobec nejdu 😢 a este ani smartflex mi nechce vobec schnut, vcera som robila kvety a dnes uplne makke 😠 tak to sa mi do predu ani neoplati robit 😝 a potom sa zblaznim,ked budem robit na poslednu chvilu - uz sa poznam 🙄

aduskatt
14. jún 2012

@mrka2 ja pouzivam SF flower a ten je teda bezproblemovy

mrka2
14. jún 2012

@aduskatt ja mam velvet,ale my mame aj stary dom a vysoku vlkost 🙄

aduskatt
14. jún 2012

@mrka2 ja ani neviem, aku vlhkost mame🙂)) ale asi skor suchsie v panelaku v meste

maca77
15. jún 2012

@mrka2 😀 😀 no ja by som zas brala trochu zručnosti ešte od niekoho iného .... moja morská panna bola typu bábika barbie, odobrala som jej nohy a dorobila chvost 😀 lebo tiež neviem neviem ako by to dopadlo ...
... vankúš krásny, pekne si farby nakombinovala 😉

misa1982
15. jún 2012

ahoj holky mam dotaz kolik si mam vzit za kolacwe a za venecky?za rez si beru 200kc dekuji za rady emoticon nikdo neporadi?

simasa
15. jún 2012

@vlastaaa Urcite by tu vela kociek zvladlo taku tortu, ale treba oslovit tie, co su z blizkeho okolia, kedze sme sa tu z celeho SK aj CZ pozberali.

dada2007
15. jún 2012

@mrka2 😅 😉

mamina1978
15. jún 2012

@vecernicci Jej toho motylika si vyriesila suprovo 😵 😵 😵 😵 😵 ukladam do zbierky....dufam nehnevas 😉 🙂
ja docitavam , vtedy sme boli u svokry, detska mali 2 tyzdne prazdniny , tak teraz mam prazdniny zase ja aspon doobeda ..... 😉 😀 😀 😀 😀 😀

yamahafazer
15. jún 2012

moje dnesne

jakelina
15. jún 2012

@misa1982 já nevím jak se oceňují zákusky, nikdy jsem věnečny ani nic jiného nikomu nedělala. Ale je to pracné, tak spočítej suroviny, energie a oceň čas co u toho strávíš. Ráda bych poradila, ale vůbec nevím. Asi bych se i podívala kolik stojí kupovaný věneček a za domácí si vzala víc.

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
simasa
15. jún 2012

@malinovka333 Nasla som nieco taketo - odskusane nemam:
Krém jahodovo-malinový:

500 ml šťávy z jahodového kompotu,

200 g cukru krupice,

52 g malinového pudinku,

2 menší PL polohrubé mouky - svařit na sladký pudink.

Po vychladnutí zašlehat do 320 g másla

janula.h
15. jún 2012

ženyyyyyy jaká paráda ˇšlahačka sa vyšľahala na 50 % tvaroh to dorazil 😀 ale zachránila ma @mizulienka ma zachránila vďakaaaaaa Luci 🙂 😵

oktarina
15. jún 2012

@yamahafazer tak ty květy jsou náááádherné!

yamahafazer
15. jún 2012

baby uz nechodia na tej prime tie bajecne dorty?lebo som si chcela stiahnut a stale tam nic neni co to uz prestali davat?

@oktarina dakujem ,ale to su len obycajne ruze baby tu robia aj ine nadherne kvety

jakelina
15. jún 2012

@yamahafazer už to skončilo

malinovka333
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
janula.h
15. jún 2012

@malinovka333 ahojky moja už tu bol takýto problém 😖 ale vieš je piatok baby dokončujú torty nie sú tu takže preto neodpovedajú teraz finišujeme s tortami ktoré sa odovzdávajú nie je čas odpisovať ☹ ale skú si niečo nájsť tu 😉 http://www.facebook.com/groups/130327943673858/

jakelina
15. jún 2012

@malinovka333 není potřeba se rozčilovat, stačí přečíst pár stran a na nějaký recept tu narazíš.
Na víkend se dokončuje nejvíc dortů a málokdo má čas na internet. Když nikdo neodpoví, ptej se podruhé. 😉

xxx.klarka
15. jún 2012

zdravíčko,

musím se s Vámi podělit jaký jsem "pako". Už asi 10x jsem barvila s gelovýma barvičkama wilton a až dneska jsem přišla na to že to víčko je šroubovací :D :D :D :D jsem to vždy páčila nožem a nadávala na to jaký debil to vymyslel. 😅 😔

Právě pracuji na druhém dnešním dortíku, tak pak hodím foto, snad budou dortíky jen lepší a lepší 🙂