Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

miciatko
14. júl 2012

babenky potrebujem chytro, chytro odpoved idem robit auto ,idem plnit a teraz mam najprv z korpusov vykrojit a potom naplnit ci ako ste vy robili prosiiim poradte

simasa
14. júl 2012

@dadka212 Dani, torticky su nadherne. Ved ja som prave chcela povedat to, ze som necitala ten tvoj prispevok. Tiez ma v prvom momente napadol srnci chrbat, preto som to tak napisala. A ked som potom precitala ten tvoj, tak to vypadalo, ako keby som odpisovala tebe a vyvracala tvoj nazor - ale sak to si ja nedovoliiim 😀

simasa
14. júl 2012

@miciatko ja som najskor naplnila, nechala stuhnut a potom vykrajovala

symoona
14. júl 2012

Tak pracujem na tom mcqueenovi...Ale rosi sa mi potahovka ☹ joooj...

rapunzel1
14. júl 2012

@levandulka3 ďakujem, som sa jej spýtala, tak som zvedavá, ja už som po ňom tiež poškuľovala, ale ešte som ho nepiekla, recepty mám aj zo 4 rôzne na red velvet, tak to asi skúsim podľa nejakého upiecť,ako to bude chutiť nám, tak dúfam,že trafím recept, ktorý bude dobrý 🙂

ajka82
14. júl 2012

@miciatko naplnit, stuhnut a vyrezat

jakelina
14. júl 2012

@miciatko já jsem dělala tři auta a tvarovala jsem přibližně tvar a vyřezávala hned a po zatuhnutí ještě dokrojím a dotvaruju punčovinou

dada2007
14. júl 2012

@lamps dakujééééééééééééééééééém..........a môže ísť pod poťahovku? tá kávová? 😕

dada2007
14. júl 2012

@dadka212 @simasa baby díky..........nejako to už len vymyslím....možno v malom 14cm priemer kruhu upečiem viac korpusov a prepolím a spojím.......tak ako mi napísala @dadka212 to je fakt dobrý nápad....nebudem musieť tvarovať a mať vela odpadu z okruhlej či inej formy........dííííííííííííík 😵 😵 😵

mariann2
14. júl 2012

pridávam meje tohtotýždňové, ruže na svadobnej sú krásne fialové, len sa nedajú odfotiť 😢

lamps
14. júl 2012

@dada2007 ja ju dávam pod poťah, ale primiešam do toho zvyšku plnky, ktorá mi ostane ešte trochu masla a zvyšky korpusu. Táto plnka krásne vonia a nám doma aj veľmi chutí 😅

jakelina
14. júl 2012

@mariann2 nádhera a ta fialová je boží 😉

mates22
14. júl 2012

@mariann2 ty svatební jsou krásné 😲 a ta fialová se mi líbí i tak 😉

mamina1978
14. júl 2012

@lamps Ahoj moja, prosiiiiiim, ja viem, ze uz som vyzvedala davnejsie ohladom tvojej krasnej kvetinky, ale este ta trosku pootravujem 😅 😅
1., ty davas susit tie dva kvietky najprv zvlast alebo ich vytvarujes, stensis ,a hned das do kopy. Ja som ich dala hned do kopy, lebo som si myslela, ze mi nebudu potom do seba zapadat. A nemam ich take vlnite a nadychane ako ty ☹
2., aku velkost robis pri tych najväcsich, myslim priemer kvetiniek - vykrajovacky ,lebo moja ja taka prtavaaa je mensia ako sparatko 😀 😀 😀 kuk foto 😀 😀
3., Tie fialkove jemno farbene si robila z bielej, a potom len s fialovou poprasila...a tie oranzove uz boli z oranzovej a si aj dofarbovala, ci nie..... 😕 😕
Prepac, ze ta takto otravujem, ale rada by som to vedela presne, lebo sa mi to moooc paci a rysuje sa mi taka torticka.A tym sa dostavam k poslednemu bodu......
4., prosiiiiim dala by si na dvojku postup aj so susenim a farbenim, pripadne polozit vedla flasticky farieb, ktore pouzivas na to, aby sme ta tu tak moc neotravovali stale, koli podrobnostiam. To by bolo suuuuper, keby si mala niekedy cas to urobit. 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

dadka212
14. júl 2012

@simasa 😀

mamina1978
14. júl 2012

@lamps jeeej, zabudla som foto.......😉

dadka212
14. júl 2012

@eliska22 no veru, ja tie znaky neznášam, ale tento som mala hotový za 10minút, ale manchester alebo chelsea to už nebudem robiť nikdy 😝 buď im dám jedlú oplátku alebo nič 😀

katulkaaaaaa
14. júl 2012

cafte baby tak dalsie 😉 posledna odfotena na schodoch som zabudla:/

symoona
14. júl 2012

Tak pridávam aj ja svoju foto..Moja 😝 v poradí ôsma, ale prvá torta na objednávku..Mala som z nej veľký strach pretože som si kúpila červenú hmotu RENSHAW bez toho aby som ju prv vyskúšala..Ale poťahovalo sa mi veľmi dobre. Je pravda že hmota je makka, ale vytiahla som ju z chladničky, rýchlo zpracovala a poťahovala...Ani nestihla zmakknut 😀 Takýto je výsledok..Viem že to môže byť ešte lepšie, mám čo zlepšovať.
Samozrejme môj malý veľký pomocník nemôže chýbať 🙂

vlada111
14. júl 2012

@kika777 tak to je supeeeer správa, len fakt netuším, kde je tam číňan. Asi som slepá 😉 To miesto toho nábytku čo tam bol?

vlada111
14. júl 2012

@miciatko ja najprv režem korpus a ten plním 😉

vlada111
14. júl 2012

@symoona je krásny, môžeš byť spokojná 😉

vlada111
14. júl 2012

🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 babyyyyy, máte nejaké inšpirácie na kvetinové torty, niečo extra, čo by ste radi robili, ale ešte ste nemali takú voľnú ruku? Ja som sa dala nahovoriť na tortu s orchideami, tak potrebujem nasať inšpirácie, lebo ako vždy, mám voľnú ruku 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

1katuska73
14. júl 2012

ahojte dievčata,tak sa musim svami podelit co sa mi stalo ,tak zakaznička si utorok objednala tortu na sobotu rano a ja rano volam torta je hotova nech si po nu pridu najskôr mi nedvihla apotom to zodvihol manzel ze aka torta ved ony uz maju tortu doma,tak som mu povedala nech mi da manzelku no a ta mi polozila .Takze torta nam ostala ,co na to poviete to je charakter asi budem brat zalohy.UZ som kludna ale rano ma riadne vytočila,ved keby ju bola zrusila nic sa nedeje ale toto no hold vseliaky sme.takze po dobrom obede sme mali tortu.a este foto .

jakelina
14. júl 2012

@symoona máš ho moc krásné. 😉

jakelina
14. júl 2012

@1katuska73 ty jo, to se mi ještě nestalo. Někteří lidi jsou fakt nenormální, jinak to nejde napsat. 😝

jakelina
14. júl 2012

@vlada111 tobě dávat inspirace, pchhhhhhhhhhhhh, zbytečná práce 😀 😀 😀 😀

kika777
14. júl 2012

@vlada111 presne tam ako bol nabytok, musis ist uuuplne dozadu ako ma umele kvety, tam su aj domace potreby a tam to uz najdes

symoona
14. júl 2012

@vlada111
@jakelina
Ďakujem Vám 😀 Musim sa priznať, že som rada že sa mi takto podaril 😉

dadka212
14. júl 2012

@1katuska73 uf tak to je sila 😝