Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lussy23
2. okt 2012

ďakujem za liky @fodorka nádherné tortičky @blcha krásne sú @mia1111 krásna tortička @luciahromadkova krásna @wera.g krásna

vecernicci
2. okt 2012

holky, dneska jsem byla v šoku, mi psala paní z Prahy, že by chtěla udělat dort bmw m3 a že prý si pro něj přijede 😉
jsem jí psala, že v Praze jsou taky šikovný dortařky, ať mrkne na dorty od mámy, že jí ho určitě někdo udělá, ale paní si mele svou, že ho chce ode mě, že se jí líbí moje dorty ve tvaru aut, tak jsem se vám tu musela pochválit 😀 😀
aspoň nějaká dobrá zpráva, v práci je to na prdlačku, na dílně 10 bab a teď mi prodloužili smlouvu, tak je to žere, závidí si navzájem, sledují komu dá mistr jakou práci, prostě na palici, kdybych tam nebrala 17 čistýho, tak to tam zapíchnu a radši budu dělat doma dorty 😝 jak já nesnáším tohle pomlouvání a faleš ☹ 🤐 se mi tam ani zítra nechce 😖 😝

vlada111
2. okt 2012

@pipka
@jakelina
@dm1
@aduskatt
@florentina
@pristela no kočky zajtra sa uvidí, čo bude ďalej. Veru bojím sa, je to narýchlo a neviem ako bude reagovať malá, ťažšie znáša škôlku a je hrozne na mne nalepená. No ale musím myslieť aj na bábatko, tak musím poslúchať 😉

vlada111
2. okt 2012

@pristela no šak to som ani ja nepochopila načo sú ti. No stráviš menej času pri compe 😀

pipka
2. okt 2012

@vlada111 len sa ty o Alicku neboj, ta to zvladne lepsie ako ty 😵
hlavne sa opatruj a oddychuj a zajtra ak ti este dovolia, tak daj vediet ako..ci si ta nechali alebo mas este priepustku na tortu 😀 😀 😀

a drzim palciskaaaaaaa 😵 😵 😵

aduskatt
2. okt 2012

@vlada111 to zvladnete, neboj🙂 drzim palce na zajtra🙂

dada2007
2. okt 2012

@vlada111 držím zajtra palcééééééé 😵 😵 😵 😵

dada2007
2. okt 2012

@pipka teta, ty si tu na spidermanov expertka????

pipka
2. okt 2012

@dada2007 no ak myslis na odpor k spidermanom, tak to ano 😝 😀 😀 😀 neznasam tu figurku aj cele to okolo toho 😅 😅 😅 akoze ja ked vidim spidermana niekde na tricku, tak sa mi zrenicky pretacaju 😝 😀 😀 😅

pipka
2. okt 2012

@dada2007 caka ta nejaky exkluzivny spidermanik? 😕 😅

vlada111
2. okt 2012

@pipka
@dada2007
@aduskatt no snáď to bude ok. Ráno sa pobalím, idem ešte robiť stredy na hortenzie 😝

florentina
2. okt 2012

@mia1111 bobík a celý dortík je naprosto dokonalý!
@pristela no ty ten sprej aspoň použiješ...já si objednala stříbrný za nekřesťanské prachy, na tu šerifskou hvězdu a nestihla jsem kvůli státnímu svátku doběhnout na poštu, takže jsem vyzvedla až po víkendu a teď tu na něj koukám a přemýšlím, zda má cenu zase platit poštovné a vrátit ho, neb nevím, zda někdy použiji....

aduskatt
2. okt 2012

@vlada111 stale akcna🙂

dada2007
2. okt 2012

@pipka anoooooo.............na víkend mám prvééééééééého.............prosím radyyyyyyyyyy 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

wera.g
2. okt 2012

Ahojte babule 🙂 mám na vás prosbu obrovskú.. mám objednávku na tortu.. má byť na nej takáto pištol, v reálnej veľkosti, aby vyzerala čo najreálnejšie - http://world.guns.ru/userfiles/images/handguns/... . Prosím vás, ako by ste ju robili? Celú z jedného kusu? Bože, toto fakt asi nedám, trafí ma z toho 😀

mia1111
2. okt 2012

@florentina - ďakujem 😵 😵 😵

florentina
2. okt 2012

@eskymacik17 tyto barvičky jsou dobré. Postavičky - záleží co budeš dělat, něco musíš dělat postupně a nechat trošku vytvrdnout, aby ti to drželo tvar a nesedalo. Jinak už komplet hotové věci skladuji v plastové krabičce, uzavíratelné, aby se na to neprášilo a netvrdlo to a nevlhlo to....ale když dělám třeba za dva dny dort, tak to ty dva dny mám prostě jen tak na stole, aby to vytvrdlo a drželo. Jinak skladovat můžeš delší dobu, zjednodušeně bych řekla do doby trvanlivosti potahovky. Ale logicky časem věci, které nejsou dobře zabalené vytvrdnout a pak už to není moc k jídlu, jen na parádu....

dm1
2. okt 2012

@wera.g ja by som si urobila sablonu podla foto z netu a bud cele z hmoty alebo obalila burizonku len ozaj zaklad a na hrubo obalit a modelovat. Tie vystupky mozno aj vyrezat a prilepit aj spust a ostatne

pipka
2. okt 2012

@dada2007 tot nedavno sme sem hadzali komusi inspiracie...mam ti nahadzat alebo zalistujes? 😉

a rady? ake 😅 ja ho fakt ze robim s odporom 😝 😀 fotopostup na lahkeho leziaceho spidermana je v tej teme fotopostupy, ako...figurka sa robi v pohode, horsie je to malovanie tej pavuciny 😝 😅

tak ked si ho urobis, tak nechaj aspon den v chladnicke dobre vytvrdnut a maluj az na druhy den...ak mas fixku, s tou to ide najlepsie..ak ak by ti nechytala, tak som namacala sparatko do wiltonky a malovala som tak 😉
a pavucina na torte...klasika zo striekacky 😉

aduskatt
2. okt 2012

@wera.g ak by som ju mala robit ze realne, tak si zohnat "zivu", urobit odliatok jednej strany, potom druhej, vtlacit do toho hmotu a zlepit dokopy🙂.....ale predpokladam, ze sa tu najdu aj lepsie napady🙂

janula.h
2. okt 2012

@wera.g by som si ako vraví Danka urobila šablónu veľký korpus a z neho vyrezávala a s punčovinou dotvarovala

mariann2
2. okt 2012

@wera.g ale dáš to, neboj, ja som obalila horalku čiernou hmotou, potom iba kosticou naznačila , poprilepovala príšlušenstvo a bolo 🙂 http://www.facebook.com/media/set/?set=a.238790...

aduskatt
2. okt 2012

@wera.g ale das, my dame vseeetko, aj keby sme sa mali pototo🙂))
sa obavam, ze este par casti bajecnych dortu a ludia budu chciet v kuchynskych podmienkach od nas nemozne🙂 a just to dame.drzim palce

pipka
2. okt 2012

@vlada111 ty nezmar 😀 😀 😀

aduskatt
2. okt 2012

@mariann2 tak ale ta zbran je teda paradna🙂

mariann2
2. okt 2012

@aduskatt jemine, mi hovor, každý druhý človek, čo ku mne príde, mi vykladá, že si videla? tú reláciu, tie torty...atď a ja len trpezlivo opakujem, že polovica z každej jednej tej krásnej torty je nejedlá a druhá je samý korpus premazaný maslom 😝

aduskatt
2. okt 2012

@mariann2 nejak tak🙂 podla mna tie torty zdaleka nechutia tak ako tie nase............

pipka
2. okt 2012

@mariann2 preeesne to robim aj ja 😅 kazdy vidi len ten obal..ale co je vnutri to nevnimaju 😝 ze je to absolut hnusne, to neva..ale hlavne ze su okazale a dostatocne americke 😝 😝 😝 😀

mariann2
2. okt 2012

babyyy, ja mám zas robiť na víkend tortu, že trojsrdce, ako sú tie torty dve srdcia, čo sa prelínajú do seba, ale oni chcú tri, že majú meniny,narodeniny, výročie svadby a že to odbavia jednou oslavou a jednou tortou, nepovedali, čo na tortu chcú, že to nechajú na mňa, tak baby, prosím raďte 😨 😨 😨 😨 😨 😨

dada2007
2. okt 2012

@pipka inšpi nepotrebujem, dakujem 😉 .....už majú vybratú......len som chcela rady nejaké........idem pozrieť ten fotopostup 😉
dakujééééééééééém za všetky rady!!!!!!!!