Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

mia1111
24. okt 2012

@dm1 - hej, krémy aj mne sa lepšie týmto robia 😉 . Ale na cesto je zasa robot super, lebo mi krááááásne vymieša žĺtka s cukrom, tak sa mi to so šľahačom nikdy nepodarilo 😉

dm1
24. okt 2012

@mia1111 to je jasne aj ja si pochvalujem zapnem 2 mixery a mozem si medzitym pripravit formu, navazit ostatne veci... moc mi to pomaha predtym som 2 roky mixovala vsetko mixerom rucnym za 10 eru v akcii to bola ina zataz na ruky 😝

mia1111
24. okt 2012

@dm1 - presne ako píšeš, je to rýchlejšie a pohodlnejšie. A to nehovorím, že ja som až tento rok prišla na to, že k robotu mám metličku na šľahanie, som si myslela, že je len na sekanie zeleniny a mixér na mixovanie 😀 😀 😀 (dovtedy som ho používala len na zeleninu!). Až som náhodou objavila metličku, no čo Ti poviem, blbá som, keďže donedávna som nepiekla takmer vôbec, tak ma to ani nenapadlo 😅 😅 😅

dadka212
24. okt 2012

@dm1
@mia1111 ja tiež plnky maslové šlahám ručným 🙂 a inak pečiem tak, že do velkého mixéra dám vajcia s cukrom v druhej miske zatial šlahám bielka jednou rukou a do toho robota si pekne druhou rukou pridávam čo potrebujem a už len zmiešam šupnem do formy a je to 🙂 moc mi to šetrí čas a ruky 😝

margotka7
24. okt 2012

@aduskatt dakujem ti velmi pekne 🙂

aduskatt
24. okt 2012

@margotka7 za malicko

ajka82
24. okt 2012

@drobec33 nemam sice zelmer, ale etu, tiez s takymi umelinami na metlickach a dolamali sa mi...kym mi ich vyreklamovali som kupovala nahradne metly... a teraz som dostala k narodeninam kenwood kmix ...takze moja eta uz len na bielky a sem tam krem, co vyberiam z chladnicky v mise a nechcem prelievat

dada2007
24. okt 2012

.............baby, potrebujem radu-poradu..........oslovil ma jeden obchod s detským oblečením, že si u nich môžem dať nafotené moje tortuchy a k tomu telefónne číslo......v prvom momente som bola rada a povedala som, že dám vedieť, čo a ako...............................ale uvažujem, nemôžem mať z toho problémy nejaké???? ved nemám živnosť atd. ......a to bude reklama.....a ja nevieeeeeeeeeeem 😝 😝 😝 😝 môže sa to? nemôže? či? dakujéééééém

aduskatt
24. okt 2012

@dada2007 ak nemas na to zivnost, tak to moze byt velky problem, ked na teba dojdu danovaci☹

mizulienka
24. okt 2012

@dada2007 mna tiez oslovila jedna cukraren, aby som robila pre nich torty, ale aj tiez nemam zivnost, tak som do toho nesla, ak by som rozbiehala biznis, tak by to bolo super, ale takto bez papierov, by som sa bala 😕

dadka212
24. okt 2012

@dada2007 určite to bude problém, čo ak by náhodou niekto do toho začal vrtať 😝 ja by som do toho nešla....som sralo 😀

dada2007
24. okt 2012

......a tiež si vyberám nový mixér......tak študujem čo píšete...........ja vyberám medzi týmito.....zatial...

http://www.nay.sk/zelmer-48167-gra/d-287686-c-1... ------tu sa mi páči zabudovaná váha a 3litrová misa
http://www.nay.sk/bosch-mfq3560/d-286326-c-1938/ --------tu nie je uvedená veľkosť nádoby, ale je má silnejší výkon a je tichší a ľahší.........tak neviem......

mia1111
24. okt 2012

@dada2007 - no ja by som sa bála... keď nie je živnosť, poznáš ľudí, vždy sa môže nájsť niekto závistlivý, kto Ťa ohlási a hneď je problém na svete... 😒

mia1111
24. okt 2012

@dada2007 - ja som si vybrala Bosch, ale ja len samotný bez nádoby, hlavne kvôli tomu, že je tichší 😀

muffinka8
24. okt 2012

Prosím vás, tie podložky pod torty akým papierom obaľujete? Klasika baliaci a na to nejaká fólia?

dm1
24. okt 2012

@dada2007 ja by som sa tiez bala 😝

dm1
24. okt 2012

@muffinka8 ja obalujem klasika jednofarebnym baliacim a na to celofanova folia v rolke co predavaju napr. v kauflande

mia114
24. okt 2012

ahojte, ste toho tu popisali 😅
bavidte sa tu o mixeroch, ja mam robot bosh a je super, ale aj tak vacsinou vyuzivam rucny mixer tiez bosh a ten si neviem vynachvalit , s nim vsetko rychlo vyslaham, asi som leniva vyberat velky robot 😝

muffinka8
24. okt 2012

@dada2007 inak Bohs a Braun je skoro úplne to isté čo sa mixérov týka. Majú rovnaké metličky. Ja mám Braun, je super tichý, ale mám pocit, že slabý a to ako si dala ten link na Bosh, tak metličky sú presne tie isté a tie plastové koncovky nie sú dobré lebo mne sa jedna zlomila keď som miešala pribináčkový krém. Tak mám teraz Elektrolux ktorý má celé metličky kovové.
http://www.mall.sk/rucne-slahace/braun-m-1070 tento mám a zlomila sa mi metlička
http://www.mall.sk/rucne-slahace/electrolux-ehm... a tento som kúpila ako náhradu a Braun používam už len ako ponorný, lebo ten je super.

mia114
24. okt 2012

@muffinka8 ja si rezem z krabic podlozky a obalujem papierom a potom potravinarksou foliou.

muffinka8
24. okt 2012

@dm1 Aha, vďaka 🙂 no škoda, že mi do Kauflandu nechodíme 😒 máme to od ruky. V Hypernove si tú fóliu nevidela náhodou?

lucula73
24. okt 2012

@ajka82 a aký kenwood máš?ja idem ježiškovi napísať,keďže te čo mám sa mi určite zas doláme 😕
si spokojná?

muffinka8
24. okt 2012

@mia114 skúsim aj ja niečo vymyslieť 🙂 takú fóliu mám, ešte nejaký pekný papier pod tú krstinovú 🙂 včera sme boli v tescu a úplne som na to zabudla. Ale zato mám novú formu 😀 už aj bábovkovú 🙂

dm1
24. okt 2012

@muffinka8 ja zase nechodim do hypernovy tak neviem 😝. alebo su este aj take leskle folie na balenie a tam netreba davat celofan ale ja leskle nerada davam zle sa to na tom foti 😝

mia114
24. okt 2012

ja mam tento rucny
http://www.itsk.sk/mfq-4030-rucny-slahac-bosch_...
je super na nom to ze ma vykon 500W a mam take gulicky na metlickach a tie robia cesto take krasne nadychane a fakt rychlo vyslahane.

dadka212
24. okt 2012

@muffinka8 celofán majú aj v papiernictvach, domácich potrebách, v Kiku, ochotné predavačky v kvetinárstve ti môžu darovať alebo predať 😉

muffinka8
24. okt 2012

Takto sa mi to zlomilo na tom Braune. Presne tam kde končí kovová časť v tom plaste.

dadka212
24. okt 2012

@mia114 na mňa je kúsok drahý 😀 ja som lakomá mne stačí aj tesco za 10eur 😅

muffinka8
24. okt 2012

@dadka212 škoda, že nebývam v malom meste kde má človek po ruke takéto obchodíky. Tu v KE ani neviem kde je normálne papiernictvo 😝 musím poriadne popozerať v obchodoch. Doteraz som nič také nepotrebovala tak som ani nehľadala a teda neviem kde čo poriadne majú.

dm1
24. okt 2012

@muffinka8 tak to je blbe ked to plastove sa zasuva dovnutra 😝. ja tam sice mam plastove ale nie je to funkcna cast funguje a j bez toho....