Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

salonka1981
25. okt 2012

Prosíííím potrebujem poradiť.Môže sa čokohmota zmiešať z WI?Potrebovalal by som bledší odtieň.Ďakujem. 🙂

zdenallicka
25. okt 2012

@salonka1981 Míchám se Smartflexem (jestli myslíš čoko MMF) a v pohodě..🙂 Dávám skoro půl napůl..

mizulienka
25. okt 2012

dobre rano dievcata, uz druhy tyzden mam pokazeny svoj pc a v nom vsetky recepty,potrebujem surne recept na vanilkovu plnku od @daducha, ak mate niekto hodte mi to prosim sem, dakujem krasne 😉

mizulienka
25. okt 2012

@salonka1981 podla mna moze, ja som miesala so smartflexom a v pohode.

mizulienka
25. okt 2012

@njonja nadherna 😉

njonja
25. okt 2012

@eliska22 , @sisix, @mizulienka 🙂 Dakujem🙂 Ale neverili by ste, tak narocne to nebolo. Tych klasickych 3,5 - 4 hod, ako pri kazdej malinkej torte - aj s pecenim a potahovanim...
Tie dyne su z goralkovej formicky, akurat ich stonky - tie boli trosku otravne - malinkate a veeeeela.-)

Dakuem za pacitka🙂

njonja
25. okt 2012

@mizulienka nemam☹((( Ale ak sa ti nikto neozve, poslem ti potom moju...

mizulienka
25. okt 2012

@njonja nasla som to cez google 😉 super, idem to hned hodit do druhej temy receptovej.
ale kludne mi mozes poslat aj tu tvoju dakujem 😉

njonja
25. okt 2012

@mizulienka 6 vajec uvaris nad parou s 1 lyzicou muky a 1/4 l mlieka. Ked to vychladne zmiesas s maslom rozslahanym s vanilk.cukrom. 160 gr. Ja miesam s praskovym.. 🙂

mizulienka
25. okt 2012

@njonja dakujem urcite vyskusam 😉 hodime to tiez do tej receptovej temy? 😉

mia114
25. okt 2012

ahojte
jaaj, ste ma nalakali skusit tie formicky 😅 musim ist kupit ten lukopren 😝 Inac aj ja by som chcela skusit tu cokoladovu tortu, ale stale nemam na to odvahu 😅 raz som skusala cokotransfer a nedopadlo to moc dobre, ale snad sa odhodlam raz.

danna81
25. okt 2012

@lokalistin jeej poznám 🙂 ja som zasa medzi kopcami na hranici z Rakúskom...skoro koniec sveta ale nádherný!!!

p69majka
25. okt 2012

@dm1 ďakujem pekne. Si zlatá.

jakelina
25. okt 2012

@sisix omrvinky jsou drobečky, rozdrobený korpus.

jakelina
25. okt 2012

@njonja ty tři postavičky i dort jsou úžasné, dole ty malé dýněčky, to je boží 😉

njonja
25. okt 2012

@jakelina dakujem.-) Na postavickach musim este co-to vylepsit. Dufam, ze po 12-tej, mi to pojde rychlejsie!!!!

dajna11
25. okt 2012

@njonja super nápad.....ak smiem asi okopírujem tie dyne 😀 😀 😀

jakelina
25. okt 2012

@njonja mně připadají dokonalé a to je teda zakázka, ty postavičky to ti zabere spoustu času a snad ti to i zaplatí. Ještě se chci zeptat, jakou hmotu používáš na modelování??? 😉

vlada111
25. okt 2012

@njonja perfektná

pristela
25. okt 2012

@njonja a to po tej 12tej ked uz budes v nich macher sa tak na ne pozries , zhrabnes rukou a šmarís do kosa , s pocitom že tych novych 12 so svojimi nadobnutymi skusenostami bude ešte aj očkami mrkať 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
25. okt 2012

@mia114 ja sa napr. stránim čoko torte a drôtikovaniu..........asi nemám na to nervy alebo čo......

lokalistin
25. okt 2012

@dada2007 dobre rano 😀 ja som z chrabran ked budem na vianoce doma pokukam to dikes

dada2007
25. okt 2012

@lokalistin tak to ozaj odvedla 😉 😎

aduskatt
25. okt 2012

dobre raaaanko🙂

lokalistin
25. okt 2012

@dada2007 a ty byvas v meste? lebo ja som myslela,ze ta poznam z nejakeho autobusu na koniarovce, alebo cermany,alebo nitriansku stredu...na tie autobusy som chodila,ked som bola "skolacka" a myslim,ze sme rovnaky rocnik ja som ´81

lokalistin
25. okt 2012

@salonka1981 ja som mmf uz s wi miesala v pohode no coko som este neskusala tak neviem ☹

dada2007
25. okt 2012

@lokalistin jj, som 81......a naši bývali niekedy v Dvoranoch nad Nitrou, takže asi z ,,Koniarovského" busu ma poznáš...........alebo aj ku babke do Suloviec som chodila.....takže možno aj tam..................a jo, teraz bývam v Topolčanoch 😉

florentina
25. okt 2012

@njonja předem se omlouvám za takový základní dotaz, ale já si vůbec neumím představit, jak ta vajíčka vařená nad parou pak vypadají? Jak dlouho se tak vaří a jakou to pak má konzistenci? Možná se ptám úplně nelogicky, musím to někdy vyzkoušet, ale já mám takový dojem z vajíček, že vždy se tak jako cuckovatí či jak to napsat, prostě že v tom pak musí být znát...jako když dávám vajíčka do jídla /nemyslím tím těsto na pečení/....no snad je můj dotaz aspoň trochu pochopitelný 😅 a pochopitelně děkuji za odpověď 😉

lokalistin
25. okt 2012

@dada2007 no vidis, tak si dobre pamätam,ok letim slahat krem, vyrezavat a plnit pekny dnik

anibas
25. okt 2012

@vlada111 Vladi nezabudni v sobotu máš termín !! 😵 😵 😵