Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pristela
28. nov 2012

@mizulienka no mne najviac objednavaju pribinacik 🙄 ale ze nonstop 🙄 moj favorit plnka je ale višňová /bez masla!!!!/ a na to čistá vyslahana slahacka 😵 potom jogurtová /bez mascarpone/ a gaštanová 😵

dadka212
28. nov 2012

@mizulienka ja robím najčastejšie čokoládový, pribináčik, miláčik...a ostatné tak striedavo....

aduskatt
28. nov 2012

@lokalistin vzhladom k tomu, ze od urcitej doby sa sprava ako keby zozral vsetku mudrost sveta a on jediny vie vsetko najlepsie, a vsetci ostatni su minimalne dementni je mi to svojim sposobom jedno........... 😒 aj ked teda tym padom znevazenie mojej prace ma bude mrziet

aduskatt
28. nov 2012

@mizulienka ja robievam najcastejsie asi parizsku slahacku, pribinakovy a kavovy s orechami..............

dadka212
28. nov 2012

@dada2007 @mizulienka aj ja ten kávový robím a je superský 🙂 len skoro nikto ho nechce, ja som to robila pre nás a asi 2x pre kamošku

pristela
28. nov 2012

@mizulienka este teraz premyslam , ze mi hodne chutil aj orechový i ked bol s maslom 😀 holky tu moooc chvalili rafaelo plnku, ale nam nikomu doma nechutila/ asi ze je s maslom 😕 / som hodne z nej vyhodila co mi to tu nik nechcel , dala som ju jednej kamoske do torty , ale vraj ani im moc nechutil ..takze to mas 100ludi 100chuti 😅

dadka212
28. nov 2012

@dm1 júj držím palce nech ti rýchlo bolesti prejdú 😉

dadka212
28. nov 2012

@pristela ani mne ten rafaelo nechutí 😝 ale vôbec musím si vymyslieť nejaký kokosový šlahačkový 😀

mizulienka
28. nov 2012

@pristela Zanet je recept na tu vysnovu v druhej teme? dik

@dadka212 tak ja neviem, co som na tom kavovom urobila inac alebo zle, lebo mna neoslovil, dala som tam aj viac orechov ale mne sa zdal taky nevyrazny 😕
ako presne ste ho robili? coho ste davali menej a coho viac?

mizulienka
28. nov 2012

dakujem vam dievcata, ze ste si nasli cas a odpvedali na moju otazku 😉 😉

dadka212
28. nov 2012

@mizulienka ten kávový je bez orechov to je iný ....

aduskatt
28. nov 2012

@mizulienka ja v tom kavovom nahradzam zrnkovu kavu silnou Nescou a nedavam tam zltko.........

jakelina
28. nov 2012

@mizulienka já nejvíc miluju šlehaný nad parou, jenom vajíčka s cukrem, trochu rumu a zašlehat do másla. Dávám ho i do vánočního cukroví, dlouho vydrží a všem nám chutná. Když ho chci s ořechy, tak je spařím a přidám k hotovému krému. S karamelem přidám Salko a s čokoládou přidám jakou chci čokoládu.

pristela
28. nov 2012

😀 ach , zas mi zacina obdobie krivych torticiek 😀 a jasne, ze co najmensie 😅 este ze sa tí ludia daju presvedciť že mala kriva poschodacka ano , ale len s jednou plnkou 😝 😀

@dadka212 ty si mooooj clovek 😀

@mizulienka no to netusim , ale to je len višňový kompót- višne rozkrajat na mensie , vsetko aj so stavou uvariť trebars so solamylom , ja varím so zlatým klasom , cukor podla chuti, uvaris to na take ani riedke ani huste, das vychladnut , sup na tortu a na to uz len vyslahana slahacka so stuzovacom - presne pomery ted neviem , robim to od oka , ale ak by si chcela mam napisany aj presny recept v písanôčke 😅 tuto plnku som robila do mojej prvej torty v zivote 😀 ked som mala 16rokov a od vtedy furt 😅

dada2007
28. nov 2012

@pristela čiže ten višňový nezmiešaš s tou šlahačkou? je to vlastne korpus, ovocie a šlahačka? tak?

dada2007
28. nov 2012

@jakelina ja tie nad parou nerobím vôbec..........neviem či sa ich bojím alebo čo......ale mám pred tým rešpekt 😅

pristela
28. nov 2012
muffinka8
28. nov 2012

Skúšala som ľaliu ... tie bodky sa mi ale veru nepodarili 😖 😖 a celkovo sa mi zdá strááášne veľká. Robila som to s touto vykrajovačkou, ale keď inú nemám 😒 a táto má 11cm 😝
No ale šak čo už, keď ju použijem na tortu, tak ju aspoň celú zakryje 😀 😀

dada2007
28. nov 2012

ja mám takéto plnky v repertoáááááááááááááry, možno som aj niektoré zabudla......

---plnky šlahačkové- pribináčiková, nutelová, jogurtová, parížska šlahačka s bielej, parížska šlahačka z mliečnej čokolády, mascarpone.

---plnky klasika maslové:vanilková, čokoládová, čokoládová z Kofili, čokoládová z Ľadových gaštanov, čokoládová s orechmi, pudingová, tvarohovo-maslová, kávová, karamelová, rafaelo krém, orechová, orechová s praženými orechami, nutelová, z vaječného likéru

dada2007
28. nov 2012

@pristela na klasika cca 3kilovú tortu, kruh s priemerom 26cm........kolko tých višní? 7dcl pohár???

pristela
28. nov 2012

@dada2007 no ono ja to robim od oka , neviem 😀 ked mi chyba dolejem pri varení vodou / tusin v origos recepte aj píšu doliat vodou/ takze zvacsa robim z jedneho a to uz vidis ked je v hrnci ci bude dost 😉

sisix
28. nov 2012

@muffinka8 ta je krasna

dada2007
28. nov 2012

@pristela jj, už som posnorila na nete.....díkes. A prosím ťa......tú gaštanovú robíš ako? viem, že si mi to písala na FB....ale nechce sa mi listovať v historii a hladať......a chcem si ho zapísať........dakovalaaaaa 😵

lokalistin
28. nov 2012

@pristela no dakujem zlato,ale torta uzasna nebude to nebolo planovane na tortu,ale ked uz som to urobila tak to asi hodim na tu s tou popoluskou len este neviem jak to bude vyzerat a ta torta no neviem ja k tym ludom nechodim len som tej malej chcela k narodkam poslat tortu,ale frajerovi sa pokazilo auto tak mozno ani torta nebude,lebo vlakom to on trepat nebude(to je jeho neter),ale jedneho dna bude aj torta 😉

lokalistin
28. nov 2012

@kacenika no dakujem,ale este to neni ono 😒

lokalistin
28. nov 2012

@aduskatt len najhorsie na tom je,ze potom ta ti ludia este poohovaraju,lebo oni nedavaju pozor na tortu 😠 ,ale neva ty si ju odovzdala super a ostatne ta nemusi zaujimat 😉

ankiki
28. nov 2012

Ahojte, potrebujem poradiť. Chystám sa urobiť malinkej tortičku podobného štýlu. Videla som ju na zahraničnej stránke, ale túto fotku mám z tohoto vlákna, len už neviem, od koho . Prosííím, nepomohli by ste mi s tou žirafkou? Ako ju urobiť? A udržia sa mi bez nej. výstuží aj 3 poschodia na torte? 🙂

aduskatt
28. nov 2012

@lokalistin toho ohovarania sa nebojim, to je brat🙂 viem, ze ak mu nasmradne, radsej kupi kvety a nepodaruje.ale neprizna sa asi, ze nasmradla, pripadne mi povie, ze ja som blba, lebo som mu nepovedala

muffinka8
28. nov 2012

@ankiki bez výstuží netreba riskovať. Stačia ti na to nápojové slamky. A pod druhé a tretie poschodie kartónik obalený v potravinovej fólii. A bude sa to aj lepšie krájať, lebo tie poschodia dáš jednoducho pekne dole aj s tým kartónikom na iný tanierik a nakrájaš.

lokalistin
28. nov 2012