Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
27. dec 2012

@makinka2 no já bych ho nepoužívala. Kdyby to bylo den dva, ale tři měsíce. Tak jedině na trénování nějakých postaviček co nikdo nebude jíst.

makinka2
27. dec 2012

@jakelina děkuji 🙂 no já nevěděla, že to tak rychle podléhá zkáze, ty co mi ted přišly jsou taky jenom do dubna, asi musím objednávat menší množství když nedělám tak často 😎

makinka2
27. dec 2012

Holky prosím ještě o jednu rychlou radu kolik byste daly vajíček na průměr 26 cm, mám recept na průměr 22 cm a tam patří 5 vajíček, mám dát9 vajíček??? děkuji 🙂

dada2007
27. dec 2012

@makinka2 7vajíčok.........9 ti vykypí 😉

jakelina
27. dec 2012

@makinka2 já na formu 26 cm dávám 6 vajíček.
Ten Smartflex asi na pohled i chuť není špatný, jenom bych se to bála dát na dort. Co když by z toho bylo někomu španě, to nemůžeš vědět co z toho může být. 😝
Já si ho kupuju v těch malých kýblíčcích a používám ho skoro jenom na modelování, jinak potahuju PDT nebo MMF.

lucula73
27. dec 2012

@makinka2 ja by som dala asi 7 vajíčok.......ale záleží od receptu,mramorák stačí všeobecne menej vajíčok,ale klasická piškota vždy viac vajec 😉

kablo1
27. dec 2012

@pipka Dakujem,len ikeu mam daleko.Ale sa mi zdaju male 12,nie?

chudadka
27. dec 2012

@lucula73 Dakujem a aky maju priemer tie Tvoje.Mne sa zda 12 malo...

pristela
27. dec 2012

Holky idem sa skrášliť 😀 😀 😀 bo kto ku mne ideeeee 😀 lokalistin ci ake to tu ma meno 😀 tak to musim byt reprezentačná 😀 😀 😀

@elienka 😀 😀 😀 nee, jej sa prave že pacia tie travy a blbinky male okolo Nema 😕 ach toto bude torta s myslienkou 😀 😀 😀 len ju nájsť 😀 😀 😀

@dada2007 Daduška tento tyzden si dojdem pre perly na tu uuuzasnu kabelku nemovu 😝

pristela
27. dec 2012

@ajka82 Ajuška tá biela je uzasna, furt na nu kukam 😀 😵 😵

lamps
27. dec 2012

@pristela 😀 😀 😀 no pekne, chúďatko moje v takomto omyle si ty žila 😀 😀 😀 ešteže máš marcipánky a syna, ktorý ti to ozrejmil 😀 😀 😀 😀 😀

dada2007
27. dec 2012

@pristela sorry, že som ti ,,ráno" volala 😝 😉 ..........a kludne dojdi, sme doma. Ak bude mať MM cestu do BN k svokre, tak by ti ich priniesol......ale zatial žiadna taká cesta nie je naplánovaná 😀 😀 😀

mamina1978
27. dec 2012

@pristela Tak lokalistin prosim odo mna pozdrav a nech nezabudne moju srdieckovu silikonku 😵 😵 😵 😵 😵 A este raz vam obom moooc krasne dakujem 😵 😵 😵 😵

lucula73
27. dec 2012

@chudadka majú tých 12cm 😉 .........jeden kopček má okolo 500-600gr. po naplnení.....ale na huseničku sa to mne vidí akurát.....ono sú z toho také pekné kopčeky, 😉

miskakyska
27. dec 2012

ahojte žienky..prepáčte,že sa Vám tu montujem,nemá niektorá foto tortičky z metrovych rezov?..u niektorej kočky vo fotoblogu som ju videla,nemôžem ju najsť 😖 a moja fantázia je na bode mrazu 😠

pipka
27. dec 2012

@pristela ty..a keby si jej spravila Nema s kabelkou ...akoze zenska verzia...trosku taky nemo transvestita 😀 😀 😀
to by bola hllllboka myslienka 😅 😀

vlada111
27. dec 2012

@pristela úžasné, si umelec, darmo

vlada111
27. dec 2012

@pristela aká silikónka?

pristela
27. dec 2012

@vlada111 srudííčko moje , @rapunzel tu davala nedavno foto tych silikoniek od cinanka , tak som bola , kupila som abecedu a tuto bordurku , teda ale s tou abecedou som sa inak natrapila 😀 😀 ta je pouzita na napise na pusinke

@pipka si rob srandu 😠 vsak ale ja som z toho normalne v oblakoch 😀 😀 a nezabudla pripisat ze mala sa na tu torticku straaasne tesi 😅 😅

@dada2007 pcha , to je česť , že som ťa zdvihla 😝 Lusilka mala vcera tiez jeden pokus volat mi "ráno" ale neuspela 😅 to ked je nieco surne , musis zavolat, a ked nic tak napisat sms "surne" 😀 😀 😀 😀 a ja pak bud volam späť alebo zdviham druhy hovor 😅

pipka
27. dec 2012

@pristela nepochybujem o tom, ze ty nieco uuuzasneeeee vymyslis 😀 😉

vlada111
27. dec 2012

@pristela pusinka moja, hoď aj mne foto, aby som ju videla

pristela
27. dec 2012

@vlada111 srudííčko moje , @rapunzel tu davala nedavno foto tych silikoniek od cinanka , tak som bola , kupila som abecedu a tuto bordurku , teda ale s tou abecedou som sa inak natrapila 😀 😀 ta je pouzita na napise na pusinke

@pipka si rob srandu 😠 vsak ale ja som z toho normalne v oblakoch 😀 😀 a nezabudla pripisat ze mala sa na tu torticku straaasne tesi 😅 😅

@dada2007 pcha , to je česť , že som ťa zdvihla 😝 Lusilka mala vcera tiez jeden pokus volat mi "ráno" ale neuspela 😅 to ked je nieco surne , musis zavolat, a ked nic tak napisat sms "surne" 😀 😀 😀 😀 a ja pak bud volam späť alebo zdviham druhy hovor 😅

pristela
27. dec 2012

@vlada111 pcha pusinka to bych musela cvaknut 😀 😀

pristela
27. dec 2012

ale preco mi to tu dva krat šlachá 😠 😠 😠 😠

vlada111
27. dec 2012

@pristela a ja že to si taká plná energie, že ideš na 200% 😀

vlada111
27. dec 2012

@pristela keď budeš mať čas, cvakni. Alebo ju nemá nejaký e-shop?

mamina1978
27. dec 2012

@pristela Moja................... to je silikonka s maslickami, ja som tou srdieckovou silikonkou myslela ako,, moja srdcova silikonka - zalezitost ´´ Moja srdcovka vytuzenaaaaa😉 😀 😀 😀 😀 😀
@vlada111 a foto prikladam...... 😉 🙂
Nechcela som vas tym popliect ☹

pipka
27. dec 2012

@pristela ty uz moja naozaj myslis, ze ti nerozumieme??? tak nam to tu davas dvojmo? 😀 😀 😀 😀 😀

pristela
27. dec 2012

@mamina1978 no ved ja som sa pozastavila ze srdcova 😀 ale dnes mám dobry den a myslí mi to 😅 tak som na to dosla 😀 😀 😀 ze maslickova je tvoja srdcova zalezitost
inak holky ja mam kupenu silikonku maslickovu tu drahu , ale paci sa mi viac sice nieje tam tolko masliciek aksi ale su vacsie , tieto su strasne drobulinke

pristela
27. dec 2012

@pipka nee, to ja preto , aby ste mali viac upozorneni a boli ste viac stastneee 😝 😝