Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

alex87
26. jan 2013

@lucula73 ok ja som uz pochopila a dakujem Ti za tak rychlu odpoved som si vedoma toho ze to bude teda poriadna fuska ale vsak uvidime... 🙂 a mam este jednu otazocku ja robim doma mmf a chcem robit tortu z kvetmi co myslite kolko dni dopredu mozem urobit kvietky?

rapunzel1
26. jan 2013

@nikus5 recept: na jedno bielko dáš 70 g kryštálového cukru a štipka soli a postup. Najskôr si ušľahaj bielka do tuha, daj nad paru, potom pomaly prisýpaj cukor, a miešať nad parou mixérom s metličkami asi 40 minút., dlĺžka závisí od poču bielkov, čím viac, tým dlhšie,keď uvidíš ako sa ti hmota odliepa od hrnca, nerobí len cestičky, ale až sa trhá akoby ako prejdeš mixérom, potom zlož a došľahaj asi 5 minút, potom daj do sáčku a striekaj na peciaci papier. Niekdy nastane problém až pri sušení, ja dávam najskôr na 20 minút na 90 stupnov s ventilátorom, potom stiahnem na 55 a suším aj 3 hodiny, niekedy je lepšie sušiť nie na plechu, ale na tej mriežke, lepšie sa suší. Budeš ho mať dobrý, keď ti pôjde bez problémov dole papier a nebude ti ostávať pena na papieri.

rapunzel1
26. jan 2013

@alex87 aj týždeň aj dva, len si ich daj potom na suché miesto, nie do vlhka, lebo by nasali vlhkosť a pokazili sa, daj na ne niečo, aby na ne nesadal prach, alebo zatvor po vytvrdnutí do nádoby s viečkom a v pohode skladuj aj hooodne dlhú dobu. Záruka MMF je do záruky cukru, alebo cukríkov a cukor sám osebe je konzervant v takomto množstve, takže toho sa báť nemusíš.

ollako
27. jan 2013

baby nemozem najst take malilinke vykrajovatka kvietky, hviezdicky, srdiecka, nemate nejaku stranku, kde kupim? dik

stankapk
27. jan 2013

@ollako popozeraj u cinanov, u nas som videla aj srdiecka aj hviezdicky, aj kvetinky a boli do 2 eur za 3 kusy.

maya30
27. jan 2013

caute baby, pridavam svoju prvu krivu, no katastrofa, nastastie toto bola skusobna a buduci tyzden mam 3poschodovu 😝 Uvitam kazdu kritiku. Vrchne poschodie som musela robit uplne nanovo, spravila som tiramisu, no @pristela neviem co som posr... no ta plnka bola po vyslahani tuha ale v torte sa zacala roztekat, takze sa mi torta zacala rozpadavat ☹ Nastastie som mala napecene platy na cappuccino rezy tak som z toho spravila novy vrch...Ale chutovo bolo to tiramisu zdaleka najlepsie co som jedla, takze moji chlapi su velmi povdacni 😀 A este narychlo objednana lego torta 😉

denisak77
27. jan 2013

@adka_8 prosím ťa ako otvorím tú stranku s tými postupmi ,nejak mi to nejde ,neviem tam nič otvoriť,ďakujem

1zaza
27. jan 2013

@lussy23 ďakujem 🙂

mia114
27. jan 2013

ahojte, tak tu je moja vcerajsia nocna torticka, ale trvalo mi to dlho ju spravit, fakt som uz asi zabudla robit torty 😝

mia114
27. jan 2013

na vrch torty si este zakaznicka da barbie monster

lucula73
27. jan 2013

@ollako ďakujem,no to pero neviem,treba skusiť,ale ako písala aduskatt,tak asi to nejde,...........ono je to dosť ostrý hrot a podľa mňa asi bude trhať poťahovku 😉
a ja kupujem hmotu buď v tom cukrárskom obchode vo Vtáčniku,alebo cez net,ak je niekde bez poštovného,tak vtedy kúpim,používam smartflex velvet 😉

lucula73
27. jan 2013

@ollako teraz čítam spatne,v meste pod kláštorom je obchod 1001 drobností,tam majú takemt všetky vykrajovačky.......a za tretinovú cenu oproti eshopom 😉
inak neviem či si pamätáš,ale odo mňa si kupovala kresielko fisher price 😀

adka_8
27. jan 2013

@denisak77 musis poziadat o vstup do skupiny 😉 a už som Ta potvrdila 🙂

dadka212
27. jan 2013

baby 😀 bol si ujo pre tortu, tak som mu ju dala a bol aj moj chlap vonku, kým som hladala peniaze na vydanie tak ujo mu hovorí: máte šikovnú dcéru 😀

dada2007
27. jan 2013

@dadka212 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

simasa
27. jan 2013

@dadka212 aaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

simasa
27. jan 2013

A zasa na nejaku dobu posledna...

jakelina
27. jan 2013

@dadka212 tak to má manžel depku co? 😀 😀 😀 Aby se bál, že on vypadá tak staře a ty mladě 😀 😀 😀

jakelina
27. jan 2013

@simasa jééééééé, ta je krásná.

dadka212
27. jan 2013

@jakelina no hned sa bol oholiť 😀 ale tak je pravda, že je starší o 8rokov...

jakelina
27. jan 2013

@dadka212 ty vypadáš jak slečna, tak se nediv 😀 😀 😀

mizulienka
27. jan 2013

@dadka212 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 to je dobre 😀 😀

dm1
27. jan 2013

@simasa ta je suprova

simasa
27. jan 2013

@jakelina
@dm1
Ďakujem, baby.

eliska22
27. jan 2013

@dadka212 😀 😀 😀 😀 to je dobré 😀

daducha
27. jan 2013

Ahojte, tak moje vikendove,konecne som nemala nic nadiktovane,iba zaklad a ostatne na mne 😉 .Sipmsonovci sedia na velkom " donute ",nevidno ho.Ta s Patom a Matom bola pre môjho anjelika,pruhavanu ciapku tam robil starsi bracek 😉 .Je taka sup-sup,ale uz som s horuckami fakt nevladala 😝 ,este ze mam nenarocne deti a uplne stacilo ze tam boli 😀

jakelina
27. jan 2013

@daducha krásné jako vždy a přeji hodně zdravíčka. 😉

lubicakovac
27. jan 2013

svadobná 🙂 na rýchlo fotená pred odchodom

dadak
27. jan 2013

baby, prepacte ze vam tu leziem... chcela by som doma robit aj nieco uzitocne a velmi by som sa chcela naucit robit torty...je tu okolo 4000 stranok...a uznajte, nie je mozne to precitat vsetko..tak sa chcem opytat...je to tazke? zacat? co na to potrebujem? som fakt uplny zaciatocnik...takze budem vdacna za kazdu radu...napriklad...
@daducha co urobila tu lodku a namornika...to treba vyhotovit? ci su na to nejake formicky... baby, prosim, poradte, naucte ma to...budem dobrou ziackou...slubujem 😀