Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
15. feb 2013

@dada2007 co jste to měly za sraz 😀 😀 Jste měli přijet ke mně a mohly jste plnit dorty až do večera 😀 😀 😀 😀

pristela
15. feb 2013

@jakelina neee, ja som si bola vydramkat kilo smartflexu 😀 bo sa mi nechce farbit kusocky mmf na šaty tym zo spievankova , maju tam milion farieb 😝

verunkah
15. feb 2013

@jakelina se nedivím, že ho lidi po Tobě chtějí 😀, je nádhernej!!! 😉

dada2007
15. feb 2013

@jakelina ááááále pristelinka potrebovala smartflex....obchod už zavretý, tak som jej žičla. Zááááároven mi doniesla jej perly-silonku som si požičala zas ja od nej.....a taaaaaak 😎

simasa
15. feb 2013

@dada2007 Ty si dora, ja som Ti to na chvilu zozrala aj s navijakom 😝 😀

mrka2
15. feb 2013

caute baby, pozeram,ze tu veselo.. ja ze aka kontrola? 😕 😀
pridavam moju valentisku pre nas. uz je polka fuc,ale robila som ju az dnes,lebo sa mi straaasne nechcelo,ale kedze som to manzelikovi slubila,tak som sa dokopala no.. nejak som to nevyzdobovala,len tak sup sup 🙂

zuzana92101
15. feb 2013

@pralinka25
@nika1985
@jakelina
ja viem, ze ludia su vselijaki, ale do kelu, ten jej ton... Keby aj chcela odo mna tortu, tak mi to za to fakt nestoji a poviem jej, ze mam "plnooo" 😀 . Takychto spekulantov fakt nepotrebujem. Este par takychto telefonatov a mozno si aj zvyknem 😝 .

zuzana92101
15. feb 2013

@pristela ten parizak si robila, ze po zovreti smotany a coko si tam hned dala roztopit maslo, zachladit a potom na druhy den si slahala? Lebo ak ano, to je super ak sa to da, potom sa krasne vyhneme seknutym kremikom 😉

timotejkabrejkova
15. feb 2013

Dievčatá akú tortu by ste upiekli mužovi na 40-tku 😒 ? Niejake inšpiratívne fotky? Ďakujem.

pristela
15. feb 2013

@zuzana92101 ano tak , ale praveze holkam tu sa tento sekal 😝 takže nevyhnes sa pokial nedodrzis vychladenie ako pri parizaku - cize slahat v tej miske v ktorej si chladila 😉

jakelina
15. feb 2013

@mrka2 krásné kočičky

@zuzana92101 já jsem si zrovna dnes říkala, že dělám čtyřkilový dort, hodinu dělám papučky, další hodinu stříhám medvěda a modeluju. Nařežu karton, obalím papírem a celofánem. Pak peču, krémuju, myju, barvím, potahuju, zase myju. Další čtyři barvy potahu barvím na barevné pruhy. Ruce mám ja prase. Do silikonky dám knoflíky, pětkrát jdu do mrazáku, vyloupnu, dám další a znova. Pak se piplu s písmenkama a deset hodin práce nejmíň a cena 1000,- korun se jim zdá moc. No já jsem asi pomalá, ale mně se to zdá za tu práci i málo. 😝 😝

zuzana92101
15. feb 2013

@mimcak 😉 aj ja som si tie zilkovace vcera objednala, tiez som nevedela ktory, tak som zobrala oboje. 😝

zuzana92101
15. feb 2013

@pristela ano, ano, uz som sa poucila, odvtedy to slape ako hodinky, radost slahat 😀, predtym som mala vzdy stres a prplala som sa s tym, teraz sup sup a je to 😉

vlada111
15. feb 2013

@dadka212 a ja som sa zase inšpirovala na nete 😉 Ale je krásna 🙂

zuzana92101
15. feb 2013

@jakelina tolko aj ja beriem za torticku a tiez, niekomu sa zda vela. Ale nech sa paci, mozu ist inde, daju im margariny a mozno budu spokojnejsi...aspon s cenou, s chutou, to neviem.
Ja viem, ako u nas pecu, kym som este nerobila torty, tak sme davali robit do cukrarenskej vyrobne - mala torticka, draha ako fras, vzhlad...no na zadok som z nej nespadla, a chut...no nebudem klamat, ze aj ked sme si kazdy dali kusok, kusok isiel aj susedom, zvysok putoval po par dnoch statia v chladnicke do kosa, lebo nikto to nechcel jest. 😝
Fakt, kto chce kvalitu a aj aby to vyzeralo, tak nema byt skrob a uvedomit si, co je s tym roboty. Presne ako ty pises, cacky macky s tym, detaily...im to tak nepride, oni si povedia, ze ved to nic nie je, to ma hned, ale prd...to fakt len my vieme, kolko hodin pri tom stravime.
Nechcem, aby to vyznelo ako nejake nariekanie, ja to robim rada, len fakt, niektori jedinci by si mali vstupit do svedomia...a ked sa im zda vela, nech sa paci, mozu si kupit umele kremese v cukrarni a do nich si strcit sviecku 😝 😝 😝
...len skoda, ze to citame len my a nie aj oni 😀 😝

jakelina
15. feb 2013

@zuzana92101 právě mi vadí, že většina dortů je pro děti a lidi vůbec nezajímá, co ty děti budou jíst, jestli je to i zdravé, bez nějakých hnusných tuků. První co je zajímá je cena a ne kvalita. Já teda pro svoje děti vybírám to nejlepší a vím, že za kvalitu musím připlatit.

dada2007
15. feb 2013

@simasa 😅 😅 😅 😅 😵

dada2007
15. feb 2013

@jakelina moja, čím vystužuješ papučky? ked ich spravíš, aby mali pekný tvar.....

jakelina
15. feb 2013

@dada2007 jenom dám sáček dovnitř, aby neklesal ten jazyk, co je pod šňůrkami a za hodinu to už drží samo. 😉

zuzana92101
15. feb 2013

@jakelina presne, hovoris mi z duse. Ja tiez radsej zaplatim viac, aj ked nemame penazi na rozdavanie, ale je to pre moje deti, tak chcem aby mali to najlepsie. 😉

dadka212
15. feb 2013

uch baby...práve mi zrušili tortu, ale aký dôvod....chalanisko zomrel, no sila, už som čakala znova výhovorku, že nevedeli že dá upiecť aj svokra alebo čojaviem kto 😝
@vlada111 dík vladi, ano ja som ju mala uloženú aj originál, ale tvoja bola krajšia 😉

anibas
15. feb 2013

@dadka212 smutné ☹ ☹ ☹ ☹
a to s tou výhovorkou, že pečie aj babka poznám 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

jakelina
15. feb 2013

@dadka212 ty jo, tak to je smutné. Kolik měl let? Tak to je fakt pádný důvod 😒 😒 😒

dadka212
15. feb 2013

@zuzana92101 ja to nechápem....ludia vyhadzujú peniaze na kopu sprostostí, tie narodeniny má dieťa len raz za rok a z torty majú asi najväčšiu radosť a na tom chcú najviac šetriť 😖

dadka212
15. feb 2013

@jakelina no to je, bol mladý 35 rokov 😝

jakelina
15. feb 2013

@anibas mně nedávno zrušila dort kočka pro syna k roku, že je nemocný a hned další den na FB fotky, tam malý na saních venku a na bobách. Je to trapné, však já to pochopím, když napíše, nemám peníze nebo nějaký důvod. Tohle mi přijde dětinské, naštěstí jsem ještě neměla ani upečený korpus. 😉

jakelina
15. feb 2013

@dadka212 tak to je tragédie. 😒

dadka212
15. feb 2013

@anibas to je pravidelná výhovorka, už sa vždy usmievam keď mi to hovoria 😝 ....ja to nechápem, ja sa pritom teším, ked mi ju zrušia 😅

jakelina
15. feb 2013

@dadka212 přesně, značkové boty za tisíc korun jim nevadí, ale dort jo. 😒

dadka212
15. feb 2013

@jakelina no to je ☹
mne zatial zrušili iba chlapské torty, iné nie, takže to sa ja vždy poteším 😅 ja hovorím, že veď sme dospelí to mi nevedia normálne povedať, že im nevyšli peniaze, alebo neviem, ja to pochopím....no čo už