Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

zuzana92101
20. feb 2013

@mizulienka ja som si objednala raz...bundu a saty, obe veci isli spat ☹. Bunda velkostne sedela, ale vzadu bola nejaka divna, robila mi taky hrb 😀 a saty...ee, som bola ako stara babka v nich. No ale aj ja som prave pozerala, ze tam maju pekne veci, aj to sacko, aj satky...tiez zvazujem, no ale kebyze to mam zase posielat spat a platit kuriera, tak neviem, ci sa to oplati 😝

zuzana92101
20. feb 2013

@ajka82 fuu, to by som isla aj ja vratit, skus, mozno to zoberu, ked si to kupovala len teraz. Ja som tiez alergicka na PL vyrobky, lebo co uz oni robia...to nie je normalne. 😖
Ja beriem priamo zo "slepicarne" 😀, su lacnejsie a hlavne pekne velke, no ale samozrejme, to sa neda vsade tak.
A odkial si tie vajicka kupila?

janula.h
20. feb 2013

hello krásky jedna rýchlovečka

janula.h
20. feb 2013

Žienky len mne sa zdá alebo je tých tôrt všade nejak veľa???? myslím Panelák a Najlepšie torty ....

janula.h
20. feb 2013

@lokalistin aj ja chcem doboškuu

aduskatt
20. feb 2013

@janula.h je, panelak propaguje nepriamo najlepsie torty a tak na nas torty cucia vsade....... 🙂

lifinka
20. feb 2013

@mizulienka děkuji, tak musím sběhnout do obchodu, mám jen 31% a prosím tě a ty šlehačky se dají vařit a do toho mám nalámaty ty čokolády?až se to rozpustí odstavím a až druhý den ztužovač a mascar.?

jakelina
20. feb 2013

@lifinka převaříš, dáš na 12 hodin do lednice a pak šleháš se ztužovačem a nakonec zlehka už jenom tak párkrát prošlehat s tím mascarpone.

vera_vila
20. feb 2013

Hoky, prosím, nějaký osvědčený recept na krém z ledových kaštanů?

lifinka
20. feb 2013

@jakelina děkujiii a když tam budu chtít dát borůvky mražené, tak jak s mraženým ovocem zacházet?

lifinka
20. feb 2013

@vera_vila u mě si chválí tento a opakovaně ho objednávají:
http://forum.dortomanie.cz/viewtopic.php?f=16&t...
mám vyzkoušeno jak z mileny tak z kaštanů, kaštany dávám dva ks a milenu 3ks. jde to i pod potah. dělám na průměr 23cm dvě dávky a trošinku zůstane.

alexandrakocikova
20. feb 2013

@mizulienka moja kamoška odtial objednáva a všetko je super

alexandrakocikova
20. feb 2013

@dada2007 11 eur za KG

vera_vila
20. feb 2013

@lifinka Děkuji... Já ho mám právě pro synovce na 3D traktora Toma, tak uvidím, vyzkouším...

jakelina
20. feb 2013

@lifinka já natřu vrstvu krému, nasypu borůvky, trochu to tak potlačím, aby byly v tom krému, pak dám ještě trochu krému nahoru a zarovnám do rovna. 😉

muffinka8
20. feb 2013

@mizulienka ja som z Tchibo obchodu kúpila, ale majú divné veľkosti ... tepláky mi sedia, ale napríklad topy veľkosť 36/38 je strašná. Ja nosím bežne 36 a sú mi také trošku voľné a otvory na ruky sú ako pre malé dieťa a tlačia ma a to mám chudučké ruky. A skúšala ich moja mamka, tá nosí 38 a na rozdiel odomňa má aj prsia 😀 a tá sa do nich nevošla 😕 a to bežne nosíme rovnaké pulóvre, tričká.

jakelina
20. feb 2013

@lifinka ten krém co jsi dala odkaz, jak dlouho to šleháš nad tou parou??

muffinka8
20. feb 2013

@ajka82 ja stále otváram krabičku a kukám na vajíčko hneď. Mňa hnevá, že v Lidli, kde stále nakupujeme, už majú len tie z PL 😖

alexandrakocikova
20. feb 2013

@blcha raz to musíš vyskúšať🙂

dada2007
20. feb 2013

@alexandrakocikova jééééj dakujem za odpoved.....a oplatí sa to? kokos.....vôbec sa v tom neviem zorientovať ako v ,,sladkých" tortách 😀DDDDD

lifinka
20. feb 2013

@jakelina já si udělám v misce cukr +žloutky to šlehám bokem 10 minut a pak to sleju do rozpuštených kaštanů nad parou a dalších 10minut šlehám, nevím, zda bych to mohla vše nalít na rozpuštěné kaštany a rovnou začít šlehat tam?

ajka82
20. feb 2013

@muffinka8 sak uz aj ja zacnem, ak nebudu komplet zabalene vo folii 🙄 teda ja aj otvaram, ale to vzdy pozrem ci nie su nejake vytecene vajcia tam ak sa mi nezda ale peciatka mi vzdy padne do oka az doma 😒

mizulienka
20. feb 2013

@lifinka tak ako povedala jakelina, uvaris cokoladu so slahackou, nech ti to nevrie, iba rozpustit coko v slahacke, dat do chladnicky minimalne na 10hodin, na druhy den vyslahat, slahaj to v tej miske, v ktorej to budes mat v chladnicke, ja pre istotu hodku predtym, ako idem slahat,dam do chladnicky ajmetlicky z mixera...do slahacky da 2 stuzovace a slaham,ked mam slahacku vyslahanu, pridam mascarpoe a este mixerom premiesam, kym nie je krem tuhy.

viera6
20. feb 2013

@blcha ja som robila nedávno tuto ,tiež to bolo pre polovnika a včelára v jednom🙂 pripadne tam môžeš dat viac včielok alebo mali ul 😉

dm1
20. feb 2013

@levandulka3 myslis tu krajku? ja som to ani nejako nepozerala ja nedockava som kupila v prvom obchode ked sa to na Sk objavilo ale tusim je to velmi podobne cenovo. Ja som ich kupovala za 41,50 tusim napr. tu ich maju http://www.pecenieskamkou.eu/pecieteskamkou/esh...

jakelina
20. feb 2013

@lifinka to mě právě nebaví ty krémy, kde se u toho musí tak dlouho stát. 😒 dvacet minut to by mě zabilo 😀 😀

lifinka
20. feb 2013

@jakelina tak já nevím, třeba by stačilo šlehat méně, to já skrz ty vajíčka 😅 😀 ale je výbornej

dada2007
20. feb 2013

@mamina1978 sorry, ak ti to niekto už posielal....ale aha čo som našla http://tortysnov.sk/fotopostup/hortenzie-na-dro...

sisix
20. feb 2013

@mizulienka ja tam beru detem, zitra by meli privest. A super.Sama mam bundu a mikiny a teplaky a pyzamo .... hi a super.

lifinka
20. feb 2013

@mizulienka dobře, děkuji a metličky do lednice 😀 😀 😀