Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

vendullka
18. mar 2013

@lussy23 Děkuji

aduskatt
18. mar 2013

@ajka82 poslali balenie, bez zadnej strany a zlapili lepiacou paskou dve k sebe, aby to nebolo vidno..sak uz im isiel mail......... su to take male vypichovacky hviezdicky, 3 ks v sade, rozne velkost.no, asi si ich budem musiet nechat, lebo sak co s nimi.poslat im to naspat bude drahsie postovne ako cele hviezdicky

aduskatt
18. mar 2013

@dada2007 stranka este nie je, odchadza asi tak, ze IP stylu Adi, nemas toto a toto? a ja pisnem ze mam, tak sa dohodneme a ide sa🙂)

dada2007
18. mar 2013

.....tak chceli dia tortu......napísala som, že robím ale že to bude drahšie, pretože tam dávam všetko dia veci ako sorbit, dia džem alebo dia čoko atd. a spýtala som sa o akú velkosť torty by sa jednalo.....odpísali :
orechový korpus-nemusí byť dia....
mascarpone s malinami-----ak sa dá, tak dia......
akože čo je toto????? ten dotyčný diačlovek bude lízať len plnku? či čo??? kokos.....nechápem....fakt........ 😅

bambula1307
18. mar 2013

@vlada111 juuj chudarko malinke, drzim palce nech sa rychlo zotavi. Dievcence , ked sa mne pred rokom narodila mala..kecala som tu na MK s mamickami v tom istom termine a aj tam bolo malinke co dostalo zapal pluc. Najskor mala mala len sopliky a kaslik...doktor nedal hned atb. a len probiotika a malinka to tiez dotiahla na zapal pluc 😖 😠 ...ono take male skrvrna ani neviete ako k tomu pride..este nema imunitu skoro ziadnu.. a kludne to mohla aj od clena rodiny chytit..dnes je vo vzduchu taky hnus..ze sa divim, ze moje deti nedostali chripku tento rok. Zato ja kaslem uz mesiac...aj som chcela dnes ist k lekarke..ale ked kukam z okna tak par dni este vydrizm..kym sa to pocasie troska umudri..bo by som cestou asi umrela 😠 ☹ v tomot pocku.

aduskatt
18. mar 2013

@dada2007 no tak toto som nepochopila ani ja, korpus nemusi byt dia a ostatok hej........ divna objednavka..

dada2007
18. mar 2013

@aduskatt ok miciii.....super.......pošli prosím ťa aj mne stencils....dakujeeeeeeeem............mail mám tortydada@centrum.sk dakujeééééééém 😉

dada2007
18. mar 2013

@aduskatt akože som ich naplašila drahým cukrom(teda sorbitom) džemom....atd.....tak si to dali pol na pol...a cenu si mám tiež pol na pol? či čo?????? 😝 😅

aduskatt
18. mar 2013

@dada2007 isiel ti mailik🙂

aduskatt
18. mar 2013

@dada2007 no vtipni su, fakt....

dada2007
18. mar 2013

@aduskatt dakujem......aj tebe odomna 😀

lamps
18. mar 2013

@stankapk jasné, že sa nehnevám 😅 😅 😅 😅 tortička sa ti podarila

aduskatt
18. mar 2013

@dada2007 viem🙂) 😀 😀 😀

lienka9933
18. mar 2013

Ďakujem vám všetkým ktoré ste označili že sa im páči moja prvotinka alebo ste napísali niečo na ňu.Nečakala som že vás bude tak vela, ešte raz naozaj Ďakujem.

lucka_o
18. mar 2013

@lamps a da sa aj gelovkami? 🙂zafarbit?

vlada111
18. mar 2013

@bambula1307 no u nás to malo taký istý priebeh. Ešte v piatok sme boli so soplíkom a vraj to má čisté a v pondelok sme už museli ísť do nemocnice ☹

vlada111
18. mar 2013

@dada2007 možno má len podozrenie na diabetes 😀 Tak to zobrali pol na pol 😝

pipka
18. mar 2013

@vlada111 moooja ani nehovor ☹ citala som na FB...sak Tomi moj tiez zapal pluc v januari..ale nam to ani nezistila nasa dokina...az ked som k inej presla, tak ta uz ze prechodeny 😠 🙄 ..a odvtedy sa trapime ☹

wera.g
18. mar 2013

u mňa si raz tak suseda objednali dia tortu, všetko som nakúpila, ale malý mal 40 horúčky, tak som sa jej ospravedlnila, že fakk nemôžem, vzala tot v pohode, že kúpia v nejakej cukrárni teda... potom prišli, že mi odložili a hádaj aká bola... nehovorím o tom, že margarínová strašne, ani sme ju s manželom nejedli, ja vyslovene margaríny neznášam a on je ževraj už z mojich tort tak rozmaznaný, že už inú nezje 😀 ale to som chcela, sladká strašne, vôbec nebola dia a potom aj suseda, že to nevadí, že bola sladká... 😀 takže ľudia asi fakt nevedia čo chcú 😀 @dada2007

bambula1307
18. mar 2013

@vlada111 no ved to je hned..uf, hlavne ze to zistili a snad bude dobre 😉

@pipka jeeejda aj vy? no tak asi mate taku doki ako my..neublizi,nepomoze 😠 ☹ ..uf chudatko ditko, hadam to u deti nema nejake hrozne nasledky..ale ked sa trapite asi to nieje uplne za vami...drzim palciska ... ☹

jakelina
18. mar 2013

@wera.g ony ty dia sladidla sladí o hodně víc než cukr, tak to asi špatně odvážili a nebo nevěděli a dali tam stejné množství jako normálního cukru. 😒

bambula1307
18. mar 2013

@dada2007 ti ludia fakt nevedia co chcu...ale tak su diabetici co mozu aj cukor..len si musia strazit potom hladinu....tak mozno je to taky..ktovie. No a to vite dakto si pre gros aj koleno da vrtat...fakt aj mne sa zda, ze kazdy sa trasie aby nemal drahu tortu..ale dobru a aj krasnu ..chcu 😀 😉

pipka
18. mar 2013

@bambula1307 dakujem moja...no neviem este ake to ma nasledky..ale dnes mi dokina povedala, ze prechodeny zapal pluc moze viest az k astme 🙄 skoro ma tam prekotilo..a to teraz mame taku pedantnu dokinu, co ozaj ze nic nezanedba a radsej o tri vysetrenia viac ako o jedno menej....a ze ak sa mu stav do leta nezlepsi, tak ze nedoporucuje kolektiv 😖

a to som teda ostala uplne paf...lebo sak ja uz do roboty nastupit musim...keby som este rok ostala doma, tak uz asi fakt len vodu pijeme a travu zereme 🙄 uz teraz sme len tak tak na tom...tak sa modlim, nech sa malemu ten stav zlepsi, lebo inak...zbohom rodina ☹ v najhorsom asi zapriahneme babku...uz je na dochodku, tak hadam by to zvladla...ved ja robim len na pol dna 😅 😕 😖

wera.g
18. mar 2013

nie nie, oni nakoniec ani dia nekupovali, mi hovorila, že ani dia nebola, len čokoládová 🙂)) @jakelina

jakelina
18. mar 2013

@pipka však na dortech bohatneš no ne????????? 😀 😀 😀

jakelina
18. mar 2013

@wera.g aha, tak jim to přisladili, když už, tak už. 😀 😀 😀

bambula1307
18. mar 2013

@pipka juuuj doprdele, tak ano zo vsetkeho su nasledky..aj z laringytidy som nasla ..ze moze byt astma. Je to hrozne..aby take male dieta malo hned nabeh.....
Jo tak nech na imunologiu poslu tam davaju dake lieky na posilnenie a tiez detom nedoporucuju kolektiv.. Aj tu je zopar takych deticiek okolo nas.
Tak s detuchami radsej hned k lekarke utekat..aspon viem..my sme zatial len sopliky par x mali..ani som to nejako moc neriesila...len sprejiky odsavanie..ale normale som teraz vystrasenaa..uf.

bambula1307
18. mar 2013

@pipka jo a super, ze mas babku na dochodku, hned sa clovek lepsie citi, ked vie, ze mu ma k to s detmi pomoct..
Praca na pol dna je fajn 😀 a ja by som brala...bo inak by som asi nestihala ani uvarit..nic ☹

aduskatt
18. mar 2013

@bambula1307
@pipka baby, poviem pravdu, ze prave dnes som ocenila, ze pracujem doma.......ja makam ako srobik, a maly je chory ako pes a ja nemusim premyslat, ako to poriesit......uplny rozdiel, ako za poslednych 5 rokov, ked mi este aj do nemocnice volali, kedy mienim prist do prace

bambula1307
18. mar 2013

@aduskatt no ano Andrejka, to ti verim, aj ja by som rada doma a pracovala, ale teda fakt neviem co by som robila. Na cukraren nemam many ani priestory..a to by som sa nadrela jak pes ..sama. Takze to nehrozi...
A zase mne niekedy leze ta samota doma pekne na mozog...kamosky komunikuju len cez FB..akoze stretnut sa nehrozi..to je tiez na palicu..tak neviem co bude..este mam chvilku cas....