Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
20. mar 2013

@jovanka81 no kazdemu chuti ine tak neviem ci budu tieto skus su take dost cokoladove

100g cukru
120g horkej čoko
2 PL kakaa
125g masla
170ml mlieka
220g polohrubej múky
2 ČL prášku do pečiva
2 vajcia

Trúbu predhrejeme na 190°C. Zmäknuté maslo cukor a vajcia ušľahajte do peny, pridajte múku zmiešanú s práškom do pečiva a kakaom. Premiešajte. Nakoniec pridajte mlieko a ručne alebo pomocou šľahača vypracujte hladké cesto. Opatrne vmiešajte nastrúhanú čoko( ja som ju krájala). Formu na muffiny naplňte zmesou do 3/4 a pečte cca 20min. upečené nechajte vychladnúť a potom dozdobte podľa fantázie 🙂)

lucianas
20. mar 2013

@abriela díky moc za odkazy. určitě nějaký vyberu. vypadají chutně všechny. 🙂

lucianas
20. mar 2013

@reruna díky za upřesnění toho čokotransferu. to budu muset najít nejdřív odvahu, vypadá to docela náročně. ale třeba jen zdání klame.

florentina
20. mar 2013

@jakelina ok, kouknu po něm a s tou šlehačko to vyzkouším....děkuji ještě jednou 😉

katkak23
20. mar 2013

@dada2007 treba jej dat ponuku 😀

jakelina
20. mar 2013

@dm1 vypadají dobře, můžeš dát recept i do dvojky, třeba se budou hodit i někomu jinému. Já jsem si opsala do sešitu 😉

mimcak
20. mar 2013

Konečne drobci zaspali. baby ja nič nestíham.Tak len tak narýchlo sem pridám dnešnú už aj odovzdanú.a idem modelovať,lebo nemám nič a na sobotu dve torty. 😝 .
Tak moja prvá stonožka

pipka
20. mar 2013

@dada2007 fiiiha, ze ale akaaaaa kočka bez okuliarov 😎 😎 😎 😎 😎 skoro som ta nespoznala 😀

dada2007
20. mar 2013

@pipka 😅 😅 😅 😅 šak to moja minuloročnááááááááá 😉

pipka
20. mar 2013

ja som dnes nabehla do tesca, nakupila v akcii vsetko co sa dalo 😅 😀 maslo, cukor, muku,ole ... potom v lidli slahacky a tvarohy a mooozem dva tyzdne vypekat 😀 😎

pipka
20. mar 2013

@dada2007 ved ja vieeeeem...len ze zrazu bez okuliek aka ina 😀

janula.h
20. mar 2013

krásne tortičky ste popridávaliiiiiii a @pristela tá ruža nááááááádhernááááááá 😵 😵 😵 😵 😵

svetlo55
20. mar 2013
dada2007
20. mar 2013

@pipka 😵

zuzka7512
20. mar 2013

@florentina http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=7420 ja som ešte tento krém nerobila...

svetlo55
20. mar 2013
pristela
20. mar 2013

@dm1 @dada2007 nééé, ja tam bola jednej holke kupovat tu silikonku sirsiu , mali len tu !!! tuto co si dala teraz tu uzsiu nemali , keby ju mali tak beriem, tusin Vladka ju chcela tak by som jej isto bola volala keby ju tam vidím 😝 Dadka si ju pomýlila 😝 mali len tu širsiu 😝
@katkak23 moj favorit je zatial stale Eta Gratus /len keby bol lacnejsi 😀 😀/ ale za tu sumu isto on zatial

@florentina - zlatinko ani sa moc nevyznám 😀 len viem co chcem isto iste čo musi mat , len pri jednom som nasla že "balónová" metla , tá by mala mat funkciu ze všlahá do bielkov /snehu napríklad/ vzduch , čož moze byt uuuužasneee , na šlahacky a snehy , ale ta eta ho nema 😝 nevadí , zaobídeme sa 😀 mne postaci klasicka metla na slahanie a ta hnietacia na tuhe cestá ..
@maca_p juuj dakujem za odkaz , to vies ze som ho hned studovala 😀 ja sa tiez tortami neživým , peciem malinko oproti holkam tu , ale chcela by som taky co ma vydrzi aspon do dochodku 😀 😀 😀 😀 kedze pre mna je vela aj 100€ 😀 😀 😀

dada2007
20. mar 2013

@pristela no veru neviem.......ja som zas tu širšiu nevidela 😝 ....no pôjdem kuk zajtra 😉

pristela
20. mar 2013

@dada2007 no ja brala vcera jednu a este tam mali tusin tri kusky z nej 😀 som im to vsetko tam prehádzala chudatkam 😕

dada2007
20. mar 2013

@pristela ehm....ehm.....nechcem nič hovoriť, ale moj červený zlatúšik máááá balonovú metličku 😵 😵

florentina
20. mar 2013

@zuzka7512 děkuji 😉

pristela
20. mar 2013

@dada2007 ale ma "malu" misku 😝 a má umeliny a veeeeeeeeeeela prídavných prkotiniek -čo je samozrejme plus , ale u mna minus 😀 😀 😀 ty, ale kazdy tyzden mi beha na FB po nástenke ten tvoj v roznych farebnych variaciach 😀 😀 😀 vies ako si mi ty minule ukazovala 😀 a vzdy kliknem na to a obzeraaaaam, aj slintám !!!! 😕 nááádherneeeee 😵 😵

dada2007
20. mar 2013

@pristela ozaj.......všimla si si tam aj toto? hore na obchodnom? http://www.vsetkoprepecenie.sk/stranka/product....
ja som to do ruky chytila.......ale to ťažkéééééé ...ako hovado 😝
a inak......perly som nekupila, nepáčili sa mi 😝 😅 ale mám akože wiltonku oranžovú a modru 😉 ak budeš potrebovať, krič 😀

florentina
20. mar 2013

@pristela no a můžu se zeptat, co by tedy podle tebe vše měl mít? To je právě to, že mě se hrozně těžko něco hledá, když ani zatím nemám představu, co bych chtěla aby uměl...až dodělám daně, taky začnu sondovat, ale zatím s tou mou jedinou zkušeností s ručním šlehačem mi nějak chybí fantazie 😀

dada2007
20. mar 2013

@florentina aj ja som hladala a hladala......vymýšlala čo všetko chcem a nechcem, čo nemôže a čo má mať.....a nakoniec ma muž prekvapil a kupil mi ho na vianoce ako prekvapčo.....tak držím hubu a krok a vytešujem sa úúúúúžasnému pomocníkovi 😵 😵 😵 😵 😵

florentina
20. mar 2013

@dada2007 a co máš prosím za robota?

florentina
20. mar 2013

@dada2007 no já jsem odjakživa přesvědčená, že nejhorší je možnost volby...takže tvůj muž je dokonalý hned dvakrát...že ti vymyslel pěkný dárek a zároveň za tebe vyřešil to dilema.... 😉

jakelina
20. mar 2013

@florentina já jsem to měla stejně, manžel mi ho objednal a bylo to. Jenom mi pak ukázal který koupil a ptal se jestli chci ještě přiobjednat nějaké příslušenství. Já jsem nechtěla, mám ještě jeden robot co strouhá, mele, šlehá, hněte a prostě všechno, ale má malou misku. Používám ho spíš na maso a zeleninu, než na sladké pečení.

pristela
20. mar 2013

@dada2007 videla , nedržala, ale dlho na nu pozerala 😀 , no ked som si spomenula ako ťaaaažko sa mi robia z tej ruzovej pismenka 😖 som na nu len plecom mykla a sla dalej , aaale bombovo velke písmenaaaa to sa mi luuubilo

@florentina nooo, vysoky výkon , celokovový, nádoba isto nad 5l , mixer so sklenenou nádobou /napr. mletie orechov na korpus 🙂 nemusis vytahovat zvlast mlynceky/ tichý chod /u mna ale ticho nieje až tak doležité/ - nechcem obrovske mnozstva prislusenstva,ani masove mlyny, zvacsa co citam recenzie malokedy su vsetky tak funkčne ako by ludia chceli a hlavne bojim sa pri tych pod 300€ že ten samotny robot bude ochudobneny prave pre tie prislusenstva , ked si rozpocitas cenu na kazdy jedne ten rezac a slížikovač či co ja viem co vsetko tam davaju , kolko ti zostane na vyrobu robota? prosto ja niesom narocna stači mi len robot s mixerom 😀 😀 😀