Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

karmenta
10. máj 2013

Šikovné jste, nemůžu se na vaše dorty vynadívat. Jen pro srovnání vkládám fotku našich svatebních dortů (vprostřed dort učnů z Brna, v pravo potahovaný z cukrárny u Mamlasů Brno). Foto je cca 3roky staré. Když vidím, jaké dorty vykouzlíte, je mi smutno z toho, co za dorty jsme měli na svatbě my. Ps. vrchní figurky jsou plastové.

lokalistin
10. máj 2013

@florentina podla mna rovno na krem to by bolo zbytocne vela potahu,ci?

florentina
10. máj 2013

@lokalistin no jasně, bylo by to hodně hmoty, ale si říkám, aby takto někudy nezačal vytejkat krém, neušpinilo se to, či tak...právě nevím, no....

mariann2
11. máj 2013

ahojte, prvá várka tortičiek, pri dievčenskej som sa inšpirovala krásnymi dielkami kočiek odtiaľto

mia114
11. máj 2013

dakujem vam za vsetky like 😵
ja som dnes moc nenaspala ☹ zomrel mi vcera vecer dedo 😢
este , ze som uz mala torty hotove, inac neviem ako by som ich v noci robila ☹

reruna
11. máj 2013

@mariann2 nádhera!

Přidám taky svoje - dort pro tetu k 80. narozeninám a meruňkovocitronové řezy - fakt mňamka, sice to není dort, ale práce na tom byla asi stejná a ještě jsem dělala medovník, ale fotky už jsem tu podobné dávala

denisak77
11. máj 2013

@eliska22 ďakujem,margarétky som robila ja ,nie sú živé

sticker
11. máj 2013

Ahojte dievčence. Prosím vás, do muffiniek dávate práškový cukor, či krupicu? 😅 Dávala som doteraz práškový, len som si normálne neni istá 😝 Ďakujem 🙂 A teraz sa idem rýchlo pokochať novými tortičkami 🙂

viera6
11. máj 2013

Ahojte,pridávam dokončenú...

baby prosím vas koľko by ste za nu pýtali ma 5,800kg priemer je 28cm a vrch 18cm ,ked je tam ta orchide tak vôbec neviem...55 eur nie je vela?

reruna
11. máj 2013

@viera6 klidně i 60, příplatek za modelování

viera6
11. máj 2013

ešte som zabudla dopisat...spodok pribinačkova a vrch šlahana nad parou s orechmi...

reruna
11. máj 2013

@denisak77 teda, takové velké svatební dorty a tolik, máš můj obdiv, krása!
@lamps no podle všeho sestra měla nejdřív úplně jinou představu, chtěla postavičky a tak - ale měla ti to říct dřív, vždyť ty děláš postavičky nádherné, ale na to je potřeba čas přece...s čokoládou v tomto týdnu se muselo dělat blbě, bylo teplo, zvládla jsi to pěkně

sticker
11. máj 2013

@dada2007 To čierne srdce je úúúúžasné!!!! Čím si poťahovala, resp. farbila? Krásna čierna 🙂

sisix
11. máj 2013

@karmenta no a ja mela misto dortu, dortovou zmrzku. To si vymyslel manzel a ja tyden pred porodem nemela silu odporovat a hlavne, ja v te bobe jeste o potahovanych dortech nemela tuseni. 😀

janula.h
11. máj 2013

babyyyyyyy aj vám sa stáva že na inšpiračku pošlete tie najkrajšie torty "INÝ LEVEL" a oni vám pošlú ten najväčší gýč,ktorý našli na nete????? 😠 😠 😠 pomooooooooooc 😀 😀

salonka1981
11. máj 2013

Jedna zabudnutá na konfirmáciu

dada2007
11. máj 2013

@sticker dakujem pekne......je to potiahnuté smartom-bielym......a pak 3x farbený povrch-čierna prachovka z drogérky,biely alkohol, olej ......

halienka
11. máj 2013

Babky mne sa ten tortový papier zvlnil na torte ☹ stáva sa vám to? Včera som ho tam prilepila pipin gelom bol hladký pekný a dnes ráno vytiahnem tortu z chladničky a úplne navlnený ☹ ach... ☹

dada2007
11. máj 2013

@halienka ja ten jedlý papier lepím pred tým ako prídu pre tortu....... lebo sa tiež bojím toho zvlnenia.....doteraz som lepila vodou a tento týžden prvý krát medom......

aduskatt
11. máj 2013

@halienka potrela si aj povrch tej oblatky?

dada2007
11. máj 2013

@viera6 jj, kludne aj 60e

muffinka8
11. máj 2013

@janula.h ved sa pochval 🙂

janula.h
11. máj 2013

@muffinka8 až keď ju urobím a šerco ma bolíííííí pomoooc 😀

79zuzana
11. máj 2013

@sticker ja davam cukor krupicu 😉
@viera6 nadherna je...vobec to nie je vela, ved si spocitaj tie hodiny co si nad nou stravila 🙂

viera6
11. máj 2013

@79zuzana ved práve a náklady na nu ma vyšli 32eur

jakelina
11. máj 2013

@tinamk krásné a malinké vše nej 😉

aduskatt
11. máj 2013

@viera6 ja by som pytala okolo 65 EUR

stankapk
11. máj 2013

Ahojte kocky. Pridavam moju dalsiu prekvapenie ku dnu matiek 😉

alexandrakocikova
11. máj 2013

Takže moj týždeň-slaná tortička, cecíková-5kg-na želanie, happy birthday na želanie-presne takúto chceli. Dnes ešte robím futbalový štadión, musím modelovať bránky,nenávidím to..vždy sami rozpadnú a musím znova a znova.

jakelina
11. máj 2013

@mia114 upřímnou soustrast 😒