Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

keysi22
2. jan 2014

@aduskatt uvarila som jeden sacok pudingu tak ako som uz postup pisala a po vychadnuti som odobrala polovicu pudingu a vymiesala s tristvrtinou palmarinu

keysi22
2. jan 2014

@79zuzana fondan kupeny v tescu

79zuzana
2. jan 2014

@keysi22 na dekoracie pouzivam satin ice flower paste 🙂 Ja to vsetko Volam fondan 😉

luciahromadkova
2. jan 2014

@keysi22 tak mozno to bude tou hmotou a tiez pises ze polovica pudingu a 3/4 palmarinu.... ale aj v pudingu je mlieko susene ak si dala vodu, teda urcite malo palmarinu staci mozno 2 PL pudingu a cele maslo/palmarin, hmotu z tesca nepoznam ja a aj ostatne baby pouzivame bud z cukrarskych potrieb alebo vyrobenu hmotu z cukrikov....tak k tej hmote neviem rady

luciahromadkova
2. jan 2014

@79zuzana @keysi22 fondan je poleva dava sa napr. na veterniky a fondant je hmota na modelovanie a potahovanie /rozdiel len 1 pismeno/

aduskatt
2. jan 2014

@keysi22 myslim, ze palmarinu bolo malo vzhladom na mnozstvo ostatnych surovin

aduskatt
2. jan 2014

@luciahromadkova luci, ako kde🙂 stretla som sa uz aj v odbornych kruhoch so zlym oznacenim.......niekde oznacuju fondanova hmota a fondanova poleva🙂 ale ved asi vsetci vieme, o co kraca🙂 moja suseda, starsia, 60 rocna pani, ta nikdy nepovie inak, len fondant a mysli tym polevu na veterniky🙂

keysi22
2. jan 2014

@79zuzana pise na to fondan tak tak ako pise tak ti pisem

mamcas
2. jan 2014

☹ 😒 😖 😔 tak dievcata plakajuci smailik tu nie je ☹ nejaka vyssia moc nechcela aby som sa z robota dlho tesila.... dosla navsteva a ja ze sak vyskusam tu hornu nadobu a spravim taky mliecny koktail... no a zlozila som podla navodu, upevnila, naplnila, pomixovala a .... neslo mi to lahko vytiahnut tak som silou zatiahla a nadoba mi ostala v ruke a cely obsah sa rozlial... to ze bol bordel mi je jedno, ale zatieklo to vsadeee... fnuk... rozobrali sme to a komplet aj motor zateceny... som uplne zufala, nechapem ako moze nieco take drahe nemat motor kryty a da sa tak lahko znicit... este teda mam mini iskierku nadeje ze ked to necham uschnut tak to vysajem a pojde, ale teda viete asi aka je pravdepodobnost... v servise ma poslu, lebo to isto zistia, ze to zatieklo, proste som mimo a nechapem to cele :(

nikina17
2. jan 2014

Prosim, poradite mi niekto nejaky lahky korpus na tortovu formu s priemerom 24cm? Chcem zajtra robit malej k narodkam s pribinacikovym kremom. Minuly rok som mala kupene korpusy a nebolo to celkom ono. Preto by som chcela tentokrat upiect. Len neviem aky. Poradite niekto???? Dakujem

lamps
2. jan 2014

@mamcas ☹ ☹ ☹ och moja, súcitím s tebou ☹ ☹ ☹ a takto na diaľku ti slzičky utieram ☹

lamps
2. jan 2014
mamcas
2. jan 2014

@lamps dakujem :( musela som sa prave Vam postazovat... aj ked si mozte mysliet, ze som na hlavu ked sa mi to stalo... ale furt neviem co som urobila zle... ☹

lamps
2. jan 2014

@mamcas na hlavu určite nie si, niekedy sa v návale radosti a zhodou náhod stávajú veci .... aj ja by som ti vedela o tom písať. Tiež sa sem chodím posťažovať, keď mi je ťažko, tu je veľa dobrých duší, ktoré slovom potešia, každá z nás z času na čas potrebuje útechu

lucula73
2. jan 2014

@mamcas akurát som ti šla napísať,že aký super robot za super cenu si kúpila a teraz čítam,čo sa stalo.no snáď sa to nejak vysuší,daj potom vedieť,ako to dopadlo.,
Ja sa tiež len zoznamujem s mojim robotom,nechce so mnou spolupracovať 😝 😀 😠

Kočky ,keby ste mali upiecť tortičku na detskú onkologiu,čo by ste urobili?idem ako dar urobiť pre kamošku,ona to odnesie,ale motív netuším,nechala to na mňa....každý tip vítaný 🙂 🙂
ďakujem...

michaela3011
2. jan 2014

@mamcas som dnes citala ako si sa radovala z noveho robotu ☹ je mi to naozaj velmi luto co sa ti prihodilo ☹ ja mam jeden robot ale ten je stale schovany, pouziva ho vlastne iba moj priatel... ja som verna mojmu rucnemu mixeru z LIDL 😅
ked budes mat teraz cestu, tak sa neskusis v predajni spytat na reklamaciu? ze ci je mozna? kedze si isla podla navodu... za opytanie nic nedas.... no drzim palce aby fungoval! budem verit v to!!! 😉 ved ked mozu fungovat mobilne telefony, ktore zatecu 😀 urcite tvoj robot bude odolny voci zateceniu 🙂 ved s tym sa musi ratat a za tu cenu 🙂 vsetko bude dobre 😉 budem na teba pozitivne mysliet 😵

akzuzs
2. jan 2014

Ahojte potrebovala by som pomôcť, budem robiť monsterku a potrebovala by som postup na postavičku. Má niekto? Ďakujem

dada2007
2. jan 2014

@mamcas a nebude sa to dať reklamovať? myslím tú nádobu a záááároven ten mixér.......tebe sa vlastne tá nádoba pokazila-zlomila, nie? či?

akzuzs
2. jan 2014

Jej a ešte som zabudla poradí mi niektorá dobrý recept na plnku s mascarpone? Tak aby nebola máslová a netiekla. Chcem vyskúšať niečo nové a dcéra bude Ď 🙂 AKUJEM

michaela3011
2. jan 2014

@akzuzs ahoj 🙂 ja som robila mascarpone krem podla receptu, ktory je z tejto temy uplne na zaciatku
https://www.modrykonik.sk/forum/recepty/marcipanove-torty-recepty-na-korpusy-kremy-potahove-hmoty-2/
je jednoduchy a chutny 😵 zajtra budem robit opät tento krem, plus mandarinky 🙂 inokedy davam maliny 😉

akzuzs
2. jan 2014

@michaela3011 Ahoj dík a to je ten od Mizulienky? Asi hej lebo iný na tej stránke nieje. Skúsim to s tými malinami ale tieto krémy kde je mascaspone nemžu isť pod poťah, že?

michaela3011
2. jan 2014

@akzuzs to neviem ☹ ja vzdy tortu omaslujem 😅

79zuzana
2. jan 2014

@keysi22
@luciahromadkova no vidite, hned som mudrejsia 😉 ani som nevedela, ze su to dve rozne slova 😉 clovek sa uci kazdym dnom....ale hlavne je, ze vieme o co kraca 😉

aduskatt
2. jan 2014

@akzuzs ano, nemozu ist pod potah

viera6
2. jan 2014

@lucula73 a co tak kosik s ovocim a par kvietkov...

nika1985
3. jan 2014

Ahojte sladulienky prvom rade Vam chcem zazelat do Noveho roka vsetko dobre vela radosti,zdravia, lasky a nech Vam dobre pecie.

Ktora robite MMF nechcete 4balicky cukrikov z LIDLA americakov. maju zaruku do 2[2014 robila som poriadky v zasobach ja to uz nestihnem minut. Napiste IP poslem.

mamcas
3. jan 2014

@dada2007 nie nezlomila sa, ona sa len neodpojila cela ako sa mala ale len ta vysoka cast, to kde su noze tam ostalo. Co sa reklamacie tyka, ak to nevysusim a nepojde, urcite skusim, ved za skusku nic nedam... mna strasne skrie to ze som ho kupila...bol ice za dobru cenu, ale zit by som bez neho vedela ze ano 🙂 ale tak si vravim, ze hlavne, ze2 su deti zdrave 🙂
@lamps @lucula73 @michaela3011 moc dakujem za slova podpory 🙂 toto forum je pre mna spasa 🙂 ste vsetky moc zlate a mile 🙂

jakelina
3. jan 2014

@mamcas juj co to čtu, nevím ale podle mě jsi to asi dobře nesložila a nebo nevím. Já ten mixér používám už skoro dva roky a nikdy se mi nic nerozpojilo. Vytáhnu ho v celku 😲 😲 😲 Ještě jsem ho ani nikdy nerozebírala, dám po použití dovnitř trochu vody, pustím a ty nože se krásně umyjí a pak už jenom umyju houbičkou s jarem.

mamcas
3. jan 2014

@jakelina ja neviem co sa stalo... taky isty system mam aj na starom robote a vzdy to islo lahko, tak ako pises... proste niekde nastala chyba, vo mne urcite, ale aj to ze motor nie je chraneny pred tekutinou je divne 😒 vcul je rozobraty na suciastky, snad ho po uschnuti dame aj dokopy 😝 a potom uz len dufat ze pojde...

nikina17
3. jan 2014

Baby prosim vas, viete mi niektora poradit ci mozem dat jedlu oblatku s obrazkom na tortu, ktora je potiahnuta marcipanom? Nepokazi-neroztopi sa mi to? Alebo sa to moze davat len na suchu tortu a nejako inak dozdobit napriklad kremom? Robili ste uz niekto torty s tymi jedlymi oblatkami? Ako na to a ako ich dozdobit? Dakujem za kazdu radu. Ja som myslela, ze by som ju dala na vrch torty potiahnutej marcipanom, ale to asi nepojde, co?