Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

afra
4. feb 2015

Babulky, prosi vas, nemate poukladane niekde fotky na tortu- zatvorena kniha? prosim, hodte mi nejaku inspiraciu, lebo uz zacinam byt zufala 😔

veronkaj
4. feb 2015

Poprosím Vás o radu, budem robiť nšim tortičku na 50 tku sú to však dvojčatá žena a muž a tak by chceli nejakú s modrými orchideami a k tomu nejaké kvety akože pre ženu.
prosím Vás čo sa najviac hodí ako kombinácia modré orchidee a???? dakujem

marianabila
4. feb 2015

@maya30 😲 prekráááásne!!!!!!!!!!!

muffinka8
4. feb 2015

@veronkaj sprav biele kvety a doplň drobnými zelenými, to sa hodí pre oboch.

kovacsova
4. feb 2015

@afra takúto som piekla ja v oktobry potiahnutá čokoládovou K2 ružičky zo smartflex flover 😉

veronkaj
4. feb 2015

@muffinka8 lenže oni trvajú na tých modrých orchideách s niečím spoločným

muffinka8
4. feb 2015

@veronkaj tak k tomu asi len niečo biele (kvety) a jemných zopár zelených listov a prípadne obviazať tortu ešte takou tom prírodnou stuhou čo vyzerá ako šúpolie, neviem ako sa to volá.

muffinka8
4. feb 2015
blancagon
4. feb 2015

hladám hladám a ništ,neviete kde je ten fotopostup na čoko mantinely?som ho nenašláááááá 😒

meo
4. feb 2015

Ahojky děvčata, prosím o radu. Kdo poléváte dort čokoládou, tak jaký poměr má být čokoláda a smetana, aby byla trochu lesklá a samozřejmě aby trochu ztuhla. Vím, že se to už tady řešilo, ale už to nemůžu najít.
A na netu je toho spousta, ale nevím co je dobrý.
Díky

sikag
4. feb 2015

@meo na polievanie je tusim najlepsia cista coko s troskou cery, ganache so smotanou budes mat matny, ale ak chces aj to sa da. pomer mozes dat rovnaky ako na ganache

meo
4. feb 2015

@sikag někdo dává olej do čokolády, tak aby to bylo lesklé. Se smetanou to bude tedy matné? Ale poleva bude aspoň hladká, ne?
A jaký ten poměr, třeba 200g čokolády a 100ml smetany?
Co je ta Cera, to asi v česku nemáme. Není to ztužený tuk? U nás Omega

evala777
4. feb 2015

ahojte baby, prosím vás nemáte nejaké torty s témou anglicko???? Nejako zlyháva fantázia 😒 😒 😒

gumidekmomo
4. feb 2015

kocky pomooooc..prosim vas ako dosiahnem peknu zlatu farbu?..mam kupit sprej alebo bude lepsie si zarobit praskovu a namalovat to? dakujem za vase rady vopred 😉

evala777
4. feb 2015

@dada2007 dakujem 🙂

sikag
4. feb 2015

@meo hej matne, ale makksie ako s tym tukom, je to stuzeny pokrmovy tuk, asi omega 🙂

adrika202
4. feb 2015

Dievčatá pleas help!!! 😲 potrebujem pevný biely krém na cupcake (muffiny) ktorý drží tvar a neobschne 😉 dakujem za každu radu 🙂

meo
4. feb 2015

@sikag díky, ještě popřemýšlím jak to udělám

aduskatt
4. feb 2015

@gumidekmomo ak chceš malú plochu, tak stačí prášková, ak veľkú, radšej sprej asi

blancagon
4. feb 2015

jedna z čokoládou,ale ešte sa musím veeeeeľa učiť 😠

pipka
4. feb 2015

@afra ja mam taketo ulozene 😉

pipka
4. feb 2015

@sikag wau! uz som ich obdivovala na FB 😎 nadhera! 😵 😵 😵

lokalistin
5. feb 2015

@sikag genialne

lokalistin
5. feb 2015

@florentina nadherna zirafa

lokalistin
5. feb 2015

@michaela3011 ta si truba, nasa je taka ista, ale smarila by som jej nieco do ksichtu a odisla. U nas, ked je niekto chory, beru automaticky dovolenky. len ja madam poslem doporucene PN a dostanem vsetko pekne zaplatene 😉 😀

michaela3011
5. feb 2015

@lokalistin u nas pred vianocami dve sliepky mali AOK urlaub 🙄 si sefka zrejme myslela, ze aj ja sa chystam 😀 no lenze ja som mala otvorenu ranu v ustach a teraz po operacii neviem kolko stichov 😒
s nasou sefkou sa neda ani postou konunikovat 🙄 to urobila jedna kolegyna co bola pn a sefka jej surovo zrusila tyzden dovolenky co mala naplanovanu... a vies co mi povedala??? 😀 ze buduci mesiac si to budem musiet nadrobit 😀 ajked teraz s neplatenym volnom mam presne 130hodin ako mam v zmluve... posledne mesiace som malava 150-160 🙄 co ona odomna este chce??? 😠 dam sa doporiadku a surovo odchadzam
inak a ty teraz nepecies??? neberies objednavky ci co??? 😕 som dlho nic nevidela od teba

lokalistin
5. feb 2015

@michaela3011 bola som 2 tyzdne na Sk v nedelu som dosla, ale uz som nervozna-nieco by som piekla-tak vcera taka rychlovka h listkoveho cesta a dneska jablkovo vinny kolac-len sa moc nepodaril. Obe Weight Watchers recepty, lebo sak chudnem 😉
Oni su taki chrapuni v tom mekaci, najdi nieco ine, ked len na benzinku, alebo aldi, lidl-od nas z mekaca vsetci idu do aldi (15€/h)alebo lidl14,50€

lokalistin
5. feb 2015

@michaela3011 tak kuk 😀

michaela3011
5. feb 2015

@lokalistin vyzera to dobre 😝 hned by som si dala... dva dni po OP som mala nenormalnu chut na bratwurst ☹ fakt mi az sliny tiekli... tak som si jeden bola kupit a pomixovala som si ho 😀
v sobotu planujem robit pizza tycinky z listkoveho cesta 😝 to si vzdy pochutime 😵 dnes sa idem pokusit na tortu nacapit cokomantinel 😅 ze co z toho bude netusiiiim 😀 chcem to skusit 🙂
inak pred vianocami som mala 55kg a teraz 49 🙄 v praci sa do mna pustaju, ze by som mala viac jest 🙄 ajked stale jem!!! to by chcelo menej stresu si skor myslim... a teraz hlavne tomu dopomohlo, ze nemozem zut a jem len kasovite jedla... a to tiez skoro kazdu hodinu daco 😀 34nohavice su mi obrovske 😠 dnes si ich idem zmensit v pase... vsak sa v tom ani pracovat neda 😠