Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

aduskatt
26. feb 2015

@muffinka8 nemám osobnú skúsenosť, ale čítala som, že trošku nahriať, pridať kúsok masla, vychladiť a znova prešľahať

muffinka8
26. feb 2015

@aduskatt ja robím bezmaslovú ... och ... 😖

aduskatt
26. feb 2015

@muffinka8 chápem, robili to tak, ale tak skús znova zohriať, vychladiť a prešľahať aj bez masla, horšie to nebude🙂

mimcak
26. feb 2015

@muffinka8 mne sa stalo už dvakrát.Raz sa mi podarilo zachrániť ked som nahriala nad parou a šľahala. A naposledy sa mi tiež zrazila a skúsila som tam len pridať mascarpone,lebo bola len pre nás a ono sa to samo nejako urobilo.Ale najistejšie to bude nad parou ohriať. Ale už je asi neskoro však?

muffinka8
26. feb 2015

@mimcak nakoniec som to vyhodila a spravím ešte raz. Neviem kde bola chyba, lebo robila som ešte jednu takú a tá v pohode.

evickao
26. feb 2015

@muffinka8 - to sa stava, niekydy ta para pomoze, niekedy nie 🙂

sasettka
26. feb 2015

@muffinka8 mne sa raz zrazila, ked som slahala z 3 slahaciek, znovu som to zohriala, dala do mraznicky a potom znovu preslahala a ako-tak to bolo ok, ale nie 100%... ale chyba bola asi v tom, ze som slahala rucnym na nizkych otackach vacsie mnozstvo a kym som ich zvysila, uz bolo neskoro 😀 odvtedy slaham takmer hned na vysokych a je to ok

svetlo55
26. feb 2015

Ahojte žienky, na nedeľu mám spraviť tortu notebook. Ak si ho pripravím zajtra, opuká mi poťahovka do nedele?

lucka_o
26. feb 2015

Baby prosiiiiim.poradte,zabudla.som.objednat modecor gel,cim nalepim oblatku???? Neviem,kde v presove ho zozeniem....kdesi som citala ze s medom..ate skusenosti???? Vdaka!!!!

dada2007
26. feb 2015

@lucka_o ja lepím medom 😉

lucka_o
26. feb 2015

@dada2007. A nezmeni sa? Alebo nezvlni????

dada2007
26. feb 2015

@lucka_o dávam ju čo najneskôr...resp. polhodku-hodku pred odovzdaním....snažím sa na celú plochu naniesť med-aby som tam nemala vzduchové bubliny. Zatial som problémy nemala...nesťažoval sa nik....

adrika202
27. feb 2015

tak pridám moju jedinú tento týždeň ,normálne sa nudím 🙂 celý tyžden doma s chorým krpcom ,času na tortovanie kopec ,a žiadne torty , buduci týžden ked ma kolega dovču tak mam 6 😝

sticker
27. feb 2015

@adrika202 Adi prosím ťa, pozerám po nete stužky a normálne neviem, keď má podložka hrúbku 2cm mám si vziať stuhu širokú 19mm alebo 22? 😝 Najradšej by som 20, ale na tej stránke som takú nenašla. Ďakujem

adrika202
27. feb 2015

@sticker ja som kupovala v galanterke a ma presne 20 mm 🙂 tak neviem asi radsej 19 ,podla mna 🙂

sticker
27. feb 2015

@adrika202 Ďakujem. Pôjde teda radšej ešte do mesta pozrieť. Ale trochu ma to zarazilo, že predávajú podložky hrúbky 2cm a nemajú k tomu stuhy 😒

adrika202
27. feb 2015

@sticker no to som aj ja pozerala 🙂 čo už 🙂

79zuzana
27. feb 2015

Moja tretia svadobna torta v zivote 🙂 Vsetko som mala uplne nadiktovane, tak velmi som vymyslat nemohla, ale aj tak sa vytesujem. Figurky si tam postavi nevesta sama 🙂

pristela
27. feb 2015

@sasettka v zivote by som si nedovolila mat to krajsie ako ty, neblaaaaazni , pche
ale ze fakt dobre to vypada 😀 😀 neboj ak mi to niekto pochváli nepriznam sa , ze to mam od teba 😀 😀 😀
@lamps , ale baby je teda fakt, ze by som si dala nejaku taku dobru domacu tortusku od niekoho ineho 😵 😵 😵
@nika1985 jasne , ze isto pisem neskoro 😀 😀 😀 😀 no ja davam jahody asi do kazdej druhej torty, a momentalne mam aj ja najoblubenejsiu jahodovu plnku 😅 , davam normal mrazene, vzdy si ich "rozštvrtim " nozom a take davam na plnku, nic netece pak a ani inak sa nemeni 😉

pristela
27. feb 2015

@muffinka8 a tu jednu taku si robila tak isto ? slahala a chladila si v tom hrnci co si ju varila? ci si si tu druhu prehodila do inej misky nez sa chladila?
Ja uz "hentie" mrchy plnky varim vzdy v hrnci v ktorom ich aj chladim a aj mixujem, bo ked sa mi zrazila do velkej svadobky z 10tich slahaciek/som nastastie dala len polovicu z 20tich/ ma vtedy porazalo, no mrtvica ako vysita, ako kaslat na slahacky, ale u nas na okoli v noci nic otvrenee 😠

fedra
27. feb 2015

Dievcence, prosím vás o radu, kedy mozem na tortu nalepit obrazok ? Zajtra máme oslavu a užNič sa s tou oblatkou nestane do zajtra ? Teda je to skor ten obrazok natlaceny na fondane. Lepiť rovnako ako oblatku ? dakujem krasne za rady.

nika1985
27. feb 2015

@fedra ja lepim hned ako dorobim tortusu a este sa mi s nim nic nestalo akurat sa chystam tiez dneska jeden lepit a zajtra rano si pre nu pridu. Lepim jedlym lepidom

nika1985
27. feb 2015

@pristela nieje neskoro ja sa vzdy pytam skor tak odpsisem panicke ze teda aj taketo dam na Teba 😉 idem objednavat podlozky netreba Ti?

muffinka8
27. feb 2015

@pristela za posledne 3 roky sa mi to este nestalo. Stale robim rovnako, ze roztopim v hrnci a ked to uz nie je take horuce tak prelejem bud do plastovej misky alebo do kovovej od mixera. Potom to dam do chladnicky a na druhy den vyslaham.

alexslovakia
27. feb 2015

tento tyzden bol makacka....

nika266
27. feb 2015

Dobojované a ide sa spinkať 🙂

michaela3011
27. feb 2015

kocky chcela som sa vam pochvalit s mojou dalsou tortou... no nepochvalim sa 😅 nestihla som ju odfotit 😠 drzala som tortu v ruke, pripravena ju cvaknut (fotak este nevytiahnuty) a akurat zvonili 😠 v panike som nevedela, ze co skor 😀 😀 😀 no netusila som, ze pridu o 10min skor 😀 musim prestat s tym robit vsetko na poslednu chvilu 😝 😀 😀 dako nestiham uz 😀 no poprosila som, ze ci mi ju neodfotia a neposlu 😀 😀 😀 tak snaaaad sa dockam 😅 a to som si hovorila, ze uz nebudem fotit v noci ale vyuzijem to denne svetlo ked uz ho mame 😀 mala som tu tortusu aj v noci vyfotit pre istotu 😀
inak opät pekne torticky pribudli 😵 chvalim kazdu jednu za jej super pracu 😵

sasettka
28. feb 2015

@pristela jaaaaj, ty neplecha 🙂))
@michaela3011 nuz... tak nam ju aspon popis 😀
ja som robila len tieto dve na zelanie, aby na jednej bola cica a na druhej kanarik a samozrejme naahodou aj plnka o5 rovnaka 🙂) ale chystala som veci na taky minikurzik, co som sa nechala ukecat od kamosiek a celkom zaznamenal uspech, tak si to dnes hadam uzijeme, snad vecer pridam daku foto, ze ako bolo 🙂))

sticker
28. feb 2015

@sasettka Bože ten kanárik je dokonalý 😵 Samozrejme aj cica, ale kanárik ma dostal viac 🙂 😎

pipka
28. feb 2015

@sasettka ta cicuška je naaadhernaaaaa 😵 😵 😵