Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

pici
22. apr 2011

@jajuuus jajaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ty si sikovnica mojaaaaaaaaaaaaaa

jajuuus
22. apr 2011

@pici ďakujem zlatinko mojeeeeee 😉

mizulienka
23. apr 2011

@eliska22 peknucke torty 🙂
@alicc krasna 🙂
@ikula2 krasne sa ti podaril kosik 🙂 ty si len nedavno zacala piect, ze? a uz pecies aj na objednavky? ty si sikovnica 🙂

@ada9557 nadherna je, mne sa take pacia...ja som si teraz objednala tuto artistry...kde hladas inspiracie, ci len tak z hlavy?

@jajuuus ved ten rybar je ako zivy, parada :0)

lencza
23. apr 2011

dobré ráno

měla bych prosbu.......dneska jsem dělala poprvý falešný marcipán, ale trošku se mi rozjíždí, nedrží pevný tvar.........mám přidat ještě trošku cukru se sušeným mlékem? děkuji moc za rady

@jajuuus krásný dort, z toho by byl nadšený můj táta, to je taky vášnivý rybář 🙂

ada9557
23. apr 2011

@mizulienka Dakujem.To len tak s hlavy a hlavne veľa inšpirácii nájdem tu na týchto stránkach. 🙂

ada9557
23. apr 2011

@jajuuus kráááásna tortička 🙂 šikulka

vinka
23. apr 2011

tak toto sú moje posledné torty pred sviatkami.Tá voda ma nenormálne potrápila. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

ada9557
23. apr 2011

@vinka krásne tortičky.Super PSP.keby bola v menšom vydaní tak by sa potešil že dostal novu konzolu 😀 😀 😀

jajuuus
23. apr 2011

@mizulienka @lencza @ada9557 ďakujem kočky, snažila som sa - bez nejakého návodu na postavičku to vyšlo celkom ok 😀 síce nejakú fotku ako pomôcku som mala, ale som prekvapená, že aj bez návodu je rybár na svete 😀

jajuuus
23. apr 2011

@vinka krásne! z toho PSP som hotová! 🙂

vinka
23. apr 2011

Dakujem baby ten bazén ma štve.Nebola som spokojná. ☹ ☹ ☹ ☹ Ani niesom spokojná. ☹

katulkaaaaaa
23. apr 2011

@lencza neviem ci ti uz niekto poradil pridaj cukor a malo by to byt ok

jajuuus
23. apr 2011

@lencza ja som ešte so sušeného mlieka nerobila, takže ti neviem poradiť 😒 hmoru si robím z marshmellows cukríkov 😉

jajuuus
23. apr 2011

@katulkaaaaaa a ďakujem za tú stránku 😉 síce bol už rybár hotový, ale nabudúce mi možno pomôže pri niečom inom 😉

yamahafazer
23. apr 2011

@jajuuus ten rybar je perfektny 😉
@vinka krasne torticky co sa ti nepaci na tom bazene ved sa ti super podaril

pridavam moje dnesne to srdiecko som na vrch robila akoze tie oblucky a ja som si to vykrojila sama a tu v prostriedku som si spravila este taku inu vlnkatu tak mam usetrene za drahe formicky ked to ide aj takto 😵
a jedna slana kniha

reruna
23. apr 2011

@vinka všechny jsou krásné
@yamahafazer to srdíčko je nádherné, už mám uložené pro inspiraci, doufám, že ti to nevadí! a ta slaná taky mňam!! a krásná!
Na ten svatební třípatrový mi nikdo neporadí? Nemám čtvercovou formu, ale chtěli by 3 patra čtverce - z kolikati vajec a jak vysoké mám mít asi ty korpusy, aby ten dort nebyl malý, ale tak nějak akorát? Jak to děláte vy? A musí se vyztužovat?

reruna
23. apr 2011

@jajuuus ten rybář je perfektní!

reruna
23. apr 2011

@eliska22 krásná beruška!
@ikula2 jé, super košík! krásně vypletené
@ada9557 ¨moc pěkné, jednoduché - to máš vykrajovačky nebo jsi to ručně?

lussy23
23. apr 2011

@zuziq - veľmi pekná
@dm1 - krásne tortičky 🙂
@eliska22 - krásne tortičky. Dcérke prajem všetko najlepšie, veľa zdravíčka 🙂
@alicc - peknučká
@ikula2 - krásna. ja tam žiadnú chybičku nevidím
@ada9557 . pekná torta 🙂
@jajuuus - krásne je

lussy23
23. apr 2011

@yamahafazer - úžasné torty
@vinka - krásne

ada9557
23. apr 2011

@reruna Dakujem.to mám vykrajovačky. 😀 taká zručná nie som 😵

ada9557
23. apr 2011

@yamahafazer kráááásne tortičky.šikulka. 🙂

vinka
23. apr 2011

@jajuuus ako si robila tú vodu?Zo želatíny? 😕

mrka2
23. apr 2011

ahojte, opat prekrasne torticky
@jajuuus to je aka perfektna torta. woow 😵 😵 😵

tu je moja vcerajsia. inspirovala som sa opat MMB 🙂

dada78
23. apr 2011

krásne tortičky ste zase porobili, jedna krajšia od druhej !!! 😵 😵 😵 😵 😵

konečne som aj ja dorobila, teda to vypletanie je riadna fuška pre začiatočníka ako ja 😅 ak by som robila nabudúce tak nie z MMF lebo to veľmi rýchlo schlo, som si dopredu narobila dlhé a krátke časti a musela som to chodiť nahrievať do mikrovlnky aby sa to nelámalo 🙄 Baranček sa na moje prekvapenie poťahoval úplne super, tam som použila Smartflex 😉

jajuuus
23. apr 2011

@yamahafazer @reruna @lussy23 @mrka2 ďakujem, snažila som sa 🙂

@vinka vodu som robila piping gelom 😉
@mrka2 tá je nádherná!!! to je môj sen urobiť tortu celú obsypanú kvetmi!!! 😵 😵 😵
@yamahafazer krásne sú aj tie tvoje 😉
@dada78 jejda veľkonočné... krásne sú 🙂

jakelina
23. apr 2011

@mrka2 ta kytičková je nádherná. Jak se jmenují ty kytičky co máš tady na dortu? Já pořád nevím jaké si koupit a tyto se mi líbí i ta velikost. A ten žlutý střed je jenom vykrojené kolečko nebo jak to děláš?? Není to tak dobře vidět na této malé fotce.
@dada78 super velikonoční 😉

vinka
23. apr 2011

@jajuuus aha.To preto tak krásne asi vyzerá tá tvoja voda.A to kolko stojí ten gél?načo vlastne je? 😕

zuzka72
23. apr 2011

@dada78 prosím tě co je to to Smartflex ? jinak krásný 😉
@mrka2 nádhera jak jsi to dělala, to bych nedokázala ale strašně moc se mi líbí a na tom MMB máš i odkaz?

jakelina
23. apr 2011

@zuzka72 odpovím ti pokud to nevadí já. Smarflex je kupovaná hmota na potahování.

http://www.megi.sk/megi/eshop/19-1-HMOTY/0/5/38...
Např. tato s příchutí vanilky.