Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

reruna
25. apr 2011

@macinka84 já bych to zkusila, nebo jestli chceš, tak zkus to MMF - recept je na straně 1 tady od alionushky, mě se s tou hmotou dobře dělá, vyválím si na ty 3-4 cm, přenesu na dort a ono se to dolů v podstatě uhladí tak nějak samo, jen trochu popotahuju a uhlazuju, ozdoby se z toho dobře dělají, rychle to tvrdne a nelepí se to tolik

macinka84
25. apr 2011

@reruna tu MMF hmotu už jsem taky dělala, je pravda, že se s ní pracovalo moc dobře, ale ono víc nám chutná ta z toho mléčného marcipánu... 😲 😅 😵

reruna
25. apr 2011

@macinka84 no jasně, záleží na chuti, já bych ten mléčný chtěla taky zkusit, mně to mmf moc nechutná (ale ostatním zase chutná moc), tak třeba někdo napíše dobrý recept

macinka84
25. apr 2011

@reruna já mám 1 salko, krabici sušeného mléka, moučk. cukr, aroma a vodu dle potřeby (no a té nejspíš dávám stále málo)... 😝 uvidím tento víkend..

jakelina
25. apr 2011

@macinka84 někdo dává i do MMF místo části cukru sušené mléko a je to výborné. Já jsem jednou přidala do hmoty, když se mi drobila sušené mléko a trošinku vody a byla perfektní a je chuťově lepší s tím mlékem.

macinka84
25. apr 2011

@jakelina děkuji za tip, ono právě nám na tom chutná to sušené mléko, tak by to možná nemuselo být špatný... 😉 😵

dm1
25. apr 2011

@reruna robila som veru 1x aj 3-poschodove stvorce boli obrovske ze 14,5 kg 😝 . Len som nemala formy som to robila na plechu a potom z toho skladala bolo to nafigu hned potom som kupila velky stvorec 30x30. Takze z kolkych vajec moc neporadim kedze som to nerobila v klasika formach.... rozmery som mala 32, 22 a 14 tusim a kazde boli 4 korpusy

dm1
25. apr 2011

este pridam svoje prve 3D pernikove vajka som ich len u nasich na rychlo dokoncovala nech mam pre kupacov 😝

mizulienka
25. apr 2011

@dm1 krasne pernicky, nadhera 🙂

eliska22
25. apr 2011

@dm1 ja odpadnem 😕 a to si ako robila tie vajíčka ? sú prekrásne 😵 😵 😵

macinka84
25. apr 2011

@dm1 ta jsou nááááádherná... 😵 😵 😵

dada78
25. apr 2011

@andriss23 čo tak zložené ruky akože sa modlia ? kdesi predávajú na to aj formu nepamätám si ale na ktorej stránke 😕
@macinka84 však Ty si tiež veľká šikulka 😉 😉 😉 😉 a ostatné tiež 😵
@dm1 priala by som si byť dnes šibačom a jedno vajíčko od Teba - náááááááádhera je slabé slovo ! 😵 😵 😵 😝

dm1
25. apr 2011

@mizulienka
@eliska22 dakujem len treba este trenovat bo ruky riadne roztrasene a ciary krivolake. az som sa sama divila ze ked sa to dokoncilo tak to nebolo az take hrozne ten vzor to zakryl ze to nie je rovne. Pecie sa to na takych formickach vypuklych upecie sa kazda polovica zvlast a potom sa ozdboia a zlepia polevou. Takze vnutri su dute

pristela
25. apr 2011

Holky uuuzasne torticky, pomali vás čitam, teda ste hodne ukecane 😀 ale zas stoji to za to 😀
@macinka84 ja som robila snad uz to je aj 4roky dozadu z mliecneho marcipanu, ale ja som davala1:1 susene mlieko, praskovy cukor a vody kolko zapýtalo,sem tam som dala aj tuk abo som si ruky potierala tukom/cerou, robilo sa z toho super aj to super chutilo , len keby z toho robim teraz tak sa nedoplatim ☹ susene mlieko je hodne drahe a na vellke torty ho teeda slo hodne. toto su torty z davnych cias a kvietky z toho mliecneho marcipanu/neviem ake fotky to prida, mam ich len v malom,vteyd som moc nefotila 😒

zlatka10
25. apr 2011

@dm1 3D perníkové vajíčka? 😕 To by ma ani v päte nenapadlo! Neskutočne krááásne! Teda, teba je fakt škoda na všedný deň! Tvoje výtvory sú pre mňa sviatkom! 🙂

pristela
25. apr 2011

@dm1 uuuužasne 😉

macinka84
25. apr 2011

@dada78 když myslíš, já si to nemyslím.. 😅 😉
@pristela děkuju za tip, nádherné dortíčky máš, moc, moc, moc...a jaký používáš teď?!

dm1
25. apr 2011

boze babulky dakujem vam ste zlate 😵 . Som nakopnuta na dalsie skusanie v pernickoch 😉 . kamoska teraz caka mimi tak chcem kazetu pernickovu spravit uvidime co z toho vylezie 😝

pristela
25. apr 2011

@macinka84 ted robim z MMF s tym sa pracuje super, i ked moc mi nechuti 😝 a štve ma na nom farbenie, ale inak je uuuzasne 😀

zlatka10
25. apr 2011

@pristela ten vozový park by som brala hneď, chalani by padli na ... veď vieš, kam 🙂 a košík s jahodami by som sťapla aj sama 😀 , si šikulka!

mima595
25. apr 2011

@vinka
@paja.o - nie, nie, už som to tu písala, že to su plastové postavicky, to si pozhanala segra... ja sa nechem velmi chvalit cudzim perím, ja som rada, že ako tak zvládam torty 😉

ada9557
25. apr 2011

@pristela to je nááááádhera. 🙂 a na tie autíčka si mala aj dajaky postup?

Všetky tortičky čo pribudli sú veľmi krásne.To vy akože ani cez sviatky si trošku neodýchnete??? krááása

@dm1 a tie perníčky.to sa ani opísat nedá aké su krááásne.zlaté ručičky čo toto vyrobia. 😵 😵 😵

dada78
25. apr 2011

@dm1 čím zdobíš tie perníčky nejakou zdobičkou,či zo sáčku uzatvarateľného odstrihneš rožtek ? mne sa to roztekalo aj keď som na 1 bielok dala viac ako 150g preosiatého 2xpráš.cukru a 2PL Solamylu 😒

mima595
25. apr 2011

@pristela - super torticky....
ja mam praveže kamosa, co mi dodava susene mlieko za 3E kilo, takže mne ta cena pri mliecnom marcipane vychadza super, aj sa mi fajn robi, len ho neviem dobre vymiesat, mi stale zostavaju hruky cukru...sice male, ale kupovane hmoty su krajsie...aj z MMf, ked som skusala, bola pekne plastelinova..ale ta zo suseneho mlieka sa mi dari taka, ako pises...nie tvarna, akokeby suchsia...musim trenovat

pristela
25. apr 2011

@zlatka10 😀 ten vozovy park boli punčove mini torticky

@ada9557 fuuuha ja to robila strasne davno, takže neviem, ale myslim že asi boli robene podla nejakeho obrazku

@mima595 jo 😀 aj ja mala vtedy od kamarata susene-za pekny usmev 😀 , ale uz by mi to bolo ted blbe pýtať, kedže eurasky by nevzal 😒

Holky prosim vás ten karamelovy krem s pudingom moze ist pod potah MMF ? a ak mi zostane mozem ho dat do mrazaku, prezije to, neviete?

dm1
25. apr 2011

@dada78 zdobim v tom sacku s ustrihnutym roztekom. Co sa tyka polevy tak vzdy tapam este tiez ucim sa veru praveze na tieto vajka som ju urobila moc hustu tak sa mi to trhalo pri zdobeni. tiez davam 150g cukru ale bez solamylu a potom pridavam cukor ak treba

dm1
25. apr 2011

baby davam do pozornosti ze v lidly su od stvrtku v akcii biele cukriky 300g na MMF aj ked niesu americke dni!!!!!!

mima595
25. apr 2011

@pristela - ved ani moj kamos neberie peniaze...ale chodia potom s MM na zatah a piju dovtedy, kym sa dlh nevyrovna 😀 😀 ..tak ani jeden, ani druhy velmi nehundre, ked si objedvam bud slahacku, alebo susene mlieko 😉
a ked som objednala RDI minule, tak MM len smutne vzdychol, že ci už nebudem potrebovat susene mlieko 😉 😀

pristela
25. apr 2011

@mima595 😀 😀 😀 😀 😀 😀

ada9557
25. apr 2011

@pristela ahoj.ja som teraz dávala ten krém pod potah a bolo to vpohode.a tiež som mala veľa tak zvyšok mám v mrazáku.minule som tiež mala taký varený v mrazničke a bol dobrý aj na dalšie použitie 🙂