Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lenocka23
3. júl 2011

@lamps no urob si rozhodne maksiu hmotu lebo skoncis ako ja so zlomenym lisom... 😉 potom som mala pozicany z Ikey, ten je super, lebo ma okruhle dierky...

lamps
3. júl 2011

idem sa vám tu pochváliť, ja som taká vytešená 😀 . Včera si bola kamoška pre tú šaškovskú tortu, čo som sem pridávala, bola s nej maximálne nadšená a malý oslávenec tiež. Dnes mi dokonca doniesla z nej kúsok okoštovať a poslala mi foto aká bola, keď ju rozkrájali 🙂 Inak je to tá torta, o ktorej som tu nedávno písala a radila sa s vami, či sa zmestím do 25 eur za suroviny. Zmestila som sa a torta z tých surovín vážila 6,5 kg. Takže nakoniec všetko dobre dopadlo, čomu sa teším. Tu je rozkrájaná

lamps
3. júl 2011

@lenocka23 ďakujem za tip, no veď ja mám taký obyčajný a cezeň tú hmotu ťažko pretlačil aj môj manžel 😀

lamps
3. júl 2011

@gabika11 ďakujem, určite niečo s lisom poriešim a aj s tou hmotou 🙂 🙂 🙂

dadenka1
3. júl 2011

@cicimotinka nádhera... skvelý nápad.. škoda, že svokra nepletie.. to by ju dostalo... 😀

cicimotinka
3. júl 2011

@dadenka1 ďakujem, nápad nie je môj, našla som na nete... len som to skúsila, babička celý život obštrikovávala celú rodinu, dnes má 86 a už sa jej nedá... a toto ju strašne potešilo a mali sme super oslavu... 😎

vlada111
3. júl 2011

@katulkaaaaaa Ďakujem pekne, majú ho v e-shopoch. Ale kúpila som ho narýchlo v predajni v BA.

vlada111
3. júl 2011

@dm1 ešte raz ďakujem.

katy1979
3. júl 2011

ja mam tiez ten lis od tescomy a v pohode mi to ide pretlacit. a robim z WI takze ta nie je taka tvrda

dm1
3. júl 2011

fakt krasne vytvory tu veru pribudli som lajkovala o dusu 😵

este pridam svoju poslednu taku jednoduchu knihu na promocie

dadka212
4. júl 2011

Kočky môžem sa spýtať, ako dávate dolu solamyl z hmoty, mne to nejde ani vodou ani olejom, zostávajú tam také ako keby "suché"miesta je to vidno, vyzerá to tak upatlano....s WI to bolo troška lepšie ale s PDTšpeciál to nejde vôbec a vždy sa mi trocha dostane aj na povrch torty...

jakelina
4. júl 2011

@dm1 krásná 😉

jakelina
4. júl 2011

@dadka212 já solamyl nedávám, vyvyluju na silikonové podložce a i s ní přenesu na dort.

daria77
4. júl 2011

@dm1 že jednoduchá??To teda nie,aspoň nie pre mňa 😅 a tá ruža je ako živá 😲

daria77
4. júl 2011

@dadka212 Bohužiaľ neviem poradiť,robím zatiaľ všetko z MMF ,vyvaľkám na potravinovej folii a solamyl používam minimálne,len trošičku.....

katulkaaaaaa
4. júl 2011

@lamps mnam vyzera uzastne 😉
@vlada111 uz som objednala z netu,dufam ze do vikendu pride ,si ma inspirovala na tortu pre kamosku 😉
@jakelina ja som asi blba ale nechapem ako to prenasate na tortu?z tej podlozky....ja som to skusala raz a cele zle...chapem ze vyvalkas ale potom,podlozku pod hmotou nejako stiahnes ci ako?
baby mate skusenosti s obchodom cukroska.sk vcera som objednala prvy krat ,neviete ake maju dodanie? 🙂

reruna
4. júl 2011

@dadka212 já nepoužívám solamyl, ale cukr a to jde dolů lépe, nebo válím na gumovém ubruse a to nepodsypávám ničím
@katulkaaaaaa to je myšleno tak, že holky to přenesou i s tou podložkou nebo folií, tou podložkou nahoru a až to mají na dortu, tak tu podložku sloupnou...mě to na té podložce nejde válet, je tenká a pořád se mi to posouvá... a potravinová folie už vůbec ne, to se pořád krčí pod tím....

katulkaaaaaa
4. júl 2011

@reruna aha tak vyvlakam a potom nad tortou otocim opacne,tak vyskusam dakujem 😉 ja pouzivam solamyl a teraz na poslednej torte mi narobilo take cmuhy 😒

anjelicek26
4. júl 2011

Saska ma v stredu sportovy den v skole a mame doniest kolace, torty, budu ich tam predavat a robit zbierku pre skolu, mate nejaky tip na tortu, co by vydrzala asi 25 stupnov vonku? Sice len kratko, sand sa rychlo preda, ale boh vie... cim by ste ju naplnili???

vlada111
4. júl 2011

@katulkaaaaaa si zlatá. Je to taká sladká lepavá gebuzina, ale zato užitočná. To čo mi zostalo budem používať na lepenie. A akú budeš robiť?

vlada111
4. júl 2011

kočky kamoška ma poprosila, či by som sa vás neopýtala, či nepoznáte nejakú veľmi dobrú pekárku v BA a okolie až po Nitru, ktorá pečie super zákusky na svadby. Ja som mala jednu z NR, to bolo niečo neskutočné, ja také neupečiem, ale pani už nepečie ☹ . Ďakujem za pomoc.

katulkaaaaaa
4. júl 2011

@vlada111 skusim nieco podobne ako si mala ty,idem na oslavu manzelov tak by som ich dala oboch do bazena...povodne som mala robit kabelku,ale ten tvoj napad sa mi taaaak zapacil 😉 uvidim ci mi pride ten gel a podla toho,bude to darcek k narodeninam 🙂

dadka212
4. júl 2011

@jakelina
@daria77
@reruna ďakujem, skúsim si teda kúpiť gumený obrus, alebo tú silik.podložku, hádam sa mi to nebude lepiť 😝

@anjelicek26 ja mám dobrú skúsenosť s čokoládovou...

reruna
4. júl 2011

@anjelicek26 mramorový korpus, džem, pudinkovo máslový krém, to by mělo snad chvíli vydržet, pod potah dej jen máslo s cukrem raději, nebo i salkový krém by šel asi....

mizulienka
4. júl 2011

@vlada111 vladka nadherna torta s tym bazenom, krasna 🙂
chcem sa spytat ty si robila tu coko MMF podla toho receptu, co tu baby davali?
a vravis, ze sa ti s nou robilo dobre? ja som ju uz 2x robila a ja z nej mozem robit iba doplnky, potiahnut by som s nou nevedlea nic, strasne sa mi vo vnutri drobi...akoze na povrchu ked ju mam v guli tak vyzera ok, ale ked ju chcem rozvalkat tak sa zacne ako keby vo vnutri lamat, nahrievas ju v mikrovlnke predytm ako s nou pracujes? dakujem

vlada111
4. júl 2011

@katulkaaaaaa tak už sa teším keď ju sem hodíš na obdiv 😉

jakelina
4. júl 2011

@katulkaaaaaa už ti to tu vysvětlila
@reruna. Přesně tak to dělám, jenom ty malé dorty, to normálně vezmu tu vyválenou hmotu na obě ruce a rychle přenesu na dort.

vlada111
4. júl 2011

@mizulienka presne keď som sa rozhodovala, či farbiť Smartflex alebo robiť čoko MMF som myslela na teba, že si tu písala, že sa ti rozpadá. Ja som robila túto http://www.tortyodmamy.sk/cokoladova-cukrikova-... a nedala som ani smotanu, len som šprtla mlieko. Mala som čokoládu na varenie z Lídla. Hmota bola super pružná. Nič som nenahrievala, dokonca som ju musela nechať na vzduchu odstáť, lebo bola veľmi mäkká resp. pružná a konce vedra sa mi ohýbali. Ale stačilo ju dať aj na chvíľu do chladničky. A cukríky som dala s maslom rozpustiť do mikrovlnky a potom do roztopenej čokolády. Jedna baba to tam nižšie píše a vyšlo to.

anjelicek26
4. júl 2011

@reruna - salkovy krem som este nerobila... ale ten pudingovy krem by asi drzal... len ci mi sugar paste nezacne "plakat" ach jaj... asi narobim muffiny 😅

jakelina
4. júl 2011

@anjelicek26 salkový máš lehký, jenom uvaříš salko a vychladlé zašleháš do másla. Je fakt pevný a moc dobrý. Vůbec se nesráží.