Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

jakelina
30. okt 2013

@luciahromadkova tak já se přiznám, že si dávám paušál ani ne stovku, 10 euro mi přijde moc, ale možná špatně počítám. Taky to neumím spočítat, nevím kolik spotřebuji elektřiny na pečení, mytí a tak. 😝 😝 😝

vladiella
30. okt 2013

@akzuzs no a čo ak si to pani len nemôže dovoliť? veď ste len slušne komunikovali o zadaní a cene, na tom nie je nič zlé, no a keď sa ponuka nestretne s dopytom, tak predsa ešte nie je koniec sveta, nie? svet sa točí ďalej 😉 . nebrala by som si to osobne, ked nie sú známe dôvody, ktoré by sa Ťa mali nejak osobne dotýkať... 🙂

vladiella
30. okt 2013

@jakelina Majka, prosim Ta, kde si kupila ten paradny skladaci stojan na chladenie korpusu?? diikes 🙂

jakelina
30. okt 2013

@vladiella v domácích potřebách, mám ho už asi 15 let, tak nevím jestli se to ještě vyrábí?? 😲 😲

luciahromadkova
30. okt 2013

@jakelina mne to ani nepride vela...ved 1 hod pecies, cesto pripravujes a tiez slahacom /alebo robot/ pri slahani bielok a zltok pouzijes elektriku, pripravujes plnku, aj tam treba elektriku, u mna sa tepla voda zohrieva v bojleri, nemam zatial umyvacku... aj tam je elektrika, umyvanie je tiez nasobne... potrebujes saponat, hubky, platis vodu aj to stocne.... ked to napocitas len po 1- 2 E, tak ti 10 E rozhodne vyjde... a podla mna 100 CK to je cca 4 E je malo...to na energiach neprerabas?

halienka
30. okt 2013

@luciahromadkova fúha, tak 10 E ak by to bolo tak to fakt už nezarobím nič 😅 😀 Ja som tak tipovala 2-3 E na tortu...možno tiež uvidím na vyúčtovaní, pečiem len dáko od apríla, tak ešte nemám šajnu ako to vyskočí všetko. Možno budem fakt prekvapená a muž ma kopne s celým pečením do zadku 😀 😀 😀

akzuzs
30. okt 2013

@vladiella ja si tiež tak hovorím, a ani v najmenšom sa nejako nehnevám. Ja si pamätám pred tým ako som začala piecť som si objednávala torty u jednej pani a tiež som vždy snažila objednať tak aby som nezaťažila rozpočet a keď už som si to nemohla dovoliť tak aby mali deti tie krásne torty som sa to naučila. Ale je to milé že sa tu rozprúdila na to diskusia, lepšie ako keby to tu malo viaznuť 🙂

luciahromadkova
30. okt 2013

@halienka tak ja peciem cca 1,5 roka tak viac....vyuctovanie za elektriku nam chodi v aprili, tento rok som doplacala 20 E, co je ok... /mesacne platim zalohu 150 E/, sice je pravda, ze bola dlha zima... ale podla mna to urobilo aj pecenie a nasledne umyvanie...podla mna je 2-3 E na tortu malo...a inak ma napadlo a take opotrebovanie spotrebicov? ved aj v cukrarni musia opotrebovanie pocitat, ved zas aj ta rura, slahac, robot, umyvacka ma nejaku zivotnost.../ samozrejme nerobim preto, aby som si vymenila spotrebice, mam vsetko nove.../

jakelina
30. okt 2013

@luciahromadkova já právě nevím a neumím si to spočítat, to bych asi musela poprosit nějakého odborníka, co přečte spotřebu mých spotřebičů z návodů a bude to umět spočítat. Já mám vše A+++, tak ale stejně nevím kolik to spotřebuje. Hodně asi i lednice, co mám jenom na dorty. 😝 😝

luciahromadkova
30. okt 2013

@jakelina ja nemam zvlast chladnicku... ale ak mas 2, tak to je asi fakt malo 3-4 E, ci? ved si spocitaj na 1 tortu- umyvacku zapnes, chladnicka zvlast, rura, robot/slahac.... vsetko elektrika a este voda....
ani ja to neviem spocitat dopodrobna... a pouzivas svoje...a tebe ked sa pokazi.... tiez mussu opravara zaplatit alebo kupis nove a po par rokoch uz 3A asi nebudu....lebo uz to bude zase ina spotreba...
samozrejme chapem, ze nie kazdy ma na drahu tortu a pod. a rozhodne nerobim pre peniaze...ale tieto naklady si aj ja platim... a ale aj cukrarne...

vladiella
30. okt 2013

@luciahromadkova
@jakelina
plus si svietis, digestor, pc, opotrebovavanie=amortizacia... 🙂

luciahromadkova
30. okt 2013

@vladiella mhm...ano pravda... 😉

jakelina
30. okt 2013

@luciahromadkova asi máš pravdu, já stejně uvažuji o zdražení od ledna. I ty suroviny jdou hodně nahoru. Šlehačky a máslo je kapitola sama o sobě 😝

jakelina
30. okt 2013

Holky ale zase jednu úsporu to má 😀 😀 😀 Když peču korpusy, tak v jídelně kterou mám společnou s kuchyní vypnu topení. 😀 😀 😀

pipka
30. okt 2013

@jakelina a ja ked peciem tak skrojky maju deti na ranajky s kakavkom...no ako usetrime 😅 😀 😀 😀

jakelina
30. okt 2013

@pipka no vidíš, na to jsem zapomněla 😀 😀 😀

pipka
30. okt 2013

uff babule, no pridavam moju dnesnu,
zadanie bolo, ze "sak vies ako to u nas chodi " 😅 😅 😀 tata ma vsetko v pazi, ked strazi deti, decka tiez...a mama sa moze aj poskladat, ked pride domov 😀 😀 tak inspi ako od nas z domu 😝 😅 😀 😀
daval to robit nas kamos pre zenu a teda uz mi volala, ze preeesne, ze toto su oni 😀 😀 😀

halienka
30. okt 2013

@luciahromadkova
@jakelina
@vladiella
Aj ja uvažujem od nového roku trochu cenu pridvihnúť. A ono tam ide aj dosť takých prkotín, čo si človek povie, že to ani neráta (papier na pečenie, špajdla na skúsenie či je cesto upečené atď.) a ono sa to tiež predsa len nazbiera. A človek si chce občas aj nejakú tú formičku prikúpiť a už aj tá troška zárobku je fuč 😝 😀

dadenka1
30. okt 2013

Trenčanky cukrárky ak by ste chceli orechy po 6eur za kg, ozvite sa...

vladiella
30. okt 2013

niekto tu zhanal "netopiera" 😅

vladiella
30. okt 2013
lokalistin
31. okt 2013

@halienka no presne dneska som kupovala spajdle lebo sa mi minuli okolo 3€ no skoro ma vystrelo 😝

lokalistin
31. okt 2013

tak upecene,docitane a mozem ist drichmat o 9:00 nosim do roboty kolace
Jadranske rezy, Cucoriedkove rezy, Maruskin jahodovy sen,ale tento krat sa jej o jahodach fakt len sniva neboli tak je broskynovy sen. Objednane boli 3 a este som k tomu urobila 1x jablkove pite som zvedava ako bude chutit, vonia krasne. Tak dobru noc!!!

halienka
31. okt 2013

Babky, chcela som sa spýtať, meliete si orechy aj dopredu väčšie množstvo aby ste mali už pripravené v prípade potreby alebo je lepšie ich zomlieť vždy tesne pred použitím? A ak áno ako tie pomleté uskladňujete? Stačí v špajzke v sklenných pohároch? Ďakujem 🙂

pipka
31. okt 2013

@lokalistin mnam boze, hned by som si dala 😝 😅 😉

muffinka8
31. okt 2013

Asi poznáte podľa akej torty som to robila, ale keď som na tortu dala tú hnedú smutnú sovu, vyzeralo to otrasne 😝 🙄 tak som za pochodu robila druhú a takto sa mi to už páči 😵

pipka
31. okt 2013

@muffinka8 dobraaaaaa volba 😵 😎

lokalistin
31. okt 2013

@pipka no dva odovzdane jeden vietnamsky kolega ma posledny den a doniesol kopec jarnych roliek tak som tri zbastila vyskusala ten jablkovy suprovy normalne sa rozplyval na jazyku este jeden nesiem pre poobednu a pol toho jablkoveho ,on objednal tri ,jablkovy som robila z vlastnej iniciativy ,na skusku 😉

mia114
31. okt 2013

Ahojte, tento tyzden som sa narobila postaviciek, aj ked torty mam aj na buduci tzyden ale musim dopredu robitpostavicky, kvoli praci.
tu je moja dnesna torticka, buduci tyzden ma caka ta ista tema pre moju nellku, ale ta si vybrala veeela ponnikov a k tomu aj veela girls ponny tak som mala co robit.ale co pre svoje dieta nespravite 😵 tak som zvedava ako dopadne buduci tyzden jej torta.