Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

dm1
1. júl 2014

@lamps :D veru veru pokusala som krajkovo a teraz mi to tu vsetko lezi ladom a skladom :p. Ked si zoberiem ze som kupovala krajky vzdy origos ziadnu nahradu a uz peicem len ojedinele mala som nutkanie minule vsetko rozpredat :p

lokalistin
1. júl 2014

@pristela diky a ta torta napisem prve, co ma napadlo oooooooh mein goooootttt wow

lokalistin
1. júl 2014

@michaela3011 dik 😉

ajka82
2. júl 2014

jaaaj baby, akoze chladi sa torta dostatocne dlho, ale krem mi stale chcel utekat, aj to tak vyzera ☹ ale hadam oslavenca potesi. a dakujem velmi pekne @aduskatt nebyt jej ochoty asi by som pri tom nestravila iba od 20:00 do 2:00 a to ratam len potahovanie a "zdobenie"+vyroba kociek 🙄 😉 ...inak iba 5,5kg ma

sollange
2. júl 2014

@pristela ... 😀 ,..viem,že fotiť je otrava a vedela som,že postup nie je nafotený,len som to tak poznamenala,že by ma to potešilo...ozaj ma uchvátila,vrátila som sa o ...rokov späť,ke´d som si ako pubertiačka kreslila tento motí po zošitoch 😀 .Ešte raz klobúk dolu pred týmito šikovnými rukami.Keď naberem skúsenosti,tak sa aj ja odhodlám 😉

mimcak
2. júl 2014

@maya30 vo všetkom máš pravdu,ja som po tomto víkende povedala,že už nikdy takto.a ako píšeš cudzí mali zajednané v predstihu,len ty známi na poslednu chvílu a aj to som 2 odmietla,lebo mali byť 3D a už som vedela,že to aj tak nebudem stíhať. Na tento víkend mám len jednu + pre syna k meninám a potom už dovolenka takže oddýchnem . Ja práveže ešte prázdniny môžem a potom musím poľaviť,lebo syn bude prvák tak sa mu chcem venovať,kedže on potrebuje viac pozornosti a treba sa mu venovať,aby to zvládal. 😒

aduskatt
2. júl 2014

@ajka82 som rada, ze som pomohla😀DD

halienka
2. júl 2014

Ahojte babky, na budúci týždeň mám robiť 5 poschodovú svadobnú ( už teraz mám z toho hrôzu 😲 ) prosím poradili by ste mi akú podložku pod ňu dať aby uniesla celú tú váhu? Spodok bude max. 34 cm kruh, väčší do trúby aj tak nevmestím... Ďakujem 🙂

abriela
2. júl 2014

@ikula2 ja robievam: 0,5l rastlinej slahacky, 3 smotanove jogurty - vsetko zmiesat a je to. Cukor podla chute. Ked davas normalnu slahacku- treba pridat aj zelatinovy stuzovat za studena spraveny podla navodu.
@eva7780 marhule mrazim normalne ako kazde ovocie. Rozlozim na tacku, necham zamrazit, dam do sacka. Pamatam si, ze mama davala mrazit aj cele - polozmrazene sme ich potom ako deti jedli.

brunila
2. júl 2014

@pristela nádherný dortík!!!!!!!!!!!!!Klobouk dolů. 🙂

grasie
2. júl 2014

@mimcak napriek všetkým prekážkam a nervom si to dala na 1* a teda obdivujem odvahu nabrať si toľko práce naraz

@pristela žiadne superlatívum, ktoré by vyjadrilo, čo chcem povedať, ma nenapadá, tak len tak jednoducho a snáď aj dosť výstižne: WAU

jakelina
2. júl 2014

Holky neprovokujte s meruňkami, já je tak miluju, že bych to jedla celý den. Musím si jít někam koupit, sliny mi tečou 😉

brunila
2. júl 2014

Cukrařinky potřebovala bych radu.Mám dělat třípatrový dort,korpusy čokoládové a náplň pařížský krém a druhá vrstva šlehačková náplň s čerstvými jahodami.Potah jsem si smíchala marcipán se smartflexem aby se lépe potahovalo.Problém mám s tou šlehačkou.Ještě nikdy jsem do svatebních šlehačkovou náplní neplnila.Mám koupený jahodový zeassan.Máte s tím některá zkušenosti?Udrží mi to? Sice dám mantinely ,tedy pomažu kolem ganachem,ale i přesto mám tak trochu strach.Děkuji za pomocné rady 🙂 🙂 🙂

mimcak
2. júl 2014

@grasie Ďakujem 😉

eliska22
2. júl 2014

@pristela písala som aj na fb, ale musím aj sem...........neskutočná torta, nemoooooožem z nej, odpadávam!!!!!!!!!!!

lamps
2. júl 2014

@brunila udrží, treba tortu dobre vystužiť

ikula2
2. júl 2014

@ajka82 myslim ze vysla , urcite oslavene nebude dychat 😉 , ale take zdobenie poznam nekonecno, to je na tej praci najhorsie, ze ten cas sa neda odhadnut, mali by sme mat hodinovu mzdu 🙂 , nie na kila :DDD

ikula2
2. júl 2014

@abriela prosim ta do tej jogurtovej nic ine nejde stuzovac slahacky alebo ole alebo niecooo? Je to take tuhe ako maslo?

brunila
2. júl 2014

🙂 🙂 🙂 děkujíííí!!!!

brunila
2. júl 2014

@lamps 😉 😉 😉 to děkujííííííííí patřilo Tobě!!Jsem to popleta 🙂

lucianak
2. júl 2014

@abriela Ehmmmmmmmmmm, ďakujem, si zlatá 😉 ukladám si

dadenka1
2. júl 2014

Ahojte, prosim vas, co ine ako maslo s cukrom by som mohla dat pod marcipan? Raz sme dali robit tortu jednej maminkesikulke tuto odtialto voalala sa miriam chovancova ale neviem nick aky ma na konikovi a ona mala pod marcipanom nieco ine a pekne drzalo, marcipan bol ok... Chutilo to ako praskova slahacka... My totiz nemozeme maslo, tak musim vymysliet nieco ine... Dakujem za pomoc

reruna
2. júl 2014

Ahoj, teda docela dlouho mi trvalo, než jsem pochopila, proč mi takhle diskuze zmizela z oblíbených a než jsem vás zase našla, to jsou zase novinky☹ si připadám jako po rozdělení republiky, rozhodně změna k horšímu, ale vaše skvosty mi za to překlikávání a přehlašování stojí🙂 Já jsem poslední dobou dorty nepekla, jedu v koláčích, řezech a buchtách, ale te´d mě něco čeká, tak zase potřebuju načerpat isnpiraci🙂

danka1611
2. júl 2014

@dadenka1 ahoj skús si pod marcipán dať len hustejší puding a do neho si môžeš dať pomrvené piškóty alebo zvyšok cesta...možno to pomôže 🙂

dadenka1
2. júl 2014

@danka1611 ja som vcera videla ze jedna cukrarka davala ganas (slahacku a cokinu)... a bolo to na pohlad huste, akurat nechapem, ved slahacka je mokra... a ak dam piskotu alebo pomrvene piskoty, tak je to take zrnkovite a vidno to cez marcipan...

pristela
2. júl 2014

@dadenka1 isto iste tam nedavaj puding bez masla !!!! ani keby don das piskoty alebo korpus nieeee, ak budes mat stastie a nebude ti pak torta tiect tak pri odkrojeni budes mat ten potah dnu mazlavy, rozpusteny a bleee , ganache je bez masla postup od @mysiatkoo je tu : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.50722...
aa este piskoty aj korpus sa da rozmixovat na uplne hladulinko

99deni
2. júl 2014

dakujem@halienka .. 🙂neviem ci sa podarila ale som rada ze je aka je..lebo vsetko som musela nechat tak koli tomu ze moj sibal si roztal celo...hlavne chutila a aj sa pacila...

mrka2
2. júl 2014

@miriama11
Ahoj, rozpustis si cokoladu (ja pouzivam tu z Lidla na varenie), mozes dat trosinku cery, zas nemusis nejako vela, len taku malu lyzicku, pomerias si vysku uz naplneneho korpusu a podla toho si vystrihni aj papier na pecenie. nalej cokoladu na papier na pec., nechaj trosku stuhnut,nech sa ti neleje, pricapni na bok torty a daj aj s papierom do chladnicky,nech ti to poriadne stuhne. a potom uz len odlepis,ide to dobre dole. nech sa dari.

mrka2
2. júl 2014

@maya30 Majka, kde si to citala,ze umrela mlada tortickarka? chcela by som si to precitat, pred par dnami som veru aj ja mala infarktove stavy.. bolest v hrudi, no nacisto som myslela,ze ma porazi. 🙄

evicaka
2. júl 2014

dievčatá, ktoré ste robili tortuchu s veľkými slnečnicami, ako ste ich pripevňovali na bok torty? Mám ich dosť veľké a nedala som ich na drôtik, tak sa obávam ako sa tam udržia 😢