Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

bzucinka2
12. jún 2011

@pristela super napadik 🙂 a ani nevidiet spoje 🙂
@rivatha mne sa akoby zrazil, ked som slahala 6 slahaciek naraz 🙂

lussy23
12. jún 2011

@alti - =o)

rivatha
12. jún 2011

@dajna11 @bzucinka2 Dik za odpovede, baby. Ja som to po jednej slahala, lebo kazda bola ina prichut. Akoze, dali sa pouzit vsetky, aj chutovo boli ok, len to nebolo dokonale podla mojich predstav, no 😀 Posledna bez stuzovaca bola najlepsia, tak ja som myslela, ze je to tym. Budem teda skusat 😅

daria77
12. jún 2011

Ahojte babenky 🙂 Tak dnes som zažila poriadny šok 😅 ..prišla švagrinká a spýtala sa ma,či jej spravím tortu k 50. narodeninám (majú obaja manželia,jej priatelia)Takže najprv šok,potom mierne koktanie 😅 a potom stres,veď ja robím len na doma,pre rodinu .Normálne ma zachvátila panika,skrátka,či to dokážem....takže už poznám ten pocit,keď máte prvýkrát pre niekoho spraviť tortu na veľkú oslavu 😅 ...chytám paniku,bojím,bojím....
Švagriná chce fľašu šampanského v krabici....nemáte prosím niektorá z vás nejaký fotopostup na takúto tortu,alebo niečo čo by mi pomohlo?????Chce to až na polovicu júla,ale ja mám nervy už teraz a to poriadne,čo keď sa mi to nepodarí,čo keď sa im to nebude páčiť...........Ja mám z toho fakt veľké obavy 😅
Prosím poraďte. Ďakujem za každú radu 🙂

adka_praha
12. jún 2011

ahojte... chcela som sa vas spytat- neviem, ci tu je niekto z prahy, alebo minimalne chodi nakupovat tie cukrarske pomocky do prahy, ale chcela by som vediet, kde je nejaky dobry kamenny obchodik s tym- s dobrymi cenami samozrejme... 🙂 v juli frcim s malou na prazdniny, tak by som si rada nieco nakupila osobne... 🙂

daria77
12. jún 2011

@livia76 ďakujem,si moc zlatá 😉 ďakujem moc ,moc za ochotu ,aj za tvoj čas,moc ,moc ďakujem 🙂 ...len teraz to ešte zrealizovať 😅

pristela
12. jún 2011

@rivatha tiež som sa vzdy stvala nad tym stuzovacom, kedze 90% plniek si u mna objednavaju slahackove, takže tie "hrudky" robi stuzovac oetker, robil mi ho vzdy aj ked som sypala pomaly, rychlo, pred , po 😠 ted kupujem len a iba v kaufl. stuzovac znacky Stilla a s tym je to v pohode 😉

bzucinka2
12. jún 2011

@rivatha mozno si mala zly stuzovac, ja pouzivam len dr oetker 🙂
@pristela a mne ten stilla zle stuzoval, musela som ho tam dat viac 🙂

rivatha
12. jún 2011

@pristela Jeejda, tak presne s Oettkerom som robila vzdy a nenapadlo mi, pohladat inu znacku. Velmi ti dakujem za tip, nakupim si tie Stilla. Ja som spekulovala dokonca, ci to nie je slahackou. Ale ta ma v inych receptoch este nesklamala. Tak teraz dam stuzovacom v globale druhu sancu. Rozdiel mas, prosim ta, viditelny s nim a bez neho? Najma v teple a tazsej torte asi pomoze, vsak?

rivatha
12. jún 2011

@bzucinka2 Tak potom neviem. Zeby predavali aj nejake pozarucne alebo nepodarene? 😅 Uz by som sa s nim bala. Skusim ten druhy a uvidim.

pristela
12. jún 2011

@rivatha ja davam stuzovac vzdy, pre istotu, by som bola nesvoja keby ho nedam, akoze nam domov nevadi aj bez ale zakaznikovi, pre istotu vzdy, vplyv na chut to nema ziaden, tak preco nedat

zdenallicka
12. jún 2011

Ahoj ženy, potřebuju, prosím, recept na bezlepkový korpus... Do IP, prosím, nebudu mít teď přístup na net, tak si to musím dohledat pak.. Děkuji..🙂

rivatha
12. jún 2011

@pristela No to ano, ja tiez dam na vysledok, ale ked ho napriklad inde do slahacky netreba, "zbytocne"nedavam. Ved velmi zdrave to isto nie je zlozenim 😅 Ja peciem len pre rodinku, ale tiez mi na tom zalezi. Pre cudzieho by som tam hadam aj trosku cementu dala, nech nemam strach a drzi 😀

vlada111
12. jún 2011

@bzucinka2 napísala mi cez IP, že sa s prvým dodávateľom nedohodla a že už má druhého a ozve sa nám. Ona nás tu sleduje 😀

vlada111
12. jún 2011

@dm1 to mlieko je svetové, super nápad. To by som mohla urobiť mužovi, ten je tiež mliekofil 😀

vlada111
12. jún 2011

@mizulienka výborná galantérka je v slimáku. Moja mamina má tiež galantérku a tá v BA sa jej vyrovná 😉

inffinity
12. jún 2011

ahojte jen se pochlubíme 🙂 můj první dort 🙂

weirdo
12. jún 2011

@mizulienka - paraaada. A ako si urobila tu "zeminu" okolo krtka?

mizulienka
13. jún 2011

@weirdo urobila som krtinec z puncoviny a na to potom lepila gulicky :0)

paja.o
13. jún 2011

@mia114 díky, ten vypadá moc dobře 😉 🙂

bzucinka2
13. jún 2011

@vlada111 😀 😀 😀 dakujem 🙂
@inffinity pekne, ale preco nejaku ocka? 🙂

dadka212
13. jún 2011

@lussy23
@bzucinka2
@mia114 ďakujem kočky a aj ostatným za páči sa mi 😵

dadka212
13. jún 2011

@inffinity to je pocoyo? a tiež ma napadlo prečo nemajú očká 😕

vlada111
13. jún 2011

@reruna nakoniec som si kúpila Smartflex velvet a som veľmi spokojná. Krásne sa tvaroval ako som potrebovala a potom vyschol. WI sa zo začiatku tvaruje ako chce, Smartflex pekne držal ako som ho natvarovala. Ďakujem za radu 🙂 . Potom sem hodím foto, nemám ju ešte stiahnutú.

inffinity
13. jún 2011

@dadka212
@bzucinka2 holky to bylo ve 02:45 v noci už jsem na to neviděla.. 😎 a taky jsem nevěděla jak jim je udělám jak budu mít další foto ukážu i s očima 🙂

daniz
13. jún 2011

Ahojte kočky len nakuknem a neskôr dočítam,,,, ale....
@dm1 prosím Ťa o radu...keď drôtikuješ lístky ruží, lepíš 2 dokopy, alebo dáš len jeden a ohneš na spoji s drôtikom? A ešte robím 40 ruží na 40-tku jednej pani... Chce len ružičky a neviem koľko za ne pýtať? Nemáš prosím Ťa prehľad o cenách? Tak na jednu ružičku koľko vyjde aj časom? Prosím poraď... Ďakujem