Marcipánové torty. Rady a postupy

nutka
4. mar 2007

Ahojte mamulky,
mohli by ste ma nasmerovat na nejake stranky, kde by sme sa inspirovali marcipanovymi tortami alebo figurkami na nich? Chceli by sme nieco vynimocne a rozkosne ku krstu..... 🙂 Nieco take/podobne ako v albume "marcipanove torty".
dakujem...........

lamps
19. jún 2011
mia114
19. jún 2011

@gumkacka1 krasna lienka 🙂

@reruna jej, krasne si ju vydobila 🙂
ja som bola akurat v meste a kupila som si taketo valceky v hrackach 😀

dm1
19. jún 2011

@vlada111 mozes aj pipping gelom ten sa pouziva takto na vodu

yamahafazer
19. jún 2011

ahojte
chcem sa spytat robite niekto PDT?ako sa snou robi a ako chuti to je len z mandlovou prichutou alebo maju aj ine chute lebo niekomu mandlova nechuti a da sa niekde aj kg kupit?

inak vsetky ste popiekli zas krasne torticky

dm1
19. jún 2011

@yamahafazer ja som s PDT potahovala 2 torty kamoske je taka maksia veru. A 1 kg ti kludne predaju na www.peceniehrou.sk . co sa tyka prichute je len jedna a ci chuti ti nepoveim lebo mne nechuti ziadna potahovka

lenocka23
19. jún 2011

@mia114 to kde si zohnala take perfisne valceky?? ja obzeram hrackarstva stale a nemam stastie na taketo vychytavky... 😉 🙂

mrka2
19. jún 2011

@yamahafazer teraz v lete sa PDT velmi topi, je OK,ked je v chladnicke potiahnuta,ale akonahle sa vyberie,tak sa strasne rosi,horsie ako ostatne hmoty. preto som teraz skusala PDT special a ta je super! ja tiez tieto hmoty ani marcipan nejem,je to pre mna priserne sladke,ale tuto PD som ochutnala a chutovo je fajn,taka vanilkova, krasne vonia. 🙂 ale tiez je sladkaaaa 😝 presladkaaa 😝 ja tiez nemozem ziadne mandlove potahovky, napr. K2 mi strasne vadila, ked som s nou potahovala 🤐 sama mandlova aroma 😝 😝 😝

mrka2
19. jún 2011

@mia114 tie valceky su super, ten gulkovy by som hned brala 😀

mia114
19. jún 2011

@lenocka23 @mrka2 kupila som ich v muthercare 😉 su ncele gumene, takze su pevne 😉

mizulienka
19. jún 2011

@mia114 to je parada, v akom obchode>

mia114
19. jún 2011

stali 8eur 😉 😉

reruna
19. jún 2011

Holky moc děkuju za liky 🙂 fakt to potěší, na to že to byla taková rychlovka a trochu se stydím za ten polotovar, ale nám to chutná 😅 , i když jsme se shodli, že ten banánový Krtkův dort je lepší

dm1
19. jún 2011

inak ked spominate ze hmoty su niektore presladene tak ked som minule kupovala WI tak som pozrela zlozenie a 79% je cukor. Tazke je isto rovnako sladka ako napr. MMF len tam daju ochucovadla a kazdy ma pocit ze je nieco menej sladke

reruna
19. jún 2011

@mrka2 smartflex je taky hodně mandlový, ale mě to chutná, WI je vanilkovo citronový, žádná z nich se mi zatím po vyndání z ledničky neorosila, hlavně jsem měla strach u té svatební, ale ta stála půl dne v restauračce, kde bylo dost horko a držela perfektně... a chu´t je fakt zvláštní, např. rodině více chutná MMF s citronkou, mě zase nejvíc chutná smartflex a určitě by mě zajímalo, jak třeba chutná ten čokoládový nebo třešňový... třeba si zase někdy objednám...

reruna
19. jún 2011

@dm1 právě poto moc nechápu, proč jsou ty hmoty tak drahé....samý cukr...

mrka2
19. jún 2011

@reruna no ja akurat mam doma ceresnovy a aj cokoladovy smartflex 😀 tak cokoladovy,keby nebolo napisane,ze cokoladovy,tak ani neviem,ale ten ceresnovy je velmi dobry,teda pekne vonia 🙂 a je aj dobry,ked si odmyslim ten cukor 😉

mrka2
19. jún 2011

najmenej sladky je urcite mliecny marcos, ten aj zjem,ale sa mi ho nechce robit 😝

lenocka23
19. jún 2011

@mia114 vsetky 4 kusy 8 €...?? to je super cena, asi tam nabehnem... 🙂

mia114
19. jún 2011

@lenocka23 ano bolo to jednom balicku 🙂

dadka212
19. jún 2011

ahojte...pridávam fotky, čo sa stalo s poťahom keď sme rozkrojili tortu, úplne sa roztopil, zliezol dolu...krém sa pritom netopil nič...neviem či sa mohlo stať možno rozdiel chladnička - teplo, vlhko vonku... toto keby sa stalo na torte čo som robila pre cudzích tak dovi...hrozné, ale našťastie toto bolo len pre brata a jeho kamarátov na oslavu a tým je to srdečne jedno...
používam WI....

ikula2
19. jún 2011

@daria77 dakujem aj vsetkym za paci sa mi, ten napis Hubert som robila rukou stetcom, nemam fixku
@lukika ja som akurat dnes kupila a naj cena je za 21eur v cukrarskychpotrebach.eu, mala som aj tu PDT klasika a ta sa mi pacila aj nam chuti a tato special vyzera tuhsia tak hadam bude super na leto

jakelina
19. jún 2011

@dadka212 ty brďo, to jsem ještě neviděla. Vůbec netuším co to mohlo být. 😒

dajna11
19. jún 2011

@mia114 super vec......aj ja chcem na také nadabiť,ale nič nikdy nevidím.

dadka212
19. jún 2011

@mia114 môžeš mi prosím napísať kde si ich presne kúpila? by som tam sestru poslala 🙂 ďakujem

dadka212
19. jún 2011

@jakelina ani ja preto som sa čudovala, čo som spomínala, že tiekla taká ako keby červená želatina, tak to bol roztopený poťah...zaujímavé, že sa topilo iba to...

dm1
19. jún 2011

@dadka212 ty brdo tak to je sila a ze WI... to by nemal urobit ani rozdiel teploty z chladnicky mne teraz vydrzalo RDI na tom smoulinkinom domceku len na hribiku hore na streche bolo aj cestu 2 hodiny autom bez klimy v tomto horku len bolo lepkave ale drzalo

dm1
19. jún 2011

@mia114 tu kitty som na tenucko potiahla bielou a potom som lepila pasiky. aj som musela lebo tam bol tmavy krem a to by bolo vidieet

dm1
19. jún 2011

@julianka777 ja byvam na podhaji pri poliklinike 😉

julianka777
19. jún 2011

@dm1 tak mozno sme sa uz aj niekedy stretli 🙂

mizulienka
19. jún 2011

@dadka212 a aky krem si davala pod potahovku? nemohlo to byt tym?